Hrdinové (2006) (seriál)

Podobný problém, ako pri Prison Break alebo Lost. Vezmem zaujímavý koncept, rozbehnem slušnú prvú sériu a zároveň nemám tušenia, kam a tým vlastne chcem smerovať. Skúšam, čo sa chytí, kombinujem a nafukujem. Nakoniec je z toho nezmysel, ktorý z pôvodným slušným nápadom už nemá veľa spoločného. Väčšina ľudí to pozerá, lebo už chce poznať záver a niektorí ľudia to budú do krvi obhajovať, lebo žijú v ilúzii, alebo nemajú vkus. Takýto seriál nemá vôbec zmysel pozerať. Ani prvú sériu. Pretože veci sa nedejú, aby niekto povedal pekný príbeh. Veci sa proste dejú, aby sa diali. Lepšie hodnotenie je iba vďaka lepšiemu hereckému obsadeniu ako má napr. PB.

Sono Bisque Doll wa koi o suru (2022) (seriál)

Je vlastne "priliš veľa fanservice" problém u seriálu ktorý je v podstate jeden veľký fanservice? A je aj to vlastne nakoniec problém? My Dress-Up Darling je seriál o ničom podstatnom a pritom to vôbec nevadí. Postavy nie sú nejako oslnivo komplikované alebo uveriteľné, ale pritom sú veľmi sympatické. O Marin sa hádam rozpisovať nemusím a Gojou je fajn tiež asi od 4tého dielu. Príbeh je obyčajný teenage romcom, ale opäť milo spravený. Nakoniec tu máme príjemný krátky seriál na zlepšenie nálady. Nie všetko musí byť politika a existencionalizmus. Seriál mi spravil radosť a odporúčam ho komukoľvek na nenáročné pozeranie.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Sú filmy, ktoré sú tak zlé, až sú dobré. Sú ale aj filmy, ktoré sú iba zlé. "Nový" Resident Evil sa prvých 30 minút celkom snažil. Potom došli nápady (a asi aj rozpočet) a výsledkom je táto nezmyselná kravina. Minimálne každá druhá scéna nedáva zmysel. Pri pozeraní sme sa so ženou niekoľkokrát pýtali jeden druhého, či chápeme, čo sa práve stalo a ako sa film dostal tam kde je. Efekty naozaj vyzerajú horšie ako u 20 rokov staršej verzie. Herci nehrajú nič. Nič. Film som si pozrel kvôli Kayi Scodelarolorolio a ani tá nestojí za pozretie. Capcom sa úplne zbláznil s jednou zo svojich najznámejších značiek. Najprv toto a potom tá ešte väčšia blbosť na Netflixe...

Tlapková patrola ve filmu (2021)

Deťom sa to bude páčiť. Keď sa hráme, nemôžem byť vraj pilot, lebo to je dievča :(

Válka nevěst (2009)

Filmový snúbenec Anne Hathaway tam mal najviac rozumu, keď ku koncu filmu vybuchol a povedal, že ho to celé serie a má sa ženská dať dokopy. Ona si ho na konci nevezme. A ako lepší snúbenec bol ukázaný ten od Kate Hudson, ktorý ju len čičíkal, smial sa na tom a povedal, že to bude dobré. A preto máme takú rozvodovosť. Lebo správny chlap je údajne ten, čo svoju ženu nekonfrontuje a podporuje ju v každej chujovine.

Top Gun: Maverick (2022)

Toto... Toto! Toto je taká krásna, ale krásna, nádherná, skvostná, zábavná, totálna, ale že totálna hovadina. Film z 80tych rokov natočený teraz. Jednoducho, natočené za účelom zabaviť diváka. Idete do kina, vypnete mozog a bavíte sa. Tešíte sa, že pozeráte film. Nikto vám do hlavy netlčie názory, myšlienky, politiku, agitku, nevyčíta vám nič, nepoučuje, nevzdeláva. Nesnaží sa vo vás vyvolať vinu, za niečo. Svet je jednoduchý. Filmy sú tu pre diváka. Kvôli filmom, ako je tento som sa stal filmovým fanúšikom. Milujem filmy a milujem lietadlá. F14ka je krásny stroj. Tom Cruise je frajer. Ďakujem všetkým zúčastneným. Filmoví filozofovia všetkých krajín vylížte si...

Blade Runner (1982)

Buďme úprimní. Je to nuda. Aj na veľkom plátne. Ale! Minule mi kolega z Kanady popisoval nejaký problém a hovorí: "Už si niečo takéto niekedy videl?" A ja na to: "I've seen things you people wouldn't believe!" A on: "Attack ships on fire off the shoulder of Orion?" A ja: "I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate." A to je, dámy a páni definícia kultu.

Mistři zastavárny (2009) (pořad) odpad!

Vypatlaný zákazník: "Chcem predať tento Gibson Les Paul z roku 1958. Mám ho po dedovi." Chumaj za pokladňou:"Je naozaj z 1958? Potrebujem názor odborníka." Odborník: "Je to naozaj Gibson Les Paul z roku 1958. Je v pôvodnom stave a s minimom chýb. Cena môže byť okolo 2500 dolárov." Chumaj za pokladňou: "Dám Vám za neho 1200 dolárov a to už preháňam!" A ja kričím na telku: "Predaj to na Ebay! Predaj to kurva na Ebay!!!" Vypatlaný zákazník: "Beriem!" Buď je to solídna prehliadka miestnych idiotov, alebo je to nahrané. Tak alebo tak je to tragické a nikto by sa na to nemal pozerať.

Guyver: Temný hrdina (1994)

Tak toto je taká klasická béčková pecka! Na rozdiel od trápnej jedničky, ktorá mala otrasné kostýmy ako od animátorov z lunaparku získala "dvojka" evidentne poriadny rozpočet. A keďže jednička je hrôza a dvojka prvý diel vlastne nepotrebuje, vôbec toto nenazývajme pokračovaním. Príbeh je celkom lineárny a šak, čo by ste aj chceli? Inak, postavy sú trochu jednorozmerné, ale nie úplne nerozumné a rozhovory dávajú väčšinou zmysel: "Pochybujem, že vláda je zodpovednejšia ako Kronos." A keď nastane akcia, začínajú všetky dôvody, prečo film vidieť. Efekty sú praktické, takže vyzerajú rovnako dobre/zle ako pred 25 rokmi. Osobne by som ale povedal, že napr. taká transformácia pri skoku zo skaly vyzerá dosť dobre. Herci v kostýmoch sú akrobati a znalí bojových umení. Film by som vôbec nenazval hororom. Skôr Power Rangers pre dospelých? Teda, bez veľkých robotov. A ešte k tomu tá hudba. Ktorú zložil Les Claypool III (nie, nemá nič spoločné s kapelou Primus). V hlavnej roli David Hayter, ktorý je legendou pre kopu iných vecí, ako jeho herecké role (anglický hlas Solid Snakea, scenárista X-men 1&2 a Watchmen(!)) Možno je to nostalgia, ale osobne si myslím, že menej ako tri hviezdy tomu môže dať tak niekto kto... ...dáva aspoň tri hviezdy úplne každej marvelovke, bez ohľadu aká sračka to je...

Sebevražedný oddíl (2021)

DC tak veľmi v prvom Suicide Squad chcelo napodobniť štýl Jamesa Gunna. A keď ho Tí idioti z Disney vyhodili za nejakú somarinu na Twitteri z pred 100 rokov, tak Warneri konečne ukázali, že nie sú úplne sprostí a hneď ho angažovali aspoň na to pokračovanie. Gunn je šialenec, úchyl, umelec a génius. A nemá s ničím problém. Ja som si taaaak dlho prial surové, krvavé Rkové komiksové pozeranie. A dostal som ho. A priznám sa, že za tie roky sterilných filmíkov pre kojencov som asi nejako vymäkol, lebo som zo začiatku filmu ostal v šoku... Ako, fakt som niečo takéto nečakal. Potom som si vytiahol zo zadku tú tyčku (naozaj iba metafora) a začal som sa náramne baviť. A hoci to ani z ďaleka nie je dokonalé, treba ceniť ak sa konečne niekto odhodlá na podobnú vec. Pretože neoceniť tento nárez extra kladným hodnotením môže asi len niekto, kto si myslí, ako je strašne moc na úrovni. A k tomu ešte je Margotka zasa chrumkavá