Jmenuji se Georgina (2022) (pořad) odpad!

Influencerka, podnikateľka a až potom manželka Ronalda. Než ho spoznala, predávala v obchode. Nechcem znieť zatrpknuto, ale nemyslím si, že je dobrou vizitkou našej spoločnosti, úrovne, kultúry a tak, keď sa zrazu zaujímame takýmto spôsobom o nejakú osobu len preto, kto je jeho partner (ahoj, Michelle Obama...). A ani mi nie je sympatická. Stále vlastne len rozpráva, koho stretla, čo si oblečie alebo kúpi. HBO Max má 2 hodinový dokument o Tony Hawkovi! Netflix má MINISÉRIU(!!!) O MANŽELKE FUTBALISTU!!! Ktorá je z polovice vlastne celovečerná reklama. Ak chce Netflix propagovať výnimočné ženy, toto nie je smer. Určite je niekde na svete nejaká šikovná žena, ktorá napríklad lieči rakovinu, a o ktorej sa dá natočiť aspoň hodina veľmi pútavého audiovizuálneho diela. A nie toto...

Metaloví lordi (2022)

Celkom milé pozeranie o nádejných metalistoch, ktorí sa snažia žiť svoj sen. Ja som teda žiadnu agitku nevidel. Áno, bol dosť veľký focus na komerčný metal, ale to je pochopiteľné, lebo chcete, aby váš film ocenilo viac ľudí. Hodnotenie zvyšujem, lebo vo filme nehrá Jack Black. Ani Jack White. P.S. do rock-metalovej kapely čitajúcej gitaristu a bubeníka hľadáme basáka. Brno a okolie. Ak máš záujem, napíš správu. Diky

Transformers (2007)

Keď som si pred rokmi kúpil svoj prvý poriadny televízor: 50" 3D plazmu, bol toto prvý film, čo som si pustil. A v polke som ho vypol. Vizuál dobrý, ale jednoducho je to až príliš hlúpe na viac ako jedno pozretie.

Hvězdná brána (1994)

Film je pre dospelých, seriál je pre deti. Porovnávať to ako rovnocenné diela môže len... ... dieťa. Hodinu a pol je to jednoducho skvelé a keby to vydržalo, tak by si to zaslúžilo miesto medzi tými najlepšími. A k tomu tá skvelá hudba. Bohužiaľ záver pôsobí akosi nedomyslene a zbytočne unáhlene. Napriek tomu som bol príjemne prekvapený, ako sa mi tento film s odstupom času páčil.

Zachraňte se! (2020)

Taka milá blbosť na oddychový večer. Podarená satira a zrkadlo dnešným mladým ľuďom, ktorí sú závislí na moderných technológiách a nič vlastne nevedia.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Milé deti, takto hackovanie nevyzerá. Dodnes vlastne neviem, čo bol vlastne ten Travoltov plán...

Duna (2021)

Pre mňa je tento film ako na hojdačke. Ako už som zmienil inde, knihu som čítal mnohokrát, mám rád aj Lynchov "nepodarený film". Villeneuve je pre mňa režisér s veľkou víziou, ale inak úplne nudný. A Duna balancuje v niekoľkých oblastiach: vernosť, zábava, nápady, prevedenie. Objaví sa scéna, kedy si hovorím "toto je skvelé" alebo "toto je úplne ako v knihe" a v zápätí je scéna, kde si poviem "toto nebolo nutné, prečo to tu vôbec je?" alebo "vleeeeečieee saaaa tooooo!". Najkontroverznejšie sú asi vždy zmeny oproti predlohe. Ano, aj tu je to pol na pol. Veľmi sa mi páčila integrácia vnútorných monológov z knihy do dialógov, alebo posunková reč. Pár pridaných scén pomohlo rozvinúť vzťahy medzi charaktermi, ak nemáme priestor 500 stranovej knihy. Na opačnej strane sú scény, kedy uchádza podstatná vec v knihe. Napr. scéna s Gom Jabbarom alebo scéna kde Shadout Mapes dáva Jessice krispel. Keď Fremen ukáže krispel, musí preliať krv. V tejto scéne sa to nedeje a neskôr v púšti sa všetci Fremeni porežú, než krispel uložia do púzdier. Kto nečítal knihu, nemôže tušiť, prečo sa toto udialo, keďže sa to nevysvetlilo keď sa to malo vysvetliť. Film posúva na vyšší level obsadenie. Už keď som to videl na papieri som sral maggi v kockách. A vo filme je to tak dobré ako na papieri. Chalamet je skoro perfektný ako Paul (keby bol ešte tak o hlavu nižší by to bolo dokonalé). Ferguson JE Lady Jessica, teším sa na väčšiu rolu Javiera Bardema v pokračovaní. Zimmera nemám rád a v tomto filme mi jeho hudba dosť prišla inšpirovaná pôvodným OST, hlavne Bryanom Enom. Celkovo si myslím, že tento film je ľahko nadpriemerný. Určite ho treba vidieť na niečom väčšiom ako je notebook. V tomto prípade ale musím zobrať do úvahy, aký výnimočný počin je v dnešnej dobe tento film. Toto nie je Marvel, alebo Star Wars, že je to dojná krava, kde vám dovolia natočiť každú sračku s hocijakým rozpočtom a ľudia na hocijakú sračku pôjdu do kina a zarobí to. Tu si viem predstaviť, že Villeneuve musel veľa presviedčať a sľubovať a dohadovať. A výsledkom je skoro scifi z klasickej školy. Projekt jedného alebo skupiny nadšencov. Znovu opakujem, že takéto filmy sa už dnes skoro netočia. A herecké obsadenie je poznať, že herci šli za týmto nápadom a týmto režisérom. A nemyslím si, že sa v zásade niekto na tomto napakoval. A keďže to vyzerá, že druhý diel bude, musím iba ticho tlieskať a ďakovať, že sa tento film natočil. Veľmi sa teším až si oba diely pozriem ako jeden celok a možno potom upravím hodnotenie. Ale teraz musím dať plnú pálku nie až tak kvôli tomu, čo tento film je, ale čo tento film znamená. Urobte sebe láskavosť. Ak ste neboli v kine, choďte a kúpte si to na nejakom médiu. Pretože filmy ako tento podporu potrebujú. A ak tento zarobí dosť, budeme takýchto filmov mať hádam viac.

Malí obři (1994)

Jeden z mojich obľúbených filmov z detstva, ktorý je podľa mňa zábavný aj pre dospelých. Neviem, či je to nostalgia. Je kopa iných filmov, ktoré po rokoch jednoducho nemám rád. Tento medzi nich nepatrí.

Ježek Sonic (2020)

Povrchný, otravný, nezábavný výplach, ktorý nemôže podľa mňa potešiť ani zarytých fanúšikov Sonica. Problém so Sonicom je, že len ťažko budete cieliť na deti, lebo nikto z mladej generácie netuší poriadne, kto to Sonic je. Predstavoval by som si skôr nejakú uletenú R komédiu cielenú na dospelých pamätníkov.

REC (2007)

Väčšinu filmu označujem skôr za takú ľahšiu zombie horror zábavu. Tých posledných 15 minút je ale asi najsilnejší hororový zážitok, aký som kedy vo filme videl. Nestáva sa mi, že chcem odvrátiť zrak. Keby trochu väčšia časť filmu mala podobnú kvalitu, tak je to tutovka. Ale aj tak odporúčam.