Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Jedna z těch lepších pohádek z poslední doby. Pravda bylo to trochu "mrazíkovské", ale podobná témata se v pohádkách opakují, vždy opakovala a opakovat budou. A ono možná lepší než nějaká originalita za každou cenu. Maruška tam byla (a moc pěkná), 12 měsíčků taky, i jahody přinesla, takže vlastně nic důležitého nechybělo.

Diamanty jsou věčné (1971)

Bondovka se vším všudy. Ano, je to jedna z dalších bondovek, další bondovka s Connerym, ale jediné, co ji můžeme vytýkat, je to, co by se nám na bondovkách mělo vlastně líbit.

Germáni (2007) (seriál)

Dobře zpracovaný populárně naučný dokument o historii germánských kmenů, která vzhledem k nedostatku pramenů musí vycházet hlavně z archeologických poznatků, které jsou podány srozumitelně a poutavě. Historické události jsou přiblíženy pomocí sčásti fiktivních postav a příběhů kombinovaných se skutečnými historickými hybateli a událostmi. Potěší i přítomnost českých herců v roli česky mluvících Germánů.

Dny zrady II. (1973)

Nechápu, proč je jeden dvoudílný film uveden jako každá část zvlášť. Ben Hur má také dvě části a nikde tu nenajdeme Ben Hur I a Ben Hur II. Pochopitelně platí beze zbytku můj komentář u prvního dílu. Pro ambivalentnost nehodnotím.

Dny zrady I. (1973)

Film hodnotit nebudu, protože to nedokáži. Až budu někdy někomu vysvětlovat, co znamená slovo ambivalentní, asi jako příklad uvedu tento film. Na jedné straně skvěle natočený historický film s úžasnou výpravou, na druhé příšerná agitka. Pokud by se vystříhala míste, ze kterých ta jednoduchá propaganda nejvíce bije do očí, což jsou vlastně všechny scény s Gottwaldem, Rudým právem a milujícími velkými bratky ze SSSR, kteří se tak diví, proč od nich nechceme pomoci, a zejména všechny scény s vedoucími představiteli české pravice (Beran) a čs. velkokapitálu (Preiss), kteří jsou zde vylíčeni pomalu hůře než Hitler a ta jeho smečka, tak by se film snad dal vysílat i dnes. Ideově odpad, obrazobě vynikající.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Dlouho jsem tu měl čtyři hvězdičky, ale teď, když seriál znovu reprízují, ho bedlivě sleduji a i přes pozvolný pokles kvality v posledních epizodách jsem hodnocení zvýšil na pět, protože nic takového druhého se u nás, bohužel, za posledních X let nenatočilo.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Bondovka v exotickém Japonsku. Kouzlo Orientu láká a Bond stále zůstává Bondem. A navíc končně uzříme tvář hlavního padoucha Blofelda.

Pušky, puky, pivo a psi (2013)

Tento dokument mě příliš neuchvátil. Byla to vlastně jen změť výpovědí pamětníků a krom toho, že obsahoval pár zajímavostí, nic opravdu podstatného nesdělil. Asi bych spíš ocenil nějaký dokument, který by skutečně mapoval historii vojenských klubů u nás. Bylo to sice zajímavé a dívalo se na to hezky, ale dílkům ze sportovní redakce ČT to konkurovat nemůže.

Thunderball (1965)

Tato bondovka už má pevné rysy jako její mnozí následníci. Nevymyká se snad v ničem, takže leckomu už může trochu splývat. Nicméně stále si ještě drží vysoký standard, přiměřeně nadsazená, plná vnadných dívek a čistokrevných padouchů.