Probudím se včera (2012)

O existenci tohohle filmu jsem neměl ponětí, takže jsem vůbec netušil, co si pouštím, do čeho jdu a co od toho mám čekat, prostě jsem chtěl jen na chvilku vypnout a pustil bednu. Což filmu možná v mých očí pomohlo, protože tu čtu komentáře o zklamání, takže asi přehnané očekávání. U filmu jsem se bavil, plno vtipných momentů, do očí bijící product placemet byl jen v pasážích ze současnosti (pokud si tedy nemám vykládat v minulosti všudypřítomné Rudé právo jako reklamu na Právo), takže se dal nějak přežít a mladá Libuška Šafránková, pardon Eva Josefíková je vážně čarokrásná. To se člověk nemůže divit, že někomu stojí za cestu časem. Suma sumárum jsem se u toho příjemně bavil, takže odpouštím i pár hlušších míst (zejména na konci se mi to zdálo volaké čudné).

Joe Kidd (1972)

Vynikající záležitost. Skvělé obsazení, dobrý příběh, drsný Clint, který ovšem na začátku tak drsně nevypadá a namluvil toho na další tři filmy. Zápletka se mi líbila, přesřelky byly ucházející, vše opepřeno na western netypickými moderními zbraněmi. Jinak ta poloautomatická pistole byla nejspíš Mauser C96. Plus na štítu jednoho z domů bylo 1896, takže počítám, že děj filmu se asi měl odehrávat na přelomu století, což není typicky westernovská doba, ale jinak všechny reálie typické byly.

Nikdo neměl diabetes (2001) (TV film)

Zajímavá zápletka, dobré herecké obsazení, sráželo to jen to typické televizní zpracování.

Clona (2014) (seriál)

Tak na Případy prvního oddělení to zdaleka nemá. Občas mi ty zápletky přišly dost nelogické, často až zmatené. Epizoda s rozřezanou ženou vylovenou ve Vltavě byla nějakým remakem na majora Zemana? Úplně jsem čekal, kdy šéf kriminálky při sledování videa s podezřelým pronese onu slavnou větu: "To je zkušenej kamuflážník."

Borgiové (2011) (seriál)

Na konci každého dílu jsem si říkal: Proč to končí? Já chci ještě! A to je známka toho, že se mi to opravdu líbilo. Dokonalý historický seriál plný intrik, násilí a smilsta. Prostě renesanční Vatikán. Už chápu, proč je Alexandr VI. nejoblíbenějším papežem jednoho nejmenovaného profesora historie.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

1. série: Dokonalost! Nenudil jsem se ani minutu. Doporučuji všem, co si myslí, že je naše politika tou nejzkorumpovanější a nejprohnilejší na světě. Američané už v tom umí chodit, tak to není tak vidět. Léta praxe.

Highlander (1986)

Je to asi ten nejlepší film o nesmrtelných bojovnících, kteří si navzájem sekají hlavy, protože přežít může jen jeden, co jsem kdy viděl. Ne, vážně, je to celkem příjemná oddychovka, i když na můj vkus trochu moc dlouhá. Určitě to ale stojí za to vidět.

Konfident (2011)

Trochu zklamání. Čekal jsem od toho mnohem víc. Přeci jen to téma je opravdu zajímavé a s lepším zpracováním by to mohl být skvělý film. Takhle je jen dobrý. Bohužel.

Jason X (2001)

Tak to je úlet. S původním Pátkem 13. to nemá společného nic. Jason-Demolition Man je zmrazen a dostane se na palubu vesmírné lodi, kde se stává Jasonem-Vetřelcem, i když ten měl mnohem menší skóre. Sice ho pak dostane sexy robotka (nechápu, proč ho na ni neposlali hned zkraje), ale to jen proto, aby se mohl znovuzrodit jako Jason-Terminátor. K tomu pár StarTrekovských hraček a opět vetřelčí finále, abychom se mohli vrátit zpátky do jezera, byť na jiné planetě.

Pátek třináctého 9 (1993) odpad!

Film úplně mimo. Ony Pátky 13. byly vždycky děsná konina, ale ze začátku to mělo jakžtakž kouzlo, zvláštní atmosféru, Jasona, jezero, puberťáky, atd. Teď už zbyl jen hromady mrtvol a nějaký červ, co přelézá z těla do těla. No prostě pitomost.