Korsický případ (2004)

Pro zasmání dobré. Celkem vtipné okamžiky sice střídají i hlušší místa, ale celkově to jde.

Sázka na smrt (1988)

Zápletka mi přišla už trochu moc ujetá, ale jinak Harry držel svůj standard a každou chvíli někoho odpravil. To rozhodně není film s hlubokým poselstvím, ale ani film, u kterého by se člověk nudil.

Náhlý úder (1983)

Zfilmované akční klišé. To je asi nejstručnější charakteristika. Drsný Harry musí co pět minut někoho sejmout a tuto kvótu dodržuje prakticky celý film. Akce střídá akci, že člověk ani nemá čas přemýšlet, jakou uměleckou hodnotu snímek asi má. Ovšem co čekat od filmu s drsným inspektorem Harry Callahanem? Není třeba moc přemýšlet nad tím, jaké poselství nám film dává. Snad jen to, že nebezpečnější než ženská s osmatřicítkou je chlápek s čtyřiačtyřicítkou Magnum. Oproti prvním filmům film postrádá originalitu, ale mě to prostě baví.

Kmotr III (1990)

Tak musím říct, že poněkud slabší. Sice se film strefuje do prohnilého podhoubí vatikánského. Nic proti, jen houšť a ve větších dávkách, ale jinak je schéma filmu až nehorázně podobné dvojce. Plány na nový velký obchod, zrada, pomsta. Chybí jen ty úžasné návraty k začátkům Michaelova otce Vita, což dělá ten rozdíl jedné hvězdy.

Král Krysa (1965)

Filmová adaptace jedné z mých nejoblíbenějších knížek. V tomhle srovnání to měl film opravdu hodně těžké, ale ustál to se ctí. Za pět tomu nedám jen proto, že to není zas tak skvěle natočené jako třeba Pahorek, přičemž předloha je dle mého dokonalá.

Gran Torino (2008)

Drsný Harry v penzi. Film, ve kterém Clint nikoho nezastřelí, bych snad považoval i za ztrátu času, kdyby nebyl tak dobrý. Film je to možná mnohem úžasnější, propracovanější a hodnotnější než všechny ty akčňáky, ale já mám Clinta zkrátka nejradši v ponču nebo s magnumem v ruce.

Dnes neumírej (2002)

Měl jsem tu jednu, ale po dnešku jsem si to rozmyslel. Nebýt toho neviditelného auta, tak bych tenkrát byl býval nedal tak nízké hodnocení. Zkrátka tato bondovka už mi přišla za vlasy nejpřitaženější (po Moonrakerovi). Ale musím uznat, že je na co se dívat. Samá akce, nádherné ženy, odporní padouši, zkrátka vše jak má být. Možná jsem byl dřív moc přísný, možná mám dnes jen bondovštější náladu. Já sice vím, že diamanty jsou věčné a že Bondovi jeden svět nestačí, ale zas tak úchvatný výkon to od tebe 007 v tajné službě Jejího veličenstva nebyl, takže jen pro tvé oči a protože máš povolení zabíjet a protože si tenhle film zaslouží žít a nechat zemřít, přihmouřím své zlaté oko a dám tři hvězdičky. Ovšem nevím, nevím, možná si to ještě rozmyslím, protože nikdy neříkej nikdy.

Pevnost Saganne (1984)

Krásná, ale drsná poušť, krásné ženy a drsní muži. A trochu moc dlouhá stopáž. Saharské pasáže se mi líbily a jen za ně bych hvězdičku přidal, ale celkově mi to přišlo hrozně rozvleklé. A jak říká hlavní hrdina, poušť to je nekonečný prostor, který si ten, kdo tam nebyl, neumí ani představit. Podobně to viděl i režisér se stopáží, nekonečný prostor... Film krásný a za podívání určitě stojí. Ovšem jen za jedno podívání.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Podle komentářů tady jsem čekal propadák a byl jsem mile překvapen. Žádný ulítlý uřvaný animák jak je teď za oceánem zvykem, kde pohádkové bytosti rapují a parodují současné celebrity. Bylo to takové milé, opravdu čtyřlístkovské dobrodružství. Chtěl jsem tomu dát tři hvězdičky, ale ty komentáře tady mi přišly až zbytečně kritické, takže Čtyřlístek, to je přeci za čtyři! Za Fifinku, za Bobíka, za Pinďu a hlavně za Mišpulína. Scény obsahující product placement by se daly vystřihnot a bylo by hned lépe. Tohle jediné mi opravdu pilo krev, ale naštěstí toho nebylo zas tolik. Tohle vystříhat a možná trochu zkrátit o nudnější pasáže a byl by to báječný český animák.

Kmotr II (1974)

Film trochu zklamání. Kmotra jsem četl před lety a bál jsem se podívat na film, neb jsem bývával z filmových adaptací pravidelně zklamán. Kmotr ale byla čestná a hodně velký výjimka. Díky tomu jsem očekával hodně i od dvojky. Nechal jsem tomu čas a pár let zase uplynulo, než jsem dostal odvahu podívat se na pokračování. A tentokrát zklamání. Ne, velké, ale přesto. Někomu možná přijde, že se pokračování původnímu filmu a její knižní předloze může vyrovnat, ale mně se to nezdá ani z daleka. Dvakrát nevstoupíš do jedné řeky. Přesto ovšem vysoký nadprůměr. Těžko dát čtyři hvězdičky tak skvělému filmu, ale kolik by si pak zasloužil první díl? Minimálně sedm.