Blbec k večeři (2010)

Objektivně slabší čtyři, ale natruc zdejšímu hodnocení zaplno.

Neporazitelný (2002)

Mám rád patos a klišé americkejch filmů, nevadí mi devadesátkovej feel, ale čeho je moc, toho je příliš. Z posledních 10 minut jsem fakt chcípal smíchy. 65 %

Malá Miss Sunshine (2006)

Skvělej film, nenuceně vtipnej, s postavama se člověk docela jednoduše ztotožní, ač jsou všechny úplně jinak a svym způsobem ujetý, příjemně citlivý, a hlavně hrozně originální a čerstvý (v Americe obvzlášť). Kusturicovskej scénář mi sedl, obsazení taky (Mega talent, roztomiloučká Abigail Breslin - výbornej Dano a Carell! Ale i hned dva protagonisti z Breaking Bad mi udělali radost). K tomu si člověk dá úplně úžasnou melancholickou ústřední znělku, a má asi nejlepší moderní road-movie. S kvalitou filmu to nesouvisí, ale oscar pro Arkina je mi docela záhadou, obzvlášť v porovnání s již zmíněnýma jménama Dano a Carell, jejichž postavy měly imo líp prokresleně napsanej scénář, byly víc "relatable" a byly i líp zahraný, ale to je spíš jen takový podivení. Určitě někdy projekci zopakuju.

40 let panic (2005)

Hrozně vtipnej film, Steve Carell je hroznej zabiják, a pokaždý, když řekne nějakou hovadinu, a člověk si myslí, že už nemůže nic víc vymyslet, tak nahodí ten dokonalej debilní úsměv. Diskuze o tom, kdo je gej, je naprosto výborná!

Batman (2022)

Už podle první scény je vidět, že tenhle Batman, je úplně jinej, svůj a atmosférickej, a je na první dobrou poznat, že si film bere inspiraci z neonoirovejch detektivek z 90s jako Sedm nebo Time to kill, a je jasný, že to byl ten správnej přístup od režiséra filmu. Batman si totiž jako postava přímo o tohle žánrový zpracování řiká. Pattinson je skvělej, ale nejvíc si to ve filmu podle mě dává Paul Dano, ze kterýho úplně číší energie sériovýho vraha - úchyláka. Jsem zvědavej, jaký bude pokračování, bude-li se držet kvalita a bude-li dávat Batmanův vývoj smysl, je dost možný, že dostaneme tu nejlepší superhrdinskou sérii vůbec. BTW - Soundtrack naprosto úžasnej, a doporučuju všem pozorně sledovat, na čem se bude dál Giacchino podílet.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Má to nějaký logical fallacies, ale to mě absolutně nekonsternuje. No Way Home má totiž obrovský srdce, a je s každým záběrem cítit, že tvůrci plní tímto film sen nejen divákům, ale i sobě. Holland konečně musí dělat spidermanovský rozhodnutí a už za sebou nemá bandu dospělejch, co se o něj okamžitě postaraj, když něco posere. Tobey byl skvělej, Garfield ale daleko lepší a jsem moc rád, že mu tvůrci dovolili se vykoupit za příšerný amazing spidermany. Čistá zábava

Rytíři spravedlnosti (2020)

Úžasná, napínavá, vtipná, dojímavá komedie, která má, pro mě osobně, velice silnou message. Pro naši domácnost v podstatě Vánoční film. Jensen se zas jednou předvedl...

Rozhněvaný muž (2021)

Tak v první řadě smekám hercům - všichni byli super, překvapil mě dokonale kamennej Statham, kterej by pohledem mohl řezat diamanty, vedlejší herci super, především ale mladej Eastwood, kterej mimochodem absolutně vyrostl do taťky :), snad bude po tátovi i výbornej herec. Z počátku mě režie filmu trochu štvala, ale když začne druhá sekvence, absolutně krásně to zapadne, a tím se to hodně vyváží. Akce klasicky skvělá, Ritchie to ani jinak neumí, co ale hodně "stand-out"uje je výbornej, hodně temnej soundtrack. Dávám čtyři, protože by to možná mohlo bejt o něco dělší, nebo spíš trochu víc odvyprávěný z pohledu vojáků, a trochu míň z pohledu tý dovozový služby, a hlavně proto, že konec mohl bejt uspokojivější - ale i tak to bylo super, skvěle jsem se bavil a dávám 80 %

Sázka na nejistotu (2015)

Docela originální, i když jasně inspirovaný Vlkem. Bohužel, termínům jsem ani po těch vysvětlivkách neporozuměl na tolik, abych si to plně užil, a furt jsem se snažil přijít na to, jestli naši antihrdinové vydělávaj, nebo prodělávaj. Každopádně films  tak těžkou tématikou natočil McKay překvapivě dost krátkej, svižnej, zábavnej, nenuceně vtipnej. Kromě úžasnýho Goslinga a Bala ale exceluje hlavně Carell, kterej film tahá, a díky tomuhle filmu už si ho dokážu představit ve vážný roli. „Dopadne to jako každá krize, nakonec budou nadávat migrantům a chudejm". I já jako věrnej pravicovej konzervativec musim uznat, že něco na tom je...80 %

World Trade Center (2006)

Aby se místní intelektuálové neposrali, že si Američané, na rozdíl od nás, umí držet své hodnoty, že mají rádi svou zemi, a že je pro ně Bůh více, než terčem dementních vtípků. Samozřejmě, že film je částečně patetický - jak překvapivé u filmů ukazujících věci související s válkou, navíc z Ameriky! To bych opravdu nečekal! Patetičnost filmu je však naprosto unesitelné mezi. Chápu, že hodně lidí asi u Stona, profláklého komanče, čekala, že Stone rozjede podobně debilní konspiračku, jako u JFK a namísto toho se dočkali pocty -  to ovšem není chyba filmu. Film by si ode mě normálně zasloužil 4 hvězdy, ale tohle nespravedlivé hodnocení nemohu nechat tak, jak je a musím tedy filmu nadržovat.