Identita (2003)

Úžasná 90s výprava a kamera (druhý zlatý věk vzhledu filmů po 70s), atmosféra výborně vybudovaná, herci odváděj skvělý výkony, specificky z vedlejších postav Amanda Peet a Ray Liotta. Bohužel zvrat podle mě trochu vhozenej do ksichtu z ničeho nic, mohl bejt líp divákovi vystavenej a alespoň trochu dýl trvat jeho poodkrývání. Ani na chvíli film nenudí, celou dobu dokáže příběh udržet pozornost, film mě ani nenapadlo stopnout.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Úžasnej válečnej film, moc hezky natočenej, specificky výprava a kostýmy jsou neuvěřitelný. Hugo Weaving dobrej, Garfield výjimečnej. Příběh tak silnej, že by člověk nevěřil, že se to stalo, kdyby neviděl důkazy na konci filmu.

Neznámý (2006)

Odhororovanej saw, dobrej Kinnear, Pepper a hlavně Caviezel, u ostatních už byly vlastně výkony dost jedno. Prostředí bylo správně špinavý, scénář zamotanej, ale ne nelogickej, zvrat v pohodě, nehrál si na víc než byl. Dobrej průměrnej film, co běží v televizi v sobotu odpoledne.

Díra (2019)

Miluju horory v prostorech (nemusí být nutně uzavřené), kde hrdinové nemají možnost/schopnost útěku. Dobrý dialogy, zajímavá atmosféra, moc originální vizuál a scénář, strašně nepříjemný momenty, konec skvělej. Horor na večer.

Tajemné okno (2004)

dobrej film, sice ne napínavej nebo překvapivej, ale takovej solidní pseudo-noir, depp a turturro skvělí, naproto úžasná kamera, celkově film dýchá lehce naLynchovělou atmosférou pozdějších 80s a brzkých 90s, to se mi hodně líbí u filmů, nesnáším moderní digitální kamery. Ok hudba, ideální film na večer.

Barbie (2023)

Dobrej film, výrazně lepší, než jsem čekal, možná proto dávám o hvězdu víc, než bych dal bez toho nízkýho očekávání. Na poměry moderní komedie hodně vtipný, a i když to mělo dva takový zbytečný společenský proslovy, tak se to dalo, a dělalo si to legraci i z woke světa, a v podstatě to kritizovalo radfems. Vůbec nechápu stěžování si spousty uživatelů na to, že je film výrazně feministickej - je, ale tak maximálně druhý vlny, není to vůbec woke, naopak film štípe do feministek za častou misandrii, tohle je podle mě dost jasný až záměrný nepochopení filmu, protože závěrečnej dialog Kena s Barbie to zcela jasně dává najevo.  Navíc je film opravdu hodně originální, což je příjemný, je to fakt hodně fresh. Robbie dobrá, Ferrell fakt strašně skvělá postava (jasně vyvozená ze Skřítka), Gosling výbornej, originální hudba fakt povedená, gag s koněm úplně úžasnej. Ke konci už slabší,m mohlo by se to lehce prostřihat, a závrečnej vtip mohl bejt ostrouhanej. Nic náročnýho, ale taky nic hloupýho, dost příjemný překvapení. Mimochodem jsem se na žádnej film nikdy tak nepřipravil, celkově jsem za outfit vydal přes litr :D

K zemi hleď! (2021)

Hodně vtipnej a dobře natočenej film, bohužel šílená a neskrytá agitka. Nemám srdce tomu dát odpad, i když by si to zasloužilo

Predestination (2014)

Míň chytrý než si samo myslí, ale do pointy docela dost dobrý.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

První tři série jsou super vtipný, čtyřka je hodně meh, pátá je výborná až na finále. Člověk nemá co ztratit tím, že si to pustí, protože je to vlastně o ničem, a přesto seriál dokáže mít jedny z nejlepších momentů, co jsem u seriálový tvorby viděl.