Univerzita pro příšerky (2013)

Nešel jsem do kina s žádným očekáváním, a přesto jsem byl zklamán.... Je to dlouhé, je to podprůměrné, je to nezábavné, v podstatě to vykrádá HP - Ohnivý pohár atd. Za mě 30%. Kdybych to měl hodnotit pro dnešní děti, tak je to za 60%, protože dnešní děti ještě nestihly vidět původní Příšerky, které tehdy byly NĚCO. Tohle bylo jenom tahání peněz z kapes za 3D, jehož potenciál nebyl,, jak jsme ovšem naučeni ignorovat, využit. Co mě opravdu bavilo, byla bohužel jenom scéna na konci filmu - ono velké "vyvrcholení za novými dveřmi", ale to považuju za nepřijatelné na film od PIXARU, za který jsem zaplatil 130Kč v maloměstském kině. Film jako takový mi nevadí, ale radši bych se na něj mrkl v letošních vedrech ne 2 ráno na nově s reklamama, nebo bych si ho (vrácen v čase) stáhl v kinoripu na uložto, ale rozhodně to nestojí za návštěvu kina za tyhle peníze. Jo a v kině jsem byl schopen odpřísáhnout, že jsem v novinách ve filmu zmerčil podprahovou reklamu Disney....

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Děs běs. Kdyby byl Hobit natočen před LOTRem, Pán prstenů by nikdy nevznikl, neboť by peťovi džeksnovi na to nikdo nedal prachy. Je opravdu hrozné, že kvůli natažení stopáže musím koukat na dvouminutové záběry toho jak někam jde skupina trp. a Bimba se Šmajdalfem, nic to nikomu neříká. Hobit NENÍ A NEMÁ BÝT EPICKÝM PŘÍBĚHEM. Ale Jackson se snaží o přesný opak, snaží se udělat další LOTR, kterého miluju a jsem jím nadšen, ale tohle je zrůdnost. Jedna hvězda za jednu jedinou novou skladbu H. Shora, a druhá hvězda za scénu s Glumem, která se fakt povedla.

(K)lamač srdcí (2010)

Ajajajaj, to je ale smůla! Na to že to má nálepku KOMEDIE, se mi jen párkrát nepatrně roztáhly koutky. Příběh je založený na opaku "Hitche", který je ale (na to že to taky není žádný skvost) na rozdíl od Klamače hodně vtipný. Celé mi to přišlo nějaké nedotažené, provedené jen na půl, ať už dialogy nebo celé scény... Myslím že jsem v hodnceních velmi mírný a benevolentní, ale tohle je opravdu jenom film pro maminky na mateřské, když se večer náhodou hodně nudí (nic proti).

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Vezměte skvělou knížku a vyhoďte z ní 90% příběhu. Z těch zbylých 10% dalších 5 změňte a máte scénář k HP:Princi dvojí krve.

Comeback (2008) (seriál)

kdyby to bylo natočeno tak před 10-15 lety, uznal bych to jako dobrou šou, ale dnes to uznám jen jako křečovité napodobení seriálů typu Přátelé nebo Krok za krokem, s pokusem zalátat díru ve vysílacím čase TV Nova

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nebudu dávat automaticky 5 hvězd za to, že ten, kdo má neomezenej rozpočet, to neposral. Je to triková šou, jasně. Ještě aby nebyla. Ale ujistil jsem se, že nové postavy jsou idioti. k "černému prvku" Ray Korantengovi nám přidali "asijské prvky" na úkor iných zajímavějších galaktických ras. Nesmím opomenout "pochválit" radikální feminismus ve velení flotily, zvlaště pak fialovou hlavu, která si hravě poradí s méněceným alfa samcem. Šnouk, Smouk, nebo jak se ta brambora jmenuje, je trapnost sama, a vizuální patos neodlehčuje ani armáda "tučňáků z Madagaskaru". Nemá to atmosféru, nemá to mystérium původních dílů.

Kokosy na sněhu (1993)

V dětství mě to asi přes nějaký zákaz rodičů minulo, a tak jsem si to dopřál teď v r. 2016. A opět žasnu, jak málo stačilo ke štěstí v 90ých letech. Stačilo, aby to bylo z USA, byli tam černoši a dávali to na Nově :D

Do posledního dechu (2016)

Film pouze pro lidi mající fetiš na lodě, hnusný počasí nebo námořní katastrofy. Pro nikoho jiného. Kdo na to půjde za peníze, bude bít hlavou o zeď. Příběh je to fajn pro 10ti minutovou stopáž Slavných dnů ze Streamu, ale čumět 2 hodiny jak někdo někam pluje, je promáčenej, a neví kde je, a prokládat si to civěním na holku, která jede autem, a pak zase né, a pak někoho potká, a něco mu o něčem říká, a já nevím co to bylo, protože mi to všechno včetně všech postav, ve kterých se nešlo orientovat bylo úplně u prdele. Šel jsem po práci do kina, a přišlo mi, že další dvě hodiny sedím v práci, která mě strašně sere a čekám, až bude konec, a já budu moct jít domů. A spíš na škodu mi přišla pompézní hudba snažící se navodit atmosféru epických scén, a chce ždímat emoce, ale ze mě nedostali ani jednu, a já jsem schopnej brečet u reklamy na tampóny. 3D je zcela zbytečný (jak už bývá zvykem). Pusťte si radši Piráty na vlnách nebo legendárního Lea v ledu. Das ist ganz Scheiße!

Vejška (2014)

Hvězda za Krause a nahotu :) Iritujou mě prázdný scény, který na sebe nenavazujou + bléé kamera. Celkem jsem si to protrpěl.

Pokoj (2003)

To je zase dílo... Už po deseti minutách jsem vyhlížel Viverna, Tykvohlava nebo jinou debilní bestii, která by všechny ty kriply v tomhle "filmu" zabila. Bohužel, dle komentářů jsem očekával zábavu, ale ani po hodině utrpení se nedostavila. Párkrát jsem se sice pousmál, ale.... KAŽDÁ JIHOAMERICKÁ TELENOVELA je LEPŠÍ, ZAJÍMAVĚJŠÍ, VTIPNĚJŠÍ atd. Jedna z mála věcí, která mě fakt pobavila, byla vsuvka v CZ tiulcích při startu padesáté "milostné scény": klidně si skočte na kafe, tohle bude na dýl...; a pak ještě jedna vsuvka, kdy hlavnímu úchylovi přichystali Brzdej parrdy, a začnou zpívat, objeví se věta: zacpěte si uši, vážení.... A jak nemám hudební sluch, tak tady mi to rvalo uši :D Kdyby vás chtělo napadnout pustit tohle večer vaší dívce pro dokreslení romantické atmosféry, radši sáhněte pro kyrgyžské homemade hardcore fetish porno, které má aspoň kulturní hodnotu. Ta debilita s jakou je to celé napsané a natočené, se dá srovnat snad jen s Divadlem hrůzy. Ale tam aspoň cucali mozek brčkem.... Kdyby měli prachy na kulisáka, určitě by byl vidět aspoň ve třech záběrech. Nicméně vidět se to vyplatí, protože jedině pak doceníte nepřeberné množství historek z natáčení, které jsou tím podstatným kořením....