• Krátkometrážní

Kokain (2001)

Tenhle žánr sám sebe rychle vykrádá.

Generation Kill (2008) (seriál)

Vedle Bratrstva Neohrožených se na piedestal nejlepších válečných seriálů rozhodně nemůže vyhrabat Pacific, ten už jednou vzaný koncept jen převádí na jiné bojiště, ale svižně tam vyskočí Generation Kill. Neuvěřitelný výlet do Íráku s lidmi připravenými na válku, která už asi nikdy nebude. Průzkumný prapor, který jezdí napříč krajinou a vlastně jen vyhledává potravu pro ostatní trpí výstřelkama neschopného vedení a hlavně špatné metodiky boje. S přibývajícími díly se z nestranného pohledu stává kritika války v Íráku nebo aspoň jejího vedení. Jednoduchou formou je vidět, že smrt je naprosto relativní věc. Může přijít kdykoliv. Hlava 22 pro generaci Y. Navíc se nedá zapomenout na výpravu. Kde to točili? Vypadalo to jako Írák. To, že si tohle HBO dovolí natočit s takovýmhle rozpočtem ji staví úplně někam jinam.

Nine (2009)

Šok...celý film mě postava Guida lezla na nervy. Nenáviděl jsem herce. Štvala mě nulovost jeho vnitřní energie. Štvala mě jeho image. Jeho postava. DýDý proč? Pro mě je Nine hrozné. Nudné, stále stejné bez dynamiky bez poselství s otřesnou anglickou variací na italštinu. Hrůza. Nikdy více. Jediné světlo byla (nepřekvapivě) Marion...

Archer (2009) (seriál)

Aspoň, že je to jiné než sitcomové modly naší generace. Zlá stejnost vaší naší matky a velkého třesku je tady zadupána zajímavou animací, sexy holkama a vtipy proti židům, američanům,britům, černochům rusům i mixem daných stereotypů. Na druhou stranu, na prdel jsem si z toho taky nesedl...což by nemusel být problém s přibývajícími sériemi. //

Krvavá zásilka (2008) (amatérský film)

Bizarní výtvor. Tarantinománie z toho odkapává každým záběrem, což ale nijak nemění fakt, že mě to míjí obloukem. Děti do hlavních rolí asi spíše ne... (kamera a střih a zvuk jsou ovšem výborné)

Mládí v hajzlu (2009)

Artea neudělal zase takové zlo, aby to bylo na jednu hvězdičku, ale za ty koncový kreditky ji tady má. Blbeček...

O kapitalismu s láskou (2009)

Tentokrát se to nedá ani dokoukat.. // O "odpadu" ke čtyřem hvězdám a dokoukání s občasnými slzavými momenty? To je nějakej feel the bern ne?

Proboha! (2008)

Filmově zdrcující ale jak moc myšlenkově zmanipulované?

Troja (2004)

V první polovině hodně sympatická demontáž mýtu o Trojské válce. Čím víc má ale Bana interaktovat a měnit postavy okolo sebe, tím více se scenář vrací do původních kolejí. Odysseus, Achilleus a Priamos jsou zajímavé postavy. Orlando je v tom nevinně. A ta jedna větší bitka má drajv, to samé se dá říct o souboji Pitta s Banou. Není to tak špatný film jak by se mohlo zdát.