Columbo - Columbo jde pod gilotinu (1989) (epizoda)

Jeden z nejnapínavějších columbovských konců vůbec. Znám to nazpaměť a stejně si vždycky vydechnu.

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda)

V málokteré epizodě je poručík Columbo takové nervy drásající, deptající, žaludeční vředy přivolávající a věčně se vracející zvědavé monstrum. Však on si to ale pan vrah zasloužil. A taky je tady ta skvělá linka se jménem psa Psa.

Columbo - Vražda podle knihy (1971) (epizoda)

Svižný díl, napínavý, s Columbem, dalo by se říci, v téměř-vedlejší roli. Podle řady nápaditých a ne úplně televizních záběrů lze poznat, že režisérem nebyl jen tak někdo.

Columbo - Smrt v aréně (1976) (epizoda)

Osvěžující díl. Poručík na dovolené poznává Mexiko i vychytralost tamních vrahů. A paní Columbová byla skoro vidět.

Columbo - Labutí píseň (1974) (epizoda)

Další z mých veleoblíbených dílů se sympatickým "vrahem v černém", jehož jednání pochopí snad každý. Poručík se šťourá ve vraku letadla i v lidském svědomí a postupně se stává velkým fanouškem Tommyho Browna / Johnnyho Cashe. Jenže takovou popularitu by zpěvák klidně oželel.

Columbo - Spiklenci (1978) (epizoda)

Můj oblíbený díl o IRA. Celá závěrečná sekvence s lodí je jedním z nejlepších columbovských momentů, hlavní záporák tu není ani tolik záporný (a je sympaticky vtipný), poručík perlí a hraje mu k tomu skvělá hudba.

Columbo - Zkus mě chytit (1977) (epizoda)

Neskutečně odporná, příšerná a hrůzostrašná ježibaba mi z tohohle dílu dělá peklo úplně pokaždé. Snad kvůli ní se jinak relativně krátký film táhne tak dlouho.