Baron Prášil (1961)

Jako příslušník mladší generace zůstávám neosloven. Hledal jsem v tom určitou škálu kvalit, ale bohužel krom vizuálních efektů na onu dobu jsem neshledal nic, co by mě nějakým způsobem upoutalo. Pan Kopecký a pan Werich hovoří sami za sebe, nicméně pokud se na ten film dívá skutečně dnešní mladší generace, ztěží v něm budou shledávat to, co dnešní starší generace. Připomíná mi to první film na filmovce v prváku ve filmovém klubu. Samozřejmě se najdou lidi, u kterých tehle snímek bude znamenat klenot z jejich pohledu na kinematografii, nicméně já se k nim nepřidám. Za pana Wericha, pana Kopeckého a uměleckou podobu dávám za sebe **

Večírek (1980)

Málokdy se stává, kdy ve vás film vyvolá retrospektivní vzpomínku. I když nemusí být ničím specifickej, charakteristickej, může chytit vaše subjektivní postoje vůči nečemu, co se kdysi ve vašem životě odehrálo. Když jsem četl některé komentáře před videním filmu, docela jsem se některým komentářům smál, teď už se nesměju. Jsou chvíle, které dokazují, že může být film pro člověka víc než pohyblivými obrázky zo zvukom. Pro mě osobně je tohle právě tenhle případ. Občas si říkám, kéž by mi bylo zase 13 a vrátil bych se na jedno z míst, o němž platí, že jeho zdi by mohly vyprávět. Díky za tuhle živou vzpomínku :)

Maratónec (1976)

Laurence Olivier a kultovní výslechová scéna "Je to bezpečné?" ... "Je to bezpečné?"... "Ne, není to bezpečné, je to velmi nebezpečné, měl byste být opatrný!". Tohle se zapsalo do historie. Jinak krom velmi působivé podíváné stojí za zmínku hodně povedená hudba Michaela Smalla.

Carrie (1976)

Stephen King, opět :) V tomto případě jsem původní literární předlohu nečetl, takže dojmy ze samotného filmu: Viděl jsem ho kdysi v dětství a jediný, na co jsem si pamatoval, byla ta úvodní scéna ve sprchách :o)) Ponížení, zostuzení, výsměch. První třetina filmu vtahuje diváka do děje, představuje hlavní postavu a přístup jejího okolí k ní včetně paranoidní a nábožensky fanatické matky. Herecké výkony jsou až na výjimky na solidní úrovni, příběh má jiskru (i když jak to tak bývá, předloha je vždy hlubší, rozsáhlejší a komplexnější), překvapivě na vynikající úrovni je hudba (Pino Donaggio), která vynikajícím způsobem podbarvuje nejen závěrečnou část filmu, ale i připisuje pěkný motiv hlavní postavě. Jóóó, tak to bývá, když někdo odvede v rámci hudby víc než jen podbarvení hýbajících se obrázků. Druhá třětina filmu mě trochu nudila, temto se zpomalilo, ale tohle všechno maže třetí třetina a její zpracování v x ohledech. Dobrá práce.

Rodinná válka (2005) (seriál)

Střet dvou generací a nikdy nekončící soupeření s tou "druhou" stranou. Další důkaz o tom, že lidé znají Michaela Rapaporta nejen z Prison Breaku. K tomuhle projektu jsem se dostal spíš jako slepý k houslím, ale o to jsem pak byl víc příjemně prekvapen. Příjemná oddychovka, která na sobě nemá nic speciálního a která se v dnešní době nepokouší vykrádat starší zdánlivě podobné projekty. Co si budeme povídat, některé díly jsou slabší, většinou je však s naprostou noblesou splněn účel - divák se baví.

Avatar (2009)

James Cameron opět dokázal, že... to se nedá slovy líčit. Vizuální orgie s příběhem, který líčí lidstvo tak jak ho známe a opět je člověk tou největší kurvou v galaxii. Běžte na to do kina, neboť žádná recenze nemůže popsat to, co způsoběj ty obrázky v pohybu. Jinak kdo jiný mohl dělat hudbu, než Cameronův dvorní skladatel James Horner, který přináší nové motivy a místy se sám vykrádá (Glory, Titanic...). Dávám 7 hvězdiček z 5-ti.

Město bohů (2002)

Masakrální nářez! Není co dodat.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

První dojmy z prvního shlédnutí - těžko hledat vhodný slova.. shrnutím asi - průměr. Film mě rozhodně nezklamal, ale zároveň ničím nepřekvapil. Kdo zná knihy, tak pro něj to bude jen další obrazový ztvárnění. Pořád jsem se nemohl zbavit pocitu, že to je příliš dlouhý a oproti ostatním dílům jsou víc než kdy víc rozváděný "zbytečnosti", prakticky 4/5 filmu se nic zásadního neděje až na pár drobných pasáží. Celé je to takové všední, nemůžu v tom najít nic novýho, co by překvapilo. Závěrečná pasáž filmu je působivá i když se přiznám, čekaj jsem ji možná provedenou o něco líp.. V každém případě je to další HP a dobře odvedená práce. Bohužel opět vesměs zklamává hudba, Nicholas Hooper prostě ve mě nedokáže evokovat atmosféru, jakou dokázal Williams u jedničky, Komnaty a Azkabanu. Né, že by to bylo špatný, ale prostě standartní hudba bez ambicí pro film nadstandartního formátu. Krom toho, že v některých momentech se už začíná opakovat až jsem začal mít nepříjemnej pocit, že motivy, který jsou kultovní, tak se se je snaží nahradit motivy svými, který, bohužel, se absolutně míjej účinkem a ve finále jsou opravdu jenom jakýsi pomyslný hudební podbarvení pod obraz. Jaká škoda... celkový dojem - průměr.

Dobrodružství Poseidonu (2005) (TV film)

Původně jsem do tohoto filmu šel s očekáváním, že to bude něco strašnýho. Další Poseidon? To nemyslí vážně. Přes to, že jsem šel do toho s těmi nejhoršími očekáváními a s přivřenýma očima, tak bych ten film za takovej průser nepokládal. Samozřejmě, je to jiný film, je to o něčem jiném. Část děje a mnoho jmen se shoduje s Originálním snímkem. Osobně můžu říct, že jsem od filmu absolutně nic neočekával, ale nenudil mě. Ovšem tam bylo tisíc věcí, které by se daly vytknout, to zpracování je trochu jiný, místama se člověk zasměje, jindy triky jsou příliš "televizní" a dalo by se říci "průhledný". Na druhou stranu, pro toho, kdo nezná origiální The Poseidon Adventure a chce vidět film z trochu jiného soudku, tak si myslím, že se nebude nudit. Bohužel ale už je tatam ta dokonalá atmosféra katastrofična, jakou nás staré klasiky provázely a člověk měl prostě dojem, že "je tam s nima". Čest panu Irwinu Allenovi.

Valkýra (2008)

Valkyrie rozhodně nezklamala. Dalo by se říci, že je to jeden z mála filmů, který plní očekávání. John Ottman a jeho temné motivy k tomuto filmu jsou nejlepším podbarvením atmosféry k psaní tohoto komentáře (a nejen k tomu). Co dodávat, zdařilé zpracování, herecké výkony a celkový dojem na velmi dobré úrovni. Není to snímek, na který byste asi vzpomínali každý den, ale solidní úroveň zde sahá poměrně vysoko. Poutavé, zajímavé, člověk se ani moment nenudí. Poctivé čtyři hvězdy. Mimochodem počeštělý název "Valkýra" mi poměrně dost nesedí, pro mě ten film je a zůstane Valkyrie.