Ztraceni v poušti (2002) (TV film)

Srovnání s filmem Hory mají oči je víc jak na místě. Dokonce si troufám tvrdit, že valná většina nápadů v HMO je ukradená z tohoto filmu. Bohužel režisér z toho "příběhového" potenciálu nedokázal vyždímat tolik, aby z toho byla fakt pecka. Lekaček je tady minimálně, navíc film kazí několik dementních situací, jako třeba pád tak do 10m hluboké studny bez vody, bez jediného šrámu (pardon, vlastně trochu kulhala). Konec je kapitolou sám o sobě.

Rodáci (1988) (seriál) odpad!

Don Corleone v komentáři píše, že reprízy se nedočkáme. Ovšem k velké radosti nás všech, vytáhla tuhle sračku od Adamce na světlo stanice Barrandov. Velké "díky"!

Pýcha a předsudek (2005)

Vcelku příjemná a uklidňující podívaná. Trochu mně vadila delší stopáž. Příběh ničím příliš nevybočuje, linie filmu pěkně plyne až do konce. Na film jsem se záměrně díval v překladu a hodně se mně líbila používaná staročeština.

Walk the Line (2005)

O Cashovi jsem do teď věděl jen to, že je to zpěvák. Děj i muzika mají grády a slušně odsýpají. Film řekne mnohé o jeho životu, ale jak tady píše golfista, ukazuje ho trochu jednostraně jako feťáka a pijana. Nakonec je fakt, že mohl skončit jako Elvis, což se naštěstí nestalo.

Iron Man (2008)

I přesto, že se jedná o komiksovou postavu, myslím, že Tony Strak bez obleku nemá žádné nadlidské schopnosti. Tak jak mě někdo vysvětlí, že pád tak ze sto metrů (hned na začátku v tom prvním šrotu z jeskyně) přežil téměř bez škrábnutí? Myslím, že i v komiksových filmech by se mohla dodržovat určitá dávka reality.

Vřískot 4 (2011)

Jedním slovem - nuda! Pořád to stejné dokola. Co děsilo v jedničce, už zde přijde k pousmání. Nechcu tvrdit, že vrah je známý od začátku, ale zrovna překvapení se taky nekoná. Přítomnost Neve Campbell a Courteney Cox už mě spíš otravovala, než aby navodila řádný flashback. Doporučuju jen těm, kdo neviděli jedničku.

Příliš vzdálený most (1977)

Pro fandy válečných filmů a pro ty, kdo se chtějí dozvědět něco víc o druhé světové válce, je shlédnutí nutnost. Místy je film ale příliš roztahaný a konečný zpěv vojáků, který má nejspíš působit na city, fungoval víc v Stezce slávy od Kubricka.

V jako Vendeta (2005)

Jsou filmy, které mě ze začátku moc nebavily, ale jejich konec mě uzemnil tak, že nic jiného než 5*, nebylo možné udělit. Tohle je film, u kterého jsem se celou dobu dobře bavil a ukončení stálo za hovno.

Vitus (2006)

Zas taková bomba, jako by mohlo naznačovat hodnocení, to není. Kdo nemá rád německý nebo rakouský styl hraní ala Rosamunde Pilcher bude zklamán. I když toto má nepopiratelně vyšší úroveň a zajímavější děj.

King Kong (1933)

Příběh o Kognovi nemám rád. Ale musím uznat, že tenhle starej film má něco do sebe! Triky vypadají jako v Cestě do pravěku, což ale neubírá na kvalitě. Možná spíš i naopak.