Nekonečný příběh (1984)

Když jsem byl malý, byl tento film i knížka bez nadsázky můj nejoblíbenější příběh. Teď jsem se na něj podíval po více jak dvaceti letech znovu. Efekty už nejsou co bývaly a to velké kouzlo už trochu stačilo vyprchat. Tím hnacím motorem, který však film drží i po té dlouhé době, je silný příběh. Ten nevyprchá nikdy a já se těším, až ho budu jednou znovu prožívat se svými dětmi.

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál) odpad!

Tak otřesnou ubohost, jako tohle pokračování, si starej Knight Rider asi nezasloužil. Tohle postrádá jakoukoliv myšlenku reálnosti a to mě na tom vadí nejvíc. Protože prostě není možné, aby auta plavaly pod vodou, hlavní hrdina přežíval výbuchy naváděných střel a...(mohl bych pokračovat donekonečna). Jenže peníze se asi dají vytřískat i ze sebevětší sračky. A to tady dokonce vidím, že je to 251. nejoblíbenější seriál. Někdy nestačím zírat, co lidem stačí ke spokjenosti.

Columbo - Planý poplach (1990) (epizoda)

Největší bouda, co kdy kdo na poručíka ušil. Na to by byl krátký i Holmes. Jenže vrahoun to na konci holt podělá, takže dva jedna pro Columba.

Excalibur (1981)

Fanoušci fantazy filmů budou asi nadšení, ostatní se tomu raději vyhněte, protože zas taková pecka to není.

Fighter (2010)

Kdybych si to měl shrnout, řekl bych, že se jedná o poměrně dobře udělaný film nejen o sportu, jehož konec vás ale na prdel asi neposadí. Vyzdvihl bych především roli Ch. Balea, kterej hraje dokonalýho kreténa. Při několika okamžicích jsem se i od srdce zasmál - 1. když Bale podruhé spletí do kontejneru za feťáckým doupětem a za 2. když při focení soupeřů u finálního zápasu ukazuje Bale soupeři prostředníček:D

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Vesměs jsem nevěděl do čeho jdu. Jediná informace byla, že to má docela vysoké hodnocení, a že je to komedie. Ze začátku jsem měl trochu problém se "zaškatulkováním". Připomělo mně to Kick-Ass, který se také v pravém světle ukázal až po pár minutách. Ovšem bádání končí prvním zápasem. Pořád mám v hlavě výraz mojí ženy, která v tu chvíli přišla a trochu nechápavě se zeptala, jestli už na začátku uměl Scott létat. Uklidnila ji odpověď, že do teď byl film zcela seriózní. No a...líbilo se nám to hodně. Opravdu hodně originální nápad a z nostalgie k Street Fighteru a dalším bojovkám jsem uchcával do gatí.

Opravdová kuráž (2010)

Nemám rád děcka, který jsou drzý a v každém případě musí mít pravdu. Tady je to o to horší, že v době, ve které je příběh umístěn, by se s ní nikdo nepáral a na prdel by dostala víckrát než jen jednou. Příběh mě docela zaujal, i když u Coenů si nikdy nejsem jistý do čeho jdu.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Příběh povídaný ve dvou rovinách. Každá vyprávěná z jiného úhlu pohledu dospívajících dětí Juli a Bryce. Už od začátku je jasné, o čem celý příběh bude, takže žádné velké překvapení se nekoná. Ovšem i přesto velmi příjemně strávený filmový večer a mohu jen doporučit.

Casino Royale (2006)

To jsem nevěděl, že má Bond nově i superschopnosti. Maximálně odolné tělo - žádný pád ani úder na něm nenechávají větší poškození, dokáže zpomalit čas - veškeré akce mu vychází na setinu vteřiny a myslím že má i zázračné hojení, protože reálnej chlap by měl z těch nakládaček ksicht jak cedník, ale on byl pořád, až na pár šrámů, fešák.

Čaroděj ze země Oz (1939)

Nebyla to pro mě až zas taková filmová masáž. Jsem si však vědom kvalit filmu a celkově to na mě i přes svoje stáří působilo velmi svěžím dojmem.