Mariňák (2005)

Velmi povedený film. Ukázka toho jak to chodilo a bude chodit v USA. Práva lidí jsou vedlejší, v hlavní roli jsou peníze, tady konkrétně ropa (a když se někdo proti tomu postaví, tak ho s klidem nechají oddělat, viz. JFK). Jinak styl natáčení mně opravdu sednul a už dlouho jsem se tak nenasmál.

Stvořeni pro lásku (2000)

Každá scéna na mě působila tak úžasně minimalisticky. Myslím tím, že do každé scény dal autor jen tolik, aby člověk pochopil děj. Žádné odbočení, jen přímo dopředu. Dalším co se mně okamžitě vybaví je podmanivá melodie, které provází po celý film. Normálně bych dal asi 3*. Ale ať nežeru, hudba a způsob natočení si vybojovaly 4.

Muto (2008)

To je neuvěřitelný! To množství práce, které to dílo muselo dát a samozřejmě nápad, jednoznačně zasluhuje 5*.

Soumrak dne (1993)

Nic mimořádného nečekejte. Dlouholetý sluha oddaně slouží svému pánovi v předválečné době. Řeší situace a povinnosti s touto prací spojené. A to je asi tak vše.

Žít (1952)

Děj je místy příliš zdlouhavý, to je zde myslím největší zápor. Delší záběry obličejů, vyjadřující pocity herců mohou být doménou filmu (viz. Leoneho filmy), tady se mně to nezdálo kuprospěchu filmu. Film ukazuje neochotou a byrokracií prošpikovaný japonský úřad, ve kterém se rozhodne smrtelně nemocný úředník jít proti úřednickému proudu a pokusit se schválit výstavbu dětského parku.

Princezna Nevěsta (1987)

Trochu mě mrzí, že jsem to nemohl vidět ještě jako dítě. Zážitek by byl určitě ještě o něco intenzivnější. Přesto i jako dospělý jsem se u filmu dobře pobavil a mám velmi pozitivní dojem.

Poklad na Sierra Madre (1948)

Někde jsem tu u někoho četl, jak bylo jednoduchý odhadnout konec. Jedině pokud věštíte z koule. Já myslím, že ani zdaleka není jasný, jak se rozhodne parta drsnejch chlapů, pokud u sebe mají 100000 dolarů ve zlatě. U někoho zvítězí peníze u jiného čest. Poměrně slušný film na to, že jsem čekal něco ve stylu Vinnetoua.

JFK (1991)

Jsem rád za každý film, ve kterém se mohu dozvědět něco nového a zajímavého. Každý ví, že existoval americký prezident jménem Kennedy, a že byl zastřelen. Někdo si pamatuje i to, že se to stalo v Dallasu. Jen pár lidí slyšelo o tom, že se mluví i o dalším možném střelci na travnatém pahorku. A to je podle mě vše co se o tomto atentátu všeobecně ví. Kostner zde rozplétá klubko důkazů a dohadů, jak se vše pravděpodobně událo a o tom, že peníze a moc budou nejspíš na světě vždy znamenat víc, než mír a lidské zdraví.

Led Zeppelin: The Song Remains the Same (1976)

Podle mě je hodnocení hudebních filmů či dokumentů celkem ošemetné. Každý má jiný vkus a hodnocení je potom zavádějící. Některé songy od Zeppelinů mám rád, ale tento filmodokument mě příliš nenadchnul.

Kesslers Knigge (2009) (seriál)

Slušný nápad. Počáteční nadšení povolilo, když jsem videa viděl v překladu a zjistil, že zas tak vtipné to vlastně není. Pokud si ale pustíte 10 drog, které nebrat pří řízení, bude se vám to líbit.