Kick-Ass (2010)

V prvej tretine sa zoznámime s postavami aby sme ich v tej druhej mohli nehať pomaly rozvíjať šikovne spísanú (ne)superhrdinskú zápletku, pri ktorej si však stále niesme istý čo vlastne sledujeme. Trošku teen komedie, trošku vtipu i doslovnosti tam, kde by sme ju možno nečakali, veľká dávka nadhľadu so ždibcom veselého násilia + malá podobnosť so spidermanom. Na prvý pohľad mierne nesúrodý ale pokope držiaci mix, ktorý baví ale na ***** by to nevytiahol ani s ťažkosťami. Potom sa ale stane NIEČO a celú poslednú tretinu a orgazmické vyvrcholenie, ktorému ťažko medzi akčnými a poťažmo superhrdinskými filmami hľadať konkurencie, si s prehľadom berie na triko a nepriestreľnú vestu malá Chloe Moretz aby ukázala čo to znamená divákovi nakopať p*del. Tak skvele vygradované finále s tak našlapanou muzikou si momentálne nedokážem nikde inde vybaviť. Po Temnom Rytierovi ďalšia bomba, ktorá ukazuje, že to ide spraviť opäť inak a že Spidermani s X-Menmi neboli vrcholom našich možností ako uchopiť najokázalejšiu komixovú tému superhrdinstva. Vyvyšovať herectvo či inú prácu tej či onakej osoby nemá zmysel, pretože ma momentálne nenapadá nič, čo tam nesedí a čo by sa dalo spraviť lepšie. Možno trošku rýchlejší spád prvým dvom tretinám aj keď vypustiť nechcem nič á.. radšej netreba špekulovať, všetko je tak ako má byť.

Yes Man (2008)

Jimov zostarnutý ksicht pôsobí v grimasách už skôr tragicky a vôbec spracovanie celého snímku ťahajú dole zaujímavý námet. Zooey je krásna sympaťáčka, ale iba jej ksichtík na dobrý film nestačí. Nevyužitý potenciál.

Avatar (2009)

Čo sa obsahu týka: nič veľkolepé sa nedeje, iba to čo sme tu videli niekoľkokrát. Trošku romantiky, väčšia troška hrdinského pátosu a ešte viac farbičiek. Mnoho plytkých postáv, mnoho predvídateľného ale od rozprávky viac toho zväčša nečakám. No a čo sa formy týka: vizuálne spracovanie skvelé, vyvolávajúce taký ten revolučný pocit ako keď sme prvíkrát pozerali napr. Matrix a dúfam že odteraz sa pomaly ale isto začnú všetky (minimálne akčné, dobrodružné č inak efektné) filmy točiť v 3D. A čo sa týka nejakého zeleného moralizovania a podobne, nemyslím, že by vo filme nejak rušilo. Skôr to mohlo byť kúštik kratšie, pretože temer trojhodinová stopáž je na rozprávku ktorá nemá čím prekvapiť (po stránke obsahu, nie formy) dosť veľa a miestami už moja pozornosť ochabovala.

Sedm (1995)

Skvelí thriller, avšak postava vraha mi prišla trošku plytká a postava manželky najskôr zbytočná a neskôr slabo rozvedená. V momente jak "kuriér priviezol balík" je záverečná pointa predvídateľná.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Možno nejde o "dôstojné" pokračovanie a mám pocit že to už je akýsi syndróm pokračovani a špeciálne "trojek", že sa zvyknú utrhnúť z reťaze, ale aj tak sa na to skvele pozerá. Chytlavá a efektná akcia od začiatku do konca, sebaparodické scény, nový Arnold ktorého z nejakého dôvodu v budúcnosti vyrobia s pár vráskami naviac a hlavne skvelý záver, ktorý sa trošku odkláňa od zvyšku filmu zaručujú že ani zarytý fanúšikovia nezažijú iba jednoznačné sklamanie. Poteší že happyend nie je až tak happyendom napriek tomu že Arnie svoju úlohu splnil.

Prci, prci, prcičky (1999)

Nie že by teen komédie boli to pravé orechové pre mňa ale aj tak pri spätnom pohľade na tento film a mnohé dalšie pubertálne komédie s témou sexu, treba priznať, že toto bolo zvládnuté na vyššej úrovni. Je to svižné, celkom sympatické a hlavne oproti nasledovníkom (a nemám na myslí iba x-té pokračovania prcičiek) stráviteľné.

Sexbomba od vedle (2004)

Silno nadhodnotený snímok. Vzťah hlavných postáv má príliš rýchly spád, ktorý nevyvoláva akékoľvek emócie. Vtipnosť aj romantika takmer na bode mrazu + samozrejmý happyend.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

V celku nevýrazná sivá záležitosť s predvídateľným koncom, napriek tomu priznávam že scény zo staroby a smútku z "neprežitého" a zničeného života neminuli svoj efekt a emócie fungovali. Takisto potešil Walken a ... Hasselhoff:).

Hannah Montana (2006) (seriál)

Je mi ľúto že Miley označili za navplyvnejšiu puberťačku s najväčším vplyvom na vývoj dospievajúcej mládeže. Síce u nás asi nespôsobuje (možno iba zatiaľ) taký ošial ako doma, pretože naša mládež ešte nie je až tak zdegenerovaná ako tá americká, ale aj tak je to smutné, pretože mi to pripadá ešte umelejšie a nastrčenejšie než svojho času Britney Spears. Každopádne vďaka tomuto nadhľadu a akémusi opovrhnutiu som od seriálu očakával ešte menej, a tá jedna* hovorí iba že je to podpriemerný sitcom(?) a ja som čakal ešte niečo úbohejšie.

Dítě (2005)

Byť ten film dlhší a prezradí čo ďalej, mohlo to byť za plný... takto po tom nepekne predčasnom závere vyššie rozhodne nejde.