Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Ford v nejakom rozhovore povedal, že postava Indianu Jonesa je len jeho a s ním aj zomrie... a nekecal, teda vlastne ho pomohol pochovať ešte zaživa.

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Nie som fandom toho, keď sa použije meno akejkoľvek slávnej predlohy a potom sa to natočí inak. Nemyslím si, že tu vykonané zmeny to posunuli k lepšej zábave. Je to natočené špinavšie ako doteraz, čo je celkom zaujímavá zmena, ale inak... z gauča pohodové tri.

Air: Zrození legendy (2023)

Jeden by povedal, že keď točím film, ktorého koniec nám už dávno prezradila história, tak by aspoň tá cesta z bodu A do bodu B mala mať poriadny šmrnc. Nemyslia si to ale aktuálne štrajkujúci scenáristi, nemyslí si to ani Ben a možno to len nebol ten najlepší príbeh na sfilmovanie. Film totiž ide podľa zabehnutej šablóny, ktorá dala vzniknúť už aj lepším kúskom. Takže rezumé: generická rutinná gaučovka na zaplácnutie upršaného popoludnia, tu aktuále s 80% silne nadhodnotená.

Renfield (2023)

Jednu gaučovú tomu za toho Bélu Lugosiho teda dám.

Muž jménem Otto (2022) odpad!

Nudná prvoplánová srágora s povinnýnm výchovným "presahom", ktorú nezachránil ani Hanks - práve naopak. Celý čas som mal pocit, že ani jeho to moc nebaví... a spomenúť to v jednej vete s Gran Torinom je totálne mimo misu.

Infiesto (2023)

Ohraná žánrovka, ale z gauča sa to dá pozrieť. Akurát padoucha som vytušil tak niekde v prvej tretine, čo sa mne nestáva, tak tam asi bude niečo špatne.

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál) odpad!

Režírovali ženy, scenár písali ženy, bojujú tam ženy (v bazéne sa cachtajú chlapi, alebo sa vykusujú) + úžasná diverzita bonusovo rozšírená o midgeta (ženu) = kvóty naplnené, ideologicky všetko správne. Tak čo by sa mohlo pokaziť?