• Krátkometrážní

27 šatů (2008)

Předvídatelná a to zdůrazňuji předvídatelná romantická komedie, která není nijak originální, ale zato má působyvé hlavní představitele (až na Edwarda Burnse, který mi v roli moc neseděl). Ale jinak vše v cajku. Dokonce i pár úsměvných momentů se zde našlo.

Maraton (2005)

Výborná lyrika vyprávění příběhu, která je Asii typická, je prostě brilantní. O hereckých výkonech ani nemluvě, hlavně Seung-woo Cho, který perfektně stvárnil autistického mladíka. A k tomu všemu to bylo inspirováno skutečnou událostí.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Celý film je provoněn hip-hopem a konopím. Taková zábavná blbinka. Ústřední postavy v podání Method Mana a Redmana jsou legendární flákači, kteří se prohulili na universitu.

Tohle je Sparta! (2008)

Hoši se trošinku polepšili, ale stále jsou zde vtípky stavěné na nechutnosti a trapnosti. Párkrát sem se pousmál, ale to bylo asi vše. Díky Bohu za tu stopáž.

Psanec (2007)

Už děj sám o sobě není nijak výjmečný, ba je i celkem nezajímavý a nudný. Čím jsem byl, ale nejvíce zklamán, to byla kamera. Digitální a rychle se komihající záběry mě ve sledování velmi rušili, sice sem si na to zvykl, ale až někde těsně před koncem.

Bobule (2008)

Opravdu nevinná komedie o víně. Velmi snadný a oddychový film z příjemného prostředí pálavkých vrchů. Jediné co mě trochu zamrzelo bylo to, že si Tomáš Bařina bral až moc velký příklad z Dobrého ročníku. Perfektní byl Lukáš Langmajer v roli lehkovážného proutníka, který když řídí, tak má ďábelský výraz na tváři. Další z postav byla Klárka, kterou ztvárnila krásná Tereza Voříšková, která se v poslední době celkem hojně obsazovaná.

Venkovský učitel (2008)

Všechny postavy jsou opravdu věrohodné a velmi uvěřitelné. V současné české filmové tvorbě mi chybí výce takových snímků. Nejvíce mi utkvěla velmi citově vypjatá scéna, kde se už Petr neudržel a začal ošahávat opilého Láďu v posteli.

Návrat idiota (1999)

Herecké výkony jsou opravdu na výbornou a hlavně ten Pavla Lišky. Režie perfetní, děj sice trošinku chybí, ale o to tady nejde. Je to prostě perfektní. P.S. Do bráchovy holky se nedělá a do segřinýho kluka taky ne.

Highlander 2 - Síla kouzla (1991)

Nesrovnatelné s lyrickým prvním dílem. První půlku jsem absolutně netušil, že to má něco společného z jedničkou, ale postupem času jsem to začal chápat a nakonec to ani nebylo tak špatné.

Žít a zemřít v L.A. (1985)

Podstatně lepší než jiné krimi filmy z 80. let. Perfektní automobilová honička, kterou má Friedkin v malíku (sice o něco horší než z Francouzské spojky, ale i tak výborná). Bylo tam sice několik přehmatů, ale to vše se dá odpustit. Zaujalo mě hlavně to nahlédnutí na výrobu falešných pěněz umělcem v malé soukromé výrobně. Za překvapivý konec přidávam hvězdu navrch.