Život v oblouznění (1995)

Celkem podařený film. Obávám se ovšem, že napodruhé bude jeho sledování trochu nudné. Některé detaily jsou opravdu dokonalé(hlavně narážka na Lynchovo Městečko Twin Peaks).

Anglické jahody (2008)

Velmi slabé. Jediné na co si po pár týdnech od zhlédnutí vzpomenu bude velice chytlavá hudební složka. Nevím, jestli jsem neviděl jen nějaký polotovar filmu, protože některé dějové linie neměly vůbec žádné vyústění. A vůbec celý film se potácí od ničeho k ničemu, takže po chvíli začne dost nudit.

Caligula (1979)

Bohužel jsem viděl jen sestříhanou verzi, takže mi tam trochu chyběla ta deklarovaná autentičnost starého Říma. 65% EDIT: Po zhlédnutí nesestříhané verze musím říct, že tato je mnohem povedenější, ačkoliv se od ní někteří tvůrci distancovali (trochu pokrytecky, když úchylné scény sami natáčeli - což se netýká Brasse). Film je sice asi o 50 minut delší než Directors cut, ale uteče rychleji a nepůsobí unylým dojmem. Je pravda, že je tato verze extrémně úchylná, ale to znamenitě dokresluje atmosféru Caligulovy vlády. Samozřejmě na některých místech bylo možné pár pornoscén ubrat, ale naštěstí se tvůrci snažili udělat každou scénu něčím neobvyklou (rozuměj úchylnou:D). 75%

Temné patro (2008)

Zpočátku velice dobrá atmosféra, která se však vytrácí s příchodem monster, která se do filmu moc nehodí. Konec jsem vůbec nepobral. Obávám se, že scénárista nevěděl, jak to zakončit, tak si řekl, že to udělá tak, aby to nkdo nepochopil a bude vypadat děsně chytře:-)

DumbLand (2002) (seriál)

Zajímavý počin. Některé díly jsou trochu nudné,ale u většiny jsem se celkem dobře bavil a téměř každý minipříběh má svoji pointu. Nejvíc se mi líbili Ants,The Doctor a Get the Stick. 70%

Ginger a Fred (1986)

Neznám snad snímek, pro který by se lépe hodil přívlastek nadčasový. 85%

Pokoj 1408 (2007)

První zhruba polovina filmu je skvělá-postupně budovaná atmosféra vás určitě vtáhne a některé scény jsou vskutku brilantně natočené(pokus o útěk po římse,expresní odhlašovací služba ad.). Bohužel zbytek filmu je už horší-zbytečné prodlužování otupí divákovu pozornost a závěru zase schází údernější pointa. 70%

Kanibalové (1980)

Tak tohle jsou opravdu sadistické orgie. Účelem filmu je především šokovat(žádné hlubší poselství v tom nemá cenu hledat), což se mu však celkem daří. Ani mě nepřekvapuje, že je tenhle film zakázanej asi v 50 zemích světa. Jinak Deodata bych asi nikdy potkat nechtěl, protože člověk, kterej tohle natočí, musí být neskutečně ujetej. Každopádně určitou působivost tomuhle snímku nelze upřít. A hodně zajímavá je takéhudební složka:-) 60%

Vražedná pole (1984)

Jeden z nejzajímavějších válečných filmů. Obávám se ovšem, že divák neiformovaný o polpotovském režimu v Kambodži bude někdy mírně zmaten.