Sanjuro (1962)

Líbilo se mi to víc než Yojimbo. Mifune ve své roli samuraje Sanjura naprosto exceluje a vůbec je celý film akčnější,vtipnější a má zajímavější příběh. Souboje jsou jako obvykle trochu směšné,ale na to už jsem si u starých japonských snímků zvykl.

Výkřik (1957)

Na Antonioniho velice srozumitelný snímek. Ponurá atmosféra dotvářená mlhou a chladným počasím hezky doplňuje příběh dělníka Alda. V některých pasážích mi ovšem přijde, že se s hlavním hrdinou ztotožní jen velmi málo diváků, protože je Aldo občas až příliš sebelítostivý. Každopádně tenhle film stojí za zhlédnutí i když to moc veselá podívaná není.

Ztráta sexuální nevinnosti (1999)

Artové snímky mám celkem rád, ale tohle bylo neskutečně nudné a bezobsažné. Zdaleka nejzajímavější mi přišel začátek, kdy jsem ještě očekával, co přijde. Bohužel nepřišlo nic. Scény z "ráje" jsou alespoň obrazově pěkné a celý film provází příjemné hudba - to jsou bohužel asi tak jediné klady tohohle snímku. 35%

Necronomicon (1993)

Ocekaval jsem od tohohle povidkoveho filmu prece jen trochu vic. Prvni povidku natocil Christophe Gans a jako jediná se snazi vytvorit alespon nejakou atmosferu. Ovsem pribeh je natolik proflakly a plny klise, takze jsem si neustale rikal ze neco podobneho uz jsem nekde videl/cetl. Od Ganse, ktery natocil nadherne atmosfericke Bratrstvo vlku, bych ocekaval vic. _____________Druha povidka je takova nemastna neslana, ale aspon zpocatku netusite kam se bude pribeh ubirat.___________ Treti cast, kterou natocil Yuzna, je nejvetsi haluz. Je to celkem brutalni becko plne gore efektu, ktere ale celkem pobavi. Celkove to vsechno pusobi dost nesourode. Triky a kostymy jsou nekdy hodne smesny.45%

Galaxy Quest (1999)

Velice příjemná oddechovka, která elegantně paroduje Star Trek a seriály obecně. Rozhodně stojí za zhlédnutí-už jen kvůli opět geniálnímu A.Rickmanovi.

Et Cetera (1966)

Nemělo to myšlenku(kromě Biče), ale za surrealistickou koláž se to taky považovat nedá. Navíc se mi ani příliš nelíbila ta animace, takže těch osm minut bylo opravdu dlouhých.

J.S. Bach - Fantasia G-moll (1965)

Zajímavé. Hudba je vskutku geniální a výborně navozuje atmosféru, kterou obcas podtrhuje i vizualni stranka. Ta me vsak prisla oproti hudbe trochu slabsi, nehlede na to, ze mi vc nekterych mistech nesouznela s hudebni slozkou.

90 dní bez sexu (2005) (TV film)

Na to že se jedná o německou "teen" komedii, to není zas tak špatný. Je to prekvapive málo sprostý(což možná odradí část cílové skupiny diváků) a chvilkama i docela vtipný. Bohužel je to fakt hrozně předvídatelný, takže už po 15 minutách tušíte, jak to celé skončí.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Asi nejzajímavější road movie, co jsem viděl. Lehce bizarní, občas dojemné a hlavně po celou dobu zábavné. Vynikající je i Badalamentiho hudba. 85%

Dogma (1999)

Vynikající komedie plná vtipných hlášek, která asi katolíky příliš nepotěší. "Tys znal Ježíše?-Jasně, ten negr mi ještě dluží prachy!" 85%