Karamazovi (2008)

Divadlo mám hodně rád, ale myslím si, že divadelní představení je na filmové plátno nepřenesitelné. To co funguje na divadelních prknech, vyznívá ve filmu do ztracena. Proto ačkoliv divadlo navštěvuji pravidelně a často, na televizní záznamy inscenací prakticky nekoukám. Podobný problém jako s TV inscenacemi mám i s Karamazovými. Výkony herců jsou úžasné, kamera je zajímavá. Ale pokud budu chtít vidět Dostojevského hru zajdu si do Dejvického divadla a bude to pro mě zážitek několikanásobně silnější. Pokud si odmyslíte text tohoto dramatu, zbyde jen velmi průměrný příběh o dělníkovi, který přišel o dítě. Tenhle příběh je nejen dost nevěrohodný(co dělalo dítě v továrně???), ale zároveň i předvídatelný. 50%

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Celkem slušná televizní zábava. Je to trochu škoda, protože tenhle snímek měl určitě na víc.

Milionář z chatrče (2008)

Zručně natočená pohádka. Nic víc. To samozřejmě není málo, ale oskarové šílenství kolem tohoto snímku opravdu příliš nechápu. Ten film není ničím výjimečný a ačkoliv má chytlavý námět a povedenou narativní strukturu, tak se obávám, že se jedná o hodně přeceňovaný film. To ovšem nic nemění na tom, že jsem se u něj dobře bavil. 75%

Tři barvy: Červená (1994)

Bravurní zakončení skvělé trilogie, která má vzestupnou tendenci, takže to nejlepší vás čeká až na konec.

Hlídač č. 47 (2008)

Z hlediska současné české kinematografie jistě nadprůměrný film, který má bohužel několik zásadních vad, takže si člověk jeho sledování nemůže tak úplně užít. První a velmi zásadní jsou extrémně nevyrovnané herecké výkony. Na jedné straně tradiční skvělý Karel Roden a bravurně slizký Vladimír Dlouhý. Na straně druhé nekvalitní Siposová a hlavně zcela katastrofální výkon Václava Jiráčka. Renčův problém je od jeho debutu Requiem pro panenku také to, že nechápe, že méně je někdy více. Proto i v Hlídačovi je všechno vyjádřeno explicitně a vyskytuje se tady řady přeexponovaných scén, které působí ve výsledku trapně(např. scéna vraždy, kdy venku sice sněží, ale zároveň zuří bouřka - trochu jak z laciného hororu). 70%

Líbáš jako Bůh (2009)

Celkově je ten film lepší než jsem očekával. Je tady sice plno vaty a trapných scének, n druhou stranu musím přiznat, že jsem se i občas zasmál. Velmi příjemné je herecké obsazení(hlavně skvělý glosátor Jiří Bartoška). 50%

Vymítač ďábla (1973)

Přijde mi, že v současné době to jako hrůzostrašný horor již příliš nefunguje. Film je však natočený poutavě a lze ho brát jako výborné drama.

Nadaný žák (1998)

Velice povedené zpracování Kingova románu. Geniality předlohy však podle mě nedosahuje. 85%

Tři barvy: Bílá (1994)

Velice podařený snímek, který se mi líbil ještě více než první díl tříbarevné trilogie. Za zhlédnutí stojí minimálně kvůli bravurnímu hereckému výkonu Zbigniewa Zamachowského v hlavní roli.

Frekvence (2000)

Celkem zdařilý snímek, který je s přibývajícími minutami lepší a lepší(možná až na typicky hollywoodský konec). Ovšem co se týče časových paradoxů doporučuji spíše Butterfly Effect, který je ještě o třídu lepší. 70%