Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Je to oddychovka. Rozhodně má spoustu chyb, ale stejně si po těch 2 hodinách řeknete, že to celkem šlo.

Andělská tvář (2001)

Velký přešlap, 2 hvězdy jsou za Vranovský zámek, který zbožňuji a zasloužil si konečně dostat takovýto prostor ve filmu

Kameňák 2 (2004)

ano, je to strašná blbost, ale ten film se za to nestydí a je pyšný na to, že je to blbost - nebo aspoň v to doufám. Dvojka není lepší ani horší v porovnání s jedničkou, snad jen je tu o nějaký ten vtip, co neznám, víc. Protože mám vtipy rád, dávám 2 hvězdy a začínám sbírat odvahu na trojku. Pane Troška, slibte mi, že už v této serii pokračovat nebudete a zkusíte své štěstí někde trošku jinde (jo a vyhněte se i stylu Andělské oči, díky)

Strašidelný dům (2003)

Jestliže máte ve vašem životě 99 minut, se kterými už fakt nevíte co udělat, vřele doporučuji! Jinak se tomuto zkuste vyhnout a kdyby vám tento skvost chtěli pustit během dálkového letu, plodnější bude požádat stewardku o prášek na spaní - ta hodina a půl spánku se vám po příletu bude hodit.

Pád Třetí říše (2004)

Film, který ukazuje kromě té šílené i tu lidskou stránku Adolfa Hitlera, hrůzy války a osudy lidí v Hitlerově okolí. Na filmu toho není moc, co bych mohl kritizovat, možná jen, že film mohl být o deset dvacet minut kratší.

Umučení Krista (2004)

Jak ohodnotit takovýto film? Na hlavním hrdinovi neudržíte zrak příliš dlouho, film je tak naturalistický, že zhlédnout napoprvé střízlivý všechna filmová okénka v řadě za sebou dokáže snad jen sadomasochista a spoiler k filmu je téměř 2000 let starý. Z výše uvedeného vyplývá, že film by se neměl hodnotit nikterak pozitivně, pravdou však je, že vám nedokážu vysvětlit, proč nedávám 5 hvězd. Jedná se o velký kus filmařiny a film mě zaujal i přes výše zmíněné a fakt, že křesťanství jsem zatím nepropadnul.

Kruh 2 (2005)

Po té, co jsem viděl poměrně negativní ohlasy na tento film jsem nic neočekával a víceméně zhlédnul až ve stavu, kdy nic jiného nebylo poruce. Jaké však bylo překvapení, že dvojka není až o tolik horší jako výborná jednička, že stále ještě některé scény jsou naprosto dechberoucí a při sledování mě příjemně mrazí v zádech. Je pravda, že jednička byla propracovanější a scény mrazivější. U mě je to každopádně za 4 hvězdy.

Looney Tunes: Zpět v akci (2003)

Co mě potěšilo je, že film si dělá sám ze sebe legraci a tím pádem je to celkem příjemná zábava. Kdyby film neparodoval sám sebe, byla by to ubohost nejvyššího kalibru. Jenna je ale krásná všude!!! :-)

Opilí láskou (2002)

Je to zvláštní film, který mi napoprvé vůbec nesednul, nezaujal mě a místy i nudil. Jedná se o zvláštní citový vztah krásné Emily Watson a poněkud zvláštně neohrabané postavy, kterou překvapivě civilně hraje Adam Sandler. Význam motivu v pozadí mi však uniká.

Pretty Woman (1990)

Moderní podání Popelky, které je prvoplánovou romantickou komedií s dějem, o kterém víte, jak se bude vyvíjet po prvních 10 minutách, ale tak to přeci je u všech pohádek.