Million Dollar Baby (2004)

Ona chce být boxerkou, pro něj se to stane náplní života a jí se tak začne plnit životní sen. Naplní se jeho nejhorší obavy, které mu dříve bránily dovést jiné žáky až k mistrovským titulům? Tento snímek je neskutečně podmanivý, nejsem žádným milovníkem boxu, ale film vás prostě strhne. Herecké výkony všech tří hlavních postav jsou úžasné, vše je krásně podbarveno jímavou až sentimentální hudbou a Clint Eastwood se opět blýsknul i na režisérské stoličce.

Sahara (2005)

Film podle mého nebyl vůbec myšlen špatně: pátrání po stroji, který možná existoval, a pátrání po zdroji nákazy, která zabíjí. Motivy se díky hlavním protagonistům několikrát střetnou. Herecké výkony nebyly špatné, ale ani oslnivé, scénář a režie spíše průměrné, občas výborná kamera. Tento film měl na mnohem více, bohužel se něco nepovedlo a zůstal tak v půli cesty.

Legenda o Zorrovi (2005)

Takže ingredience: neklepající manželství, agent v převleku, tajná agentka, škaredý zloduch s jizvou, pohledný zloduch, CIA (stačí napodobenina), svoboda USA, hispánci, trocha asijských bojových umění - ale jen krapet, několik rádoby vtipných scén, spousta scénáristicko-režijních úletů a samozřejmě na závěr přidáme happy end. To vše mícháme 131 minut, za stále míchání vyhodíme do nepoužívané části mozku a ponecháme si pouze informaci, že to celkem uteklo a něčím asi pobavilo. Je to slátanina, ale co se dá dělat, když Catherine je stále krásná a herecky se povedl i představitel jejího filmového syna.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Film má překvapivě propracovaný scénář, neobsahuje jedinou vteřinu, kdy by jste se mohli nudit, animace je fantastická. Film vás prostě bude bavit!!!!

Dogville (2003)

Tak to je tedy nářez!!! Musím se přiznat, že tento film jsem si půjčil již podruhé. Poprvé mě naprosto odradila scéna, na které se děj odehrává a celé mi to přišlo tak nějak nudné a po 15 minutách jsem dvd stopnul a vrátil. Tentokrát jsem filmu věnoval více času a film se bohatě odměnil. Ani bych neřekl, že film trval téměř 3 hodiny, navíc děj filmu je poměrně jednoduchý a určitě by se stejně tak mohlo jednat o půlhodinovou studentskou etudu, jednotlivé situace a vývoj vztahu je však tak bravurně natočen, zachycen a zrežírován, že vás film skutečně chytí a nepustí - a ani vám nebude vadit, že ve filmu není jediný zděný dům, že keře a pes jsou pouze nakresleni. Zní to šíleně? Je to šílené, je to avantgarda ve světě filmu, ale nenechte si ji ujít, toto dílo vám to vynahradí jinak.

Letuška 1. třídy (2003)

Romantická slátanina se zabudovaným americkým snem, která mě však místy skutečně bavila (hlavně jsem se opravdu nasmál při prvním letu, který tolik připomínal můj první let).

Kostka 0 (2004)

Jistá je jedna věc: tento film je mnohem lepší než Hypercube, která pouze těžila z úspěchu jedničky, dvojka původní nápad ničím novým neobohatila, pouze "zdokonalila" pasti jednotlivých kostek. Kostka 0 rozvíjí původní myšlenku - dává vám možnost nahlédnout do kuchyně - zázemí kostky a osob s ním spjatých. Ohodnotit film lépe však nemůžu, protože někeré nástrahy a jimi způsobené smrti jsou již vážně nechutné, navíc některé vykrádají jiné filmy (Loď duchů).

Baba na zabití (2003)

Tak jak mě začátek velmi mile pobavil a byl bych za první polovinu dal 4 hvězdy - kdo se někdy staral o prarodiče musel se bavit na spoustě "nechtěných" problémů a "nedůležitých" přáních, tak to druhá polovina krutě pokazila a tam jsem přemýšlel maximálně o 2 hvězdách - a sice z toho samého důvodu, proč se mi začátek líbil, příliš jsem to spojoval s realitou a i když vás vaši rodiče, prarodiče či staří nájemníci čas od času svými přáními dohání k šílenství, nikdy byste ani nepomysleli na to, co hlavní aktéři, kteří v tomto zacházejí až příliš daleko. Tím, že jsem se už stihnul chvíli starat o všechny 3 výše zmíněné "skupiny", nezbývá mi nic jiného než pobavení a "znechucení" filmem zprůměrovat a dát tomuto filmečku 3 hvězdičky a přihodit poklonu představitelce "baby", která svůj part zvládla bravurně.

Klan létajících dýk (2004)

Příběh s několika zvraty z nichž některé jsou skutečně překvapivé, film o lásce, který je vizuálně úchvatný.

Zákon přitažlivosti (2004)

Svižná, vtipná komedie, která ničím nepřekvapí, ničím neurazí.