Madagaskar (2005)

Málo ale přeci vtipný film s málo propracovaným scénářem. Osobně si myslím, že z tématu, kdy se skupinka zvířat ze zoo v New Yorku dostane do divočiny, se dalo vytěžit mnohem více. V českém dabingu je pak úžasné moravské nářečí poradce lemuřího krále!!!

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Když tak přemýšlím, tak letos jsem nic lepšího v kině neviděl (pardon zapomněl jsem na WaG). Film je svižný, geniální hudba, neskutečně propracované loutky, krásně černý humor a scény při kterých se prostě budete muset smát!

Batman začíná (2005)

Velké překvapení!!! Krásně ponurý film s výbornými hereckými výkony (Bale, Caine), dějem, který vás nepustí a špetkou milého humoru. Klobouk dolů a doufám, že se skutečně jedná o začátek, jak název napovídá, a budou následovat další kvalitní zpracování příběhů netopýřího muže, který si tolik potřebuje napravit reputaci!!

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Nechal jsem si doufám dostatek času na rozhodnutí, jak tento film ohodnotit. Kdyby to šlo, dal bych 3,5 hvězdy. Při sledování filmu jsem byl uchvácen továrnou na čokoládu, úžasnými nápady, kterými je film dostatečně vybaven, hereckým výkonem Deppa a samozřejmě Umpa-Lumpy. Líbil se mi i podtext Deppovi postavy, která má určitě velké morální poslání. Nicméně teď, týden po zhlédnutí si uvědomuju, že ten film ve mě nezanechal nějaký zásadní dojem. Je možné, že časem se v názoru na tento film ještě vyvinu a hodnocení zvýším.

Saw: Hra o přežití (2004)

Film s tíživou "komorní" atmosférou, s propracovaným dějem a vývojem postav, do nichž se člověk nedokáže vžít, protože do takové situace, jako staví film hlavní aktéry, jsem se zatím nedostal a doufám, že ani nikdy nedostanu. Nezbývá tak napjatě čekat, jak se ústřední dvojice rozhodne "problém" vyřešit. Každopádně se jedná o originální kousek, který se ne každému bude líbit.

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Zpočátku nevíte, co od filmu očekávat, děj je zdlouhavý, bez nápadu, beze vtipu. Po pár minutách filmu se uskuteční zlom, kdy jste zase znovu utvrzeni v tom, že Allen není normální :-) Děj nabere tempo, začnete se válet smíchy a zjistíte, že reality show, kdy se na skupinku lidí v uzavřeném prostředí dívá celý národ, vymyslel Allen. Film je zároveň "odbornou" studií o vstupu do fiktivního světa a naopak - do "reality". Tento snímek není Allenův nejlepší, ale je zvláštní svým scénářem a budete se u něj bavit.

Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Možná je to tím, že se jedná o předfilm k Wallacovi, ale mě tento předfilm i přes stopáž 11 minut přišel zdlouhavý a vtipnější část mé návštěvy kina se uskutečnila až ve filmu, který následoval.

Něco jako láska (2005)

Pro mě osobně hodně příjemné překvapení. Film je opravdu milou romantickou komedií, která potěší. Hlavní postavy Oliver a Emily se zde setkávají, rozcházejí, pomáhají si navzájem řešit rozchody a zklamání toho druhého, až jim najednou dojde, že to čisté kamarádství mezi mužem a ženou je asi přeci jenom blbost.

Nesvatbovi (2005)

Skutečně vydařená komedie o dvou rozvodových právnících, pro které je svatební sezona mnohem oblíbenější roční období než-li Vánoce. Chodí si po svatbách a pod heslem: "ženský jsou tam tak nadržený, že je stačí oslovit a máš ji v posteli" si užívají života. Jednou však dojde i na ně a budou muset řešit problém zvaný láska. Poslední třetina sice trošinku ztrácí dech, ale i tak byste se měli královsky bavit a zapřemýšlet, jestli toto náhodou nebyla nejlepší letošní americká komedie.

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Bohužel je dvojka Slečny drsňák zářným příkladem, že pokračování většiny filmů je mnohem (a v tomto případě MNOHEM) slabší. Nejen že film se snaží navázat na úspěch jedničky, ale naneštěstí se o to snaží tolik, že i přes skutečnost, že některé postavy pravděpodobně díky odmítnutí hereckých představitelů se již ve dvojce nevyskytují, tvůrci se snaží vkomponovat např. stylistu zpět do děje a snaží se jeho osobnost věrně kopírovat (nafoukaný sebestředný gay, bez kterého nemá hlavní postava šanci na úspěch). Bohužel kouzlo a vnitřní život chybí všem novým postavám, děj je mnohem primitivnějsí a výsledkem tak je film, který se z dojné krávy (úspěchu jedničky) snaží dostat, co se dá.