Zločiny Velké Prahy - Zmizelá (2021) (epizoda)

Já fakt nevím, co je za problém podepřít tu prvorepublikovou atmosféru, potlačit českou malost a moderní herectví. Proč je potřeba tolik vedlejších berliček.

Hotel delluna (2019) (seriál)

Tohle nedám. Co ostatni oslavuji diky hlavní představitelce mne neskutečně nudí. Jak tu zaznělo - "pustoprázdný".

Expanze - Série 2 (2017) (série)

Více tajemného sci-fi, více politiky i solárních akcí, brzká gradace, nové nápady. Protahování odůvodněné. Akce družstva pěších mariňáků/aček loutkové divadélko, naštěstí využité.

Expanze - Série 1 (2015) (série)

Tohle, jako sci-fi, má opravdu smysl. Pokud pominu světýlka a jiskřičky, stísněné mimozemské kulisy a schody k velitelskému můstku, pak příběh, zábava a napětí (nebo jen zvědavost) určitě vedou.

Harakiri (1962)

Snímek plný póz a zvláštních pravidel v japonském středověku. Ústřední retropríběh je motivací všeho. Plyne pomaleji ale důležitě. Kdo je pravý ronin. Psát více by byl spoiler.

Geomgaek (2020)

Několik flešbeků nesrozumitelných, kostýmy a tváře se v nich pletou. Ale tři nedám, příběh sic jednoduchý ale s poselstvím. Ač nepravděpodobné vítězství, choreografie východní krutosti poutavá. Hvězda navíc tedy pro Koreu.

Mumie (2017)

Takže začínáme: Razíme tunel pořádným řvoucim zubatým štitem a najednou "plop" jako když vypadne špunt a jsi v ohromné hrobce plné náhrobků křižáků - jenže se objeví tajná tlupa s papírem a řekne "teď je to naše" a Russell Crowe na artefakty kouká opravdu spokojeně. ... Ne ne ne! Až teď: Začne to překvapivým odhalenim Toma Cruise a jeho odvahou vstoupit do městečka s islamisty, strhne se nepředvídatelně palba z moderních zbraní a už-už jsou mrtví, když je zachrání nebo taky pohřbí letecká podpora s afroamerickým velitelským velitelem. Nóó, objeví se blondýnka Annabelle historička? Takže počkat! Začne to objevem: Obrovské zasypané tváře, a to zastíní i krátkou slovní erotickou noční epizodu, takže jdeme dolů a kopeme, hledáme, nalézáme, vždyť se to sakra jmenuje Mumie, zakletá, jak už známe, proto od teď můžeme vzít každý nápad a žádný neškrtáme, tak to bude mít 3(?) klidně 5 hodin. Jo, pak to sestříháme. Tak dál. ... Ták ... nebudeme spoilerovat, prostě 110 minut akční fantasy děsič, hnus, špina, smrt co oživla a naopak, infarkt diváka, au au kecy, skončí to (dobře). Má Tom Cruise tupé?

Černá díra (1979)

Zda se odvažím sledovat celé, ukáže budoucnost. Zatím jsem si udělal upoutávkový průřez a vypadá to na satirickou sci-fi komedii. Jenže tu čtu, že to je vážné. Tak asi ještě 10 roků počkám. To se budu jistě bavit dírou i u Nolanova Interstellaru.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Od Faunova labyrintu, který byl dobrý ale pro mne vyzněním scén nakřáplý, se del Toro vrhnul na složité počítači modelování scény. A nějak neví, kdy přestat. Mohutnost toho může zapůsobit, zaujmout. PR by lépe vyšel jako kreslený comics.

Kosmický hřích (2021)

Je-ží-ši-Kri-ste-!!! Tohle nejde dozdobit ani Willisem!