Zločiny Velké Prahy - Nedohraná etuda (2021) (epizoda)

To je smutek. Už ve dvou třetinách se nevzpamatuje z ocenění "nikdy více". Celkem dobré schema případu zpracované v nudném díle. Už zase. Jak to s tolika dobrými herci může někdo takhle pros...spat... Ještě ten melancholický podkres...

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Je stále na co koukat. Neni pro děti, spousta smrtí a hrůz. Spousta nápadů opodstatňujících dokonalé triky. Humor v chápání charakterů, obrazový a nekonverzační. Dlouhé, ale má to spád. Dobrá režie.

Zločiny Velké Prahy - U zdi (2021) (epizoda)

Naprosto nevyužitý potenciál. Teď už mohl pan Brabec ve střižně poznat, že jede po slepé koleji. Kouzlo postaviček a prostředí na dosah mu proklouzlo mezi prsty.

Bauhaus – Nová doba (2019) (seriál)

Očekávání, že bude mapovat tvůrčí směry, nápady a střety bylo nejdříve zklamáno ale později mnou přehodnoceno. O co méně je to příručka historie technologií a děl, o to víc dává pochopit, co může stát u zrodu umělce a tvorby. Jak různě vypadají výchozí okolnosti, jak vstupuje člověk a kolik poznání na konci najdeme. Nejvíc o lidech než dílech, ta, když ne okamžitě užitečná, mají inspirovat ale nebýt posledním cílem.

Zločiny Velké Prahy - Loutkohra (2021) (epizoda)

Smutný scenář nejen dějem, smutný výsledek natáčení. Dobří herci scénáři ani režii nepomohou. Chybi tomu jiskra. 50%.

Bauhaus – Nová doba - Po válce (2019) (epizoda)

Zvědavost! Opravdu zvědavost, jak se rodí ve studentské a učitelské "anarchii" něco úplně nového za jiným než tradičním účelem. Problém zapamatovat si jména postav. S tím, že v poválečném Německu se děly neuvěřitelne politické věci, jsem se už seznámil, ale Bauhaus bylo zatím pro mne jen symbolické jméno.

Piráti (1986)

Málem komedie, málem jsem se smál. Polanski točí podobna schemata, počáteční zápletka se rozplývá v zábavě točit další a další komické scény. Radost z natáčení přebije dramatickou stavbu. Určitě bylo náročné v těchto exteriérech řídit akce herců a kameru. Ale děj je chvíli vyhravame my, chvili oni, opepři to hrubostí, touhou po ženě, hordami mrtvol. Nikam to nedospělo, konec nic nevyřešil - snad ne pokračování?

Hlava Medúzy - Smrt na zámku (2021) (epizoda)

Přihodil jsem na 4 kvůli prostředí a atmosféře. Za zámek a za zalidnění scén. Potěšilo by, kdyby Vacek hrál roli feťáka (a naopak Patrick Böhm psychologa) - už je s tou slušňárnou okoukaný. Renč sem nevložil žádný dramatický klip.

Hlava Medúzy - Dům na konci ulice (2021) (epizoda)

Konečně ve formatu klasické detektivky, sice žádné překvapivě óóó, ale dobře sehrané. Jen kdyby Istenik... Ale co, jeho věc. Chybí mi humor, Dvořák nestačí. Jako dříve - nedostatečné a útržkovité zajišťování stop a svědectví. Zdá se, že dramata s bráchou Heřmánkem budou dodavat chybějící napětí.

Zločiny Velké Prahy - Dáma v studni (2021) (epizoda)

Srovnání s Hříšnými lidmi a Panoptikem zatím neobstojí ale dám tomu šanci. Chtělo by to víc šťávy, jako v dílu s O. Havelkou, P. Trávníčkem a krabičkou "čajre". A přihláškou do strany - bratře generále. Tehdy jako znovu dnes. ..... Ještě kvůli hudebnímu podkresu: Vypněte si na svých TV ta smart vylepšení a nebudete si snad stěžovat.