Sekta (1991)

Zajímavá italská variace na přicházející satany.

Cesta (2009)

Takhle by vypadala skutečná apokalypsa. Moc byste nevěděli, co přesně se stalo, museli byste v ní žít až do konce života a místo bandy jednoznačně zlých zombíků by vás chtěli sníst / zabít / okrást vaši bývalí sousedé. McCarthyho cesta mi nabídla tak děsivou vizi apokalypsy, jakou jsem nezažil od čtení Dne trifidů. A filmová Cesta tuto vizi dobře zpracovává. Nejsem si však jist, jak by film působil bez předchozí četby. Přiznám se, že v tuto chvíli nejsem schopen se odpoutat od atmosféry knihy a nedokážu posoudit, nakolik mi "vylepšovala" film. Pět hvězdiček je tedy o čtenáře a diváka v tomto pořadí.

Sinister (2012)

Za atmosférou, která by se dala krájet, leží rybníček Průměrník. Skutečně, je to dobře natočený průměrný horror. Když totiž tušíte pointu už na začátku mystického horroru, není něco v pořádku. A nemyslím si, že tohle byl film, kde by to bylo účelné. A také moc nemusím, když na konci filmu sice vím jak, ale nevím proč. Takže podtrženo sečteno, průměr.

Fotograf (2015)

Tenhle film se velmi podobá Saudkovým fotografiím. Dá se na něj koukat, některé části jsou dokonce výborné, jiné jsou záměrně kolorované, aby divák věděl, co je důležitá nebo zábavná část. A samozřejmě je plný prsou a zadnic. Po odchodu z výstavy... totiž kina si nebudete pamatovat konkrétní výjevy, jen celkový dojem. Plus bod Rodenovi, je v té roli výborný.

Kráska a zvíře (1991)

Za mě průměr. Bylo o fajn, ale vadily nelogičnosti v ději. To, že je to disneyovka, neomlouvá. A záporák za moc nestojí.

Malá mořská víla (1989)

Hodně slušná pohádka s nejnahatější princeznou ze všech disneyovek. PS: Přijde mi to, nebo je scéna likvidace Uršuly nápadně podobná likvidaci v Call of Cthulhu?

Den poté (1983) (TV film)

Film z doby, kdy vám jaderná válka mohla pěkně pokazit obyčejný den. Den, kdy nic nenasvědčuje tomu, že svět, jak ho známe, skončí. Okamžik, kdy startují rakety, je jeden z nejsilnějších, co jsem kdy u filmu zažil. Ten pocit, že je všechno v p....i, z obrazovky přímo kape. Televizní triky jsou opravdu jediná výtka, kterou mohu vznést vůči tomuto filmu.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Pro mě očekávané zklamání. Důvody jsou pro mě dva: 1)Jsem si už zcela jist, že Jackson chytil od Lucase digitální horečku. Vizuální stránka (bohužel přehnaná tak, že to bylo i vidět) definitivně převážila nad kvalitou vypravování. 2)Tak nijaký konec si (do epické trilogie horko těžko předělaná) pohádka nezasloužila. Opustit hrdiny ve chvíli, kdy jim teče do bot, a už se k nim nevrátit, to jsme si nezasloužili ani my, ani oni. Stále je to nadprůměrný fantasy film, ale to v současné konkurenci jalových předělávek všech možných mytologií není žádné extra hodnocení. Takže abych zakončil parafrází slov klasika: No, ano...ale další film ze Středozemě bych raději točil s někým.

Sucker Punch (2011)

Tento film měl podle mě o jednu příběhovou rovinu víc, než bylo nutné. Buď chci natočit postmoderní (díky Chřástale) psychologický příběh o snovém světě životem vláčené holky, nebo mlátičku v anime stylu o snovém světě životem vláčené holky. Ale dohromady to nějak nefunguje. PS: Sestřelit lampičku u stropu a sestru krčící se na zemi jedním výstřelem je umění.

Atlantida: Tajemná říše (2001)

Moc zajímavý námět, zajímavé charaktery, pěkný vizuál. Ale příběh letí dopředu tak rychle, že nemáte šanci nic z toho zachytit. Zdálo se mi to, nebo i ty postavy mluvily, jako když mi za starých časů kazeťák přehrával rychleji? Jako by měl tvůrci hodně nápadů, které chtěli za každou cenu do příběhu dostat. Škoda, věčná škoda. Bohužel už chápu, proč se na tenhle film pozapomnělo.