Clockwork (1978)

I na začátečnickou amatéřinu spíš slabé.

Ruka (1965)

Vůbec se nedivím, že se na tenhle film dlouho prášilo v trezoru. V tom se musí každý autoritářský i totalitní režim poznat.

Necronomicon (1993)

Proč někdo prostě nevezme Lovecraftovy povídky a nezfilmuje je? Daří se to amatérským tvůrcům, co by teprve zvládli filmoví veteráni. Možná se za několik eónů dočkáme a z takového titánského filmového díla na nás dýchne závan z hlubin absolutního děsu. Zatím se to však neděje a Prastaří mohou klidně spát.

Robin Hood (2010)

Váhal jsem mezi slabými 4* a silnými 3*. Nakonec jsem zvolil druhou možnost. A je to přesné. Protože až na konec (respektive poslední třetinu) to na 4* bylo. Až do doby, než Robin objeví své kořeny a začne řečnit o svobodě. Nic proti vznešeným myšlenkám, ale tady to působilo nepatřičně. Stejně nepatřičně, jako působivé vylodění spojenců v Normandii... pardon, pořád se mi to plete, samozřejmě Francouzů v Anglii. Je to dobrý historický film, který místy zbytečně ujíždí z kolejí, kterých se měl držet. A dobře je za 3.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Je to Středozem a Peter ji prostě umí. Občas je trochu víc digitální a syndrom Jar-Jara Binkse (jeden příklad za všechny: Bombur v sudu) je vážnější než v celé původní trilogii. Ale znovu opakuji, je to Středozem a Peter ji prostě umí. Otázkou ale zůstává, jestli ho to dokáže zachránit před 3* i napotřetí. Napodruhé to bylo jen s odřenýma ušima.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Jsem rád, že film ukazuje jednu věc: Hitler byl výtvorem své doby. Ta byla nabitá antisemitismem, myšlenkami na odplatu za první světovou válku a na velké Německo. A kde je poptávka, je i nabídka.

Thor (2011)

Musím říct, že mně celá ta vypulírovaná sci-fi stylizace nesedla. Kostýmy jak od Mattela a kulisy z Hvězdných válek. A hlavně, nebylo moc komu fandit. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci, žádná z postav neměla osobnost hlubší než průměrný jihočeský rybník. Ano, bylo to celkem zábavné, místy pěkná akce, ale na víc než těžce průměrnou popcornovou zábavu to nevidím. Horší 3*.

Iron Sky (2012)

Ano, děj je přitažený za vlasy tak, že jeho tupé by neudrželo ani lepidlo Patex! Ano, je to šílená jízda, v níž se někdy nestačíte ani rozkoukat a děj se už ubírá úplně jiným směrem! Ano, konec je na takovou taškařici možná až moc vážný! Ano, triky (zejména začátek) jsou z levného kraje! Ano, to všechno je pravda. A největší pravda je, že jsem se královsky bavil!!! Tenhle film funguje skvěle jako ujetá akční zábava i jako slušná satira. Nevím, zda se na něj někdy podívám znovu, ale vím, že to jedno povídání jsem si náramně užil. A to je na 4* tak akorát. PS: Spoiler: Kdo má rád parodie Hitlera láteřícího nad výsledky voleb, Bartoškou apod., na Iron Sky určitě koukněte!

Kick-Ass (2010)

Dlouho jsem se nechtěl na tenhle film podívat, protože jsem se bál, že mi bude za hlavního hrdinu trapně. A bylo. Ale dalo by se to snést, kdyby se příběh tímhle směrem ubíral dál. Pak do něj ale vstoupili Big Daddy a Hit Girl. A to už bylo moc. Pokud se chci podívat na film o "superhrdinech z lidu", nečekám nereálně vytrénovanou prebubescentní holčičku a jetpack. Takové kombinace podle mě patří do anime, tam se to snese. Jinak akční scény byly super, kámoši zábavní, scéna se zkoušením neprůstřelné vesty skvělá. Ale celkově na mě tenhle film působil přehnaně, nereálně. A to mi na filmech vadí.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Na každý další díl se bojím podívat. A ne proto, že je to špatný seriál. Právě naopak, bojím se proto, že je tak dobrý. Tohle není zombie apokalypsa, jak ji známe z filmů. Věřím, že takhle nějak by to opravdu vypadalo. Beznaděj, sváry a poznání, že hordy zombie nejsou na dané situaci to nejhorší.