• Pohádka

Alenka v říši divů (2010)

Dobre pochopena predloha.Mal som pocit, ze Alenka vysla primo z knihy do 3 D.Zaujimave vizualne spracovanie.Tak ako pise jeden uzivatel velmi blizko vdaka aj 3 D k zhmotneniu sna,predstavy.Tak ako sa to darilo kedysi H.Boschovi alebo S. Dalimu.Ze to bolo take ,alebo onake to je mozno pravda ,ale v tomto pripade mi toaz tak nevadilo.Asi sa mi to len snivalo.

Rebelové (2001)

Osviezujuci, nezamindrakovany film.Skvele vytvarne a hudobne spracovany.Osobne verim Rencovi ze jeho chvila este pride , teda dufam.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Jeden z najlepsich ceskych filmov 90. rokov co som videl. V podstate klasicka kovbojka plna napatia a tajomna. Skvele herecke vykony a kulisy.

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Klasika hororoveho zanru.Vytvarne spracovane fantastickym sposobom.Jedem z najlepsich filmov na temu sialenstva. Bonbonik.Temny a ponury.

Fantomas (1964)

Skvely napad, neopakovatelne herecke vykony. Rad si to pozriem aj o 20. rokov.

Už zase skáču přes kaluže (1970)

Krasny poeticky film. Kvalitna predloha, skvela rezia,vyborne herecke vykony. Zo snimky vanie zvlastna noostalgicka atmosfera ako keby sa dej filmu odohraval mimo cas a priestor. Skvela kamera.

Bezstarostná jízda (1969)

Snimka ukazujuca hippies bez idealizacie. Skvela hudba, skvele herecke vykony.Pomaly spad filmu zapada do koloritu vtedajsich modnych drog lsd a marihuany.

Ostře sledované vlaky (1966)

Skvela snimka o dospievani a o hrdinstve.Vsetko bolo ako ma byt v dobrom filme nemam co dodat.