AppleCore

okres Beroun
Eat Raw Meat = Blood Drool

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 7.4.2017  20:04
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

13 Reasons Why nestíhá nudit ani ve chvílích, ve kterých se nic moc neděje. PROČ? 1. Scénář je naprosto ukázkově vykonstruovanej 2. Obsazení je přesný a herecký výkony nikdy nejdou za hranice reálií 3. Obsahuje spoustu postav se kterými se divák může ztotožnit 4. Parádní soundtrack 5. Temná, smutná a bezvýchodná atmosféra 6. Chytrá režie, která si hraje s divákovou pozorností (kolikrát jste ztratili přehled v časových liniích?) 7. Silnej příběh o dospívání, ve kterém má jedna pomluva potenciál měnit celej život 8. Ve finále vyplyne vážný - ač trochu naivní - poselství 9. Ani na chvíli nemáte pocit, že sledujete hloupej teenage flák typu 90210 10. Všechno z toho lze ve skutečném životě zažít 11. V žádnym ohledu se nemůže divákovi znelíbit 12. Absence zbytečností 13. Jede pevně na jistotu! (to je zároveň největší mínus, nečekejte žánrové experimenty, nebo šokující zvraty.)

• 4.4.2017  19:33
    Rozpolcený (2016)

Aby finále mělo na diváka ten správný impact, musí být dobře seznámený s Shyamalanovo předchozí tvorbou (minimálně s prvními třemi filmy), pokud tomu tak není, nejenže se konec mine účinkem, ale vlastně film ani správně nepochopí! Split totiž - jakkoliv tuctově se v úvodních minutách jeví - není vůbec tradiční thriller. Čím více plyne svému konci, tím větší smysl dává a diváka ková hlouběji a hlouběji do pohovky. Shyamalan složil reparát za předchozí šílenosti a jako bonus se vydává rozbít Marvel! K pěti hvězdám kousek chybí, přesto je dám!

• 23.3.2017  11:42
    Patriots Day (2016)

Nečekaná pecka, která bez kýče a potosu jede vstříc svýmu konci takovým tempem, že ačkoliv vám na hodinkách uběhnou dvě hodiny, pocitově to připadá jak pár minut! Perfektní skloubení autentických záběrů s filmovou rekonstrukcí, skutečně působící postavy, parádní soundtrack, sebejistá režie a masakrální pouliční přestřelka, která tu nebyla od dob Heatu - to všechno podtrhuje onen strhující hon za pomatenejma zmrdama, který ve jménu Aláha nestydatě vybuchují v davech a myslí si, že mění budoucnost vesmíru!

• 22.3.2017  10:22

Mnohem lepší a původní trilogii věrnější Star Wars film než Abramsova uspěchaná a nedomyšlená Force Awakens, přesto ale pořád ne tak zábavnej a svěží jako právě hitovky z 80s. Michael Giacchino navíc už zcela tradičně komolí hudební velikány, protože nemá v repertoáru nic než kopie, takže ačkoliv to svým soundtrackem tentokrát úplně nezabil, stále si myslím, že by hudbu pro všechny Star Wars měl skládat Williams (dokud ještě žije!) a Giacchina by měli zamknout někam do klece!. Vizuálně je to každopádně pecka a CGI efekty jsou oproti epizode VII mnohem uvěřitelnější. Příště by to už ale chtělo i pořádnou postavu, která bude diváka bavit stejně jako před třemi dekádami Han Solo.

• 14.3.2017  16:15
    Mlčení (2016)

Silence trpí na to, že postrádá výraznější soundtrack, stejně jako křesťanství trpí na to, že nedává smysl. A tak film jako komplexní artový medium brutálně nudí díky absenci jedný z nejdůležitějších uměleckých složek a pomateným křesťanům přejete smrt už v úvodních minutách. Sice jsem v průběhu "neodpadnul", zato jsem řádně trpěl (aniž by názor na náboženství měl přímej dopad na konečnej dojem z filmu). Kamera skvělá, herci bezchybní, režie jakbysmet, ale tam to končí!

• 12.3.2017  19:39

Kdyby neexistovala hra a přesto vzniknul film, asi bych s výhradama pálil pět hvězd. Assassin's Creed totiž normálně baví! Možná to neni dobrá herní adaptace, ale jako film se to opravdu snaží - pravej opak třeba Warcrafta! Justin Kurzel umí perfektně vystavět atmosféru i veškerý napětí a dynamiku okolo příběhu, takže navzdory scenáristický tuposti film plyne svižně a nedrhne - ani když si začínáte jako divák drbat hlavu nad tím, co a proč se právě děje! Taky je super, že se ve Španělsku mluví španělsky. Takže skrze režii, svižnou akci (ač hekticky sestříhanou), slušnej vizuál, skvělou atmosféru a parádní soundtrack odpouštím stříhači, že ve střižně poztrácel asi tak hodinu materiálu, že si Kurzel nepohlídal scénář a že tvůrci v touze vydělat couvli před tvrdším ratingem. Taky si mohli odpustit v každý lepší scéně prolínání mezi historií a řáděním na „animusu“. Ale jinak? Ten film je funkční, na hru seru!

• 11.3.2017  20:12
    Brimstone (2016)

Film, který by se za správný propagace mohl stát novodobou klasikou, stejně jako kdysi třeba Unforgiven. Bohužel, dřív než se stihl prodrat do světa, ho strhali kritici. K Brimstone se tak u nás dostávají pouze největší filmoví fandové. Filmu by sice víc slušelo lineární vyprávění namísto jednotlivých – časově rozházených – kapitol, díky čemuž by nabyl mnohem větší epičnosti a osudovosti, i tak je ale příběh naprosto strhující a nekompromisní. Rozdělení na kapitoly jde ale ku prospěchu tempa, takže film rychle uteče a nezačne nikdy nudit (svojí délce navzdory). K příběhu připočtěte skvělou kameru, herecký výkony, slušnej soundtrack a máte překvapení roku! V rámci žánru se dneska moc podobných filmů netočí.

• 11.3.2017  15:13

V prvních minutách se tetelíte blahem a očekáváte blockbuster, kterej z vás vymlátí duši. Jak film plyne ale dál, nemá po "přistání" na ostrově lebek čím zaujmout. Snad jenom povedenou akcí, který dominuje hned první scéna s Kongem, následující s obřím pavoukem a pak už jenom vizuálem a několika parádními záběry. Všechno to, co se odehrává mezi akcí, je jenom šíleně tupá vata bez jakýkoli emocionální roviny nebo příběhový hloubky, většina postav je tam jenom pro smrt a ti stěžejní nemají žádnej ksicht - prostě jsou (navíc mezi nimi neprobíhá žádná interakce ani chemie). K tomu si přihoďte pár do oka bijících chyb (close-up na L. Jacksona a okno odrážející se v jeho oku... uprostřed džungle!) a dostanete naprosto průměrnej polo-digitální spektákl, kterej by Godzilla zadupala do země (ta měla alespoň parádní atmosféru a budila pocit tajemna a monstrozity). King Kong od Jacksona je pořád nejlepší!

• 28.2.2017  20:06

Obsahově plný a přesto scenáristicky naprosto prázdný.

• 24.2.2017  12:20

Přesně ta oddychovka, kterou potřebujete v den osobního volna, kdy se zotavujete ze včerejšího pracovního dne a v tom dnešním se vám ani přes pěkný počasí nechce vůbec nic dělat. Slušně natočený, místy vtipný a jak film plyne ku svýmu konci, je to i vcelku úderný.

• 18.2.2017  20:11
    Lion (2016)

Hodně z vás hlásí, jak samoúčelná a slzopudná rakovina Lion je, přitom v opojení současný filmařiny většina zapomíná, co by vlastně mělo dobrej film tvořit. Když všechny filmový složky zapadnou a stvoří strhující celek, je to u nás nepochopený - to ale není vinou filmu, to jenom divák prahne po digitálních explozích! Způsobů jak odvyprávět podobný příběh není zrovna hodně a každý filmař sáhne po takovém, aby to na diváka mělo co možná největší dopad... a tak je to správně. Právě díla jako LION ženou řeč filmu kupředu, dávají nám příběhy a obohacují. Když si k tématu nenajdete vztah, jakoby jste ztratili sami sebe - to pak jděte zase na Avengers.

• 14.2.2017  19:25

Třebaže dějově je Doctor Strange totéž co všechny marvelovky předtím, díky náhradě klasických sci-fi nesmyslů za čirý fantasy působí svěžím a originálním dojmem a alespoň je upřímně tím, čím chce být - hloupou zábavnou řežbou. Pro mě osobně díky tématu, funkčnímu humoru, nápaditým bitkám a svižnýmu tempu nejlepší marvelovskej origin, kterej si dám klidně znova. Jenom ten Michael Giacchino pořád ne a ne složit adekvátní soundtrack, ač v tomhle případě to alespoň neposral (EDIT 15.2.: Jo, posral! Jeho orchestriální paskvil bere filmům dynamiku i atmosféru).

• 9.2.2017  19:37

Citovej teror, kterej ale naprosto přirozeně pramení z životního příběhu hlavních postav, spíš než aby z vás emoce ždímali samotní filmaři. Jestli "Un monstruo viene a verme" (španělština je prostě boží) v něčem exceluje, je to vykreslení vztahů mezi všemi zúčastněnými - a bud se skrze ně do příběhu položíte a objevíte v sobě duši, nebo vás to prostě mine a poznáte netvora. Ku prospěchu hraje i krásná animovaná stylizace a perfektní efekty. Mohlo to mít ale klidně ještě hodinu, aby se příběh propad víc do "hloubky" a osobitější soundtrack, byť špatnej vůbec neni.

• 1.2.2017  09:21
    Příchozí (2016)

2001, Contact, Interstellar a teď i Arrival! Největší a nejdůležitější sc-fi všech dob, který mají potenciál měnit lidstvo! Jenom škoda, že jsme tak zabednění.

• 28.1.2017  12:44
    Ulička slávy (2016)

Skoro dvě hodiny leze banda nesympatickejch vojínů po stadionu a žvaní o všem, co jim přijde na hubu. A zatímco vy - jakožto divák - čekáte, až tam konečně něco vybouchne, objeví se závěrečný titulky. Dialogy jsou extrémně nudný, nezajímavý a primitivní. Nosnej pilíř v podobě příběhu tu chybí úplně a herci ve svých rolích nemají žádnou šanci cokoliv předvést, soundtracku je málo a vůbec si ho nevšimnete a ani Joh Toll, jeden z nejlepších kameramanů, neměl nejmenší chuť film povznést alespoň vizuálně - prostě proto, že nebylo jak. Nemam pochopení pro vznik tohohle filmu, ani nevim proč ho natočil Ang Lee. "Billy Lynn's Long Halftime Walk" je suverénně nejnudnější film nejen uplynulýho roku, ale pravděpodobně i mýho života (a to jsem člověk, kterej si libuje ve tří hodinovejch eposech)!

• 27.1.2017  13:20

Zprvu až komedií, rodinnou vztahovkou, záhy dramatem, fantasy, až se to nakonec dostane k thrilleru. Třebaže překvapí jak moc "burtonovsky" se film ze začátku jeví, každou další minutou zájem diváka uvadá a z kómatu se dostane až při hypnóze. Nelze upřít snahu, ale tady Aja vcelku ujel. Nedaří se mu budovat správnou snovou atmosféru a vůbec neví jak režijně uchopit tak žánrově rozmanitej spletenec. Obsazení je navíc strašně suchý, bez charakteru a příběh - byť s potenciálem - je scenáristicky utopenej ne úplně talentovanym hercem, kterej až doposud nic nenapsal. Příště by to chtělo potlačit ambice a zkusit něco tématicky jednoduššího. Od dvou hvězd to zachraňuje moc pěknej, ale trestuhodně nevyužitej soundtrack.

• 18.1.2017  19:57

Nést se to celý v duchu tíživýho úvodu (prvních 35 min) a parádního finále (cca posledních 20 min) - tím spíš jako drama - byla by to pecka podstatně větší a v rozpočtu by zbylo na epičtější vizuál i masky. I tak je "The Girl with All the Gifts" výborná jednohubka plná parádního soundtracku, slušný atmosféry, dobrýho příběhu (v rámci zombie žánru), ale hlavně a především skvělýho herectví od představitelky Melanie (Sennia Nanua).

• 14.1.2017  19:06

A Series of Unfortunate Events je stejně jako film (díky stejným tvůrcům) osobitá palba plná originality, parádní výpravy a skvělýho vizuálu. Scénář je plnej super momentů a stylizace dává vzpomenout na ranou tvorbu Tima Burtona – mísící se s genialitou Wese Andersona. Parádní je i zapojení postavy Lemonyho Snicketa coby vypravěče. Bohužel oproti filmu je podstatně horší obsazení (Montgomery, Olaf, Poe), ačkoliv herecký výkony jsou absurdně skvělý. Není zde ani tolik emocí – je to jedna velká divadelní hra plná přehrávání, která než aby budila v divákovi smutek, strach či radost (což by bylo vzhledem k příběhu adekvátní), vzbuzuje spíše otrávení (těm dětem je shumafuck, že přišli o rodinu a život jim visí na vlásku). Taky geniální soundtrack Thomase Newmana je kompletně nahrazen hloupou neatmosferickou fidlačkou plnou harmoniky, která vás svými motivy raději než do osobitýho světa plnýho absurdna a divna, uvrhne kamsi do chudinských čtvrtí Francie. V souhrnu se ale série povedla docela dobře, jenom jsem čekal – když už se to tak podobá filmu, kterej mám hodně rád – že to bude stejně zajímavý, napínavý i adekvátně emočně vykonstruovaný. Další řadu si ujít určitě nenecham.

• 13.1.2017  17:02

Nepochopitelně nízký hodnocení opět dává na odiv, že většina diváků neví, co od hororu vlastně chtít. Třebaže Ouija není špičkou žánru ani nemá na to stát se kultem, v rámci současný hororový tvorby to není vůbec špatnej film. Atmosféra je zde postupně budovaná a strach se tu nešíří skrze „skok leky“, jekot nebo hlasitost, ale prostřednictvím „neznáma“ a temných tichých siluet. Atmosféře hodně přihrává skvělá kamera, perfektní color grading i vady obrazu či zvuku k dotvoření perfektního retro feelingu. Co se týče hororových postupů a scénáře, je tu sice všechno více méně při starym a nic novýho tu nevidíme, tvůrci se ale vcelku úspěšně snaží bořit běžná žánrová klišé. Nuže ačkoliv finále nemuselo být tak zbytečně vyhrocený (sešití úst působilo trochu směšně), rozhodně je to lepší než 90% současný hororový produkce.

• 28.12.2016  19:30

Tak hrozně moc by to chtělo slávu a uznání, až je to místy k smíchu. Podobný selhání jako Free State of Jones!

• 26.12.2016  21:16
    Snowden (2016)

Téma, který by šlo zfilmovat s mnohem větším stylem, dynamikou i naléhavostí!

• 23.12.2016  17:11

NE! Sice to neni úplná pohroma, původnímu filmu to ale nemá jak ani v čem konkurovat. Ten totiž dával smysl a předcházel mu dokument (a vůbec skvělá kampaň), kterej diváka jasně naladil na "true story" a nechal ho pak utápět se v šílenství a strachu při filmu samotnym. Hlavní ovšem je, že odůvodnil sestřih nalezených záběrů. V nový verzi, respektive v pokračování, ale právě element vzniku filmu nedává vůbec smysl - prostě proto, že všichni zúčastnění chcípli, takže "true story" tady padá nikoliv kvůli tomu, že už by všichni věděli jaká je pravda, ale protože tvůrci zapomněli říct, kdo vlastně ten "found footage" sestříhal. Škoda i toho, že ten děs tady probíhá skrze hlasitost, namísto postupně budovaný atmosféry. Jinak technicky to vzhledem k žánru špatný vůbec neni a finále je rovnou perfektní! Kdo ale zažil devadesátá léta a prošel původním filmem, toho to nemůže nijak rozhodit a dnešní omladině jsou filmy tak u prdele, že to ani pořádně nepochopí.

• 16.12.2016  21:59
    The OA (TV seriál) (2016)

"You have to pretend to trust me until you actually do.". Seriál, kterýmu když dáte šanci a naladíte se na stejnou frekvenci, dostanete psychologickou nálož protkanou vším - od základních životních pravd až po největší mystéria vesmíru. Odvážný, skvěle natočený a ve finále zdrcující (v záplavě současný seriálový tvorby působí OA hodně jinak). Pokud vás ale nechytne hned první epizoda, ať už pro pomalý tempo, nebo na seriálový poměry těžkou stravitelností (nebo prostě z ignorace), budete seriál nenávidět. Společně se Stranger Things největší seriálový překvapení roku!

• 10.12.2016  08:43
    Spectral (2016)

Reign of Fire, Edge of Tomorrow, Battle Los Angeles a Behind Enemy Lines (a všechno se stejnym scenáristickym vzorcem) zamícháno do obrovský oddechovky, která si na nic nehraje a přesto sází na diváka poměrně štědrý esa v podobě slušných efektů, vůbec ne špatný akce, několika parádních záběrů a zajímavých nepřátel. Že to třeba z vědeckýho hlediska postrádá logiku (byť zajímavý to je), že podobnej příběh tu byl nesčetněkrát, to lze aplikovat i na výše zmíněný Edge of Tomorrov, kterej jsem si osobně sice užil v kině, ale doma mě dost sral. Nuže Béčko jako řemen, ale baví!

• 8.12.2016  19:31
    Ben Hur (2016)

Ani coby samostatnej film nemá novej Ben-Hur sebemenší šanci zaujmout, tak si zkuste představit, kolik dalších příček pod odpadem by muselo bejt, abych skrze hodnocení vyjádřil, jak příšerně posraný tohle je oproti původnímu filmu... a to jsem ho neviděl! Přehlídka strašný kamery, příšernýho obsazení a imbecilní režie - znásilnění nejen klasiky, ale i filmu obecně!

• 8.12.2016  12:04

Každým rokem a každým novým filmem se z Burtona vytrácí všechno, čím se v osmdesátkách/devadesátkách proslavil. Jeho novinky jsou víc a víc tuctovější, neoriginální a jeho legendární nápaditost, smysl pro stylizaci i schopnost vyprávět prostě uvadá. Miss Peregrine's Home v první polovině diváka úspěšně háčkuje skrze zajímavej příběh a fungující zacyklenej svět, každou další minutou jde ale film do prdele a z hlediska logiky vám ve finále nezbude víc než prázdná láhev Whisky.

• 18.11.2016  18:46

Pete měl smůlu, přišel o rodinu a vyrostl v lesích. Pete si tam našel mazlíčka, jmenuje se Elliot. Elliot má taky mazlíčka, je jím právě Pete. Elliot je ovšem drak a tak se to jednoho dne prostě posere! Fajn kamera, pěkný efekty a skvělá technická stránka nemá šanci zachránit jinak neskutečně předvídatelnej děj, stupidní šablonovitej soundtrack a celkovou příběhovou vyčpělost. Nemá cenu omílat jednu story milionkrát, když to jediný co jde nahoru, je právě technický zpracování! A o hodinu později přijde Happy End!

• 17.11.2016  20:46

Kam by Snyder vrazil hutnou řež, tam Ayer vsadil na procházku prázdným městem. A stejně prázdný jako je město samo, je prázdnej celej film! Bez dynamiky, bez příběhu, s tragickým scénářem, rutinním soundtrackem (Steven Price), s trapnou tuctovou akcí a s totálně projebanym potenciálem! Tohle mohla bejt neskutečná paráda plná zábavný akce, kdežto Ayer z toho udělal nudnou frašku a polovinu charakterů "zabil" dřív, než vůbec stihly bavit! Kdo myslí, že tu hrůzu má na svědomí studio, měl by si to pustit znova a zapojit obě oči, obě uši, protože tenhle průser je jen a pouze na straně režiséra a scénáristy - což je v případě Suicide Squad jedna a tatáž osoba!

• 16.11.2016  18:27

PŘÍBĚH:Je skvělý, že v době komiksů a hollywoodský velkoprodukce dokáže někdo představit hrdinu, kterej k výkonu svých činů nepotřeboval spandex! Postava Desmonda je ale bohužel nudná a její život – dokud nedošlo na válku – nebyl nijak zajímavej. Z toho pak pramení Gibsonova snaha uvrhnout diváka co možná nejrychleji na bojiště, díky čemuž se několikrát za film prostě nekompromisně střihne do další fáze příběhu (film působí, jakoby původně měl tři hodiny, z toho každá jednotlivá etapa (dětství, výcvik, válka) trvala hodinu a nakonec to celý o třetinu zkrátili, protože by to nikoho nebavilo – přitom to místy působí tak krásně klasicky… a to hlavně ze začátku). VÝKONY: Kdo zná Vince Vaughna, bude z jeho sebe-parodickýho výkonu prskat minimálně dvakrát smíchy (Indián, odtah). Ke zbytku nemam co říct – tam není chyb. AKCE: Řež je sice hutná – technicky dokonalá, srovnání s Ryanem ovšem nesnese. Komu není patnáct a má nakoukáno, toho vyobrazení války na Hacksaw Ridge šokovat rozhodně nebude. Vzhledem k obsažený brutalitě chybí i jakýkoli emoce, nebo dokonce atmosféra! TAKŽE: Gibson svůj film pojal až překvapivě střízlivě, se všemi klišé, patosem i kýčem, kterej ač je pořád v nadprůměru a v rámci žánru strká do kapsy všechno, co se z druhý světový války objevilo za posledních patnáct let, není to ani zdaleka pecka hodná tak vysokýho hodnocení. Chybí památný momenty, atmosféra i emoce. Skvělej vizuál, slušný herecký výkony, dynamika a brutalita prostě nestačí (to měl už i ten Ryan). Takže za mě nejhorší Gibson!

• 5.11.2016  08:29

Naléhavá sonda do problematiky obchodů se slonovinou v Číně a do světa vrahů a lovců, kteří za posledních čtyřicet let snížili populaci slonů v Africe o více než polovinu (přibližně každých 15 minut je brutálně zabit jeden slon, a to jenom proto, aby si z jeho klů nějakej zámožnej exot udělal dekoraci)! Dokument roku!

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23