Team America: Světovej policajt (2004)

Je to dobrá komedie! V první třetině jsem se opravdu hodně bavil. V ostatních 2 třetinách už humor trochu ubýval. Příběh byl typicky americký a díky loutkám opravdu legrační. Kdyby to bylo natočeno s pravými herci, tak by to nejspíš moc dobrý film nebyl. Parker a Stone vytvořili vskutku originální maximálně drsný filmeček. Jak jsem se shodl s mým kamarádem: Shledali jsme ve filmu i hlubší smysl, než jen povrchní srandu a to se mi obzvlášť líbilo.

Letec (2004)

Dvěma slovy ,,excelentní film". Scorsese potvrdil, že je Pan režisér. Opětovná spolupráce s DiCapriem se vyplatila. Postavu Howarda Hughse zahrál vítečně! To je beze sporu. Film z 85% stojí na jeho skvělém hereckém výkonu. Ostaní herci zahráli také velmi solidně své role, ale zůstávali za DiCapriem. Ani kamera nezahálela, hlavně v leteckých scénách, nám poskytovala zajímavé detailní pohledy. Film obsahoval docela dost vtipných hlášek, což mě také mile překvapilo.

Od kolébky do hrobu (2003)

Je to moderně natočený akční film. Má v sobě několik originálních prvků a scén. Akční bitky s Jetem Li a DMX jsou hustý, ale nic nového co bychom od nich už neznali z dřívějška a bohužel pár detailů ve filmu je docela nedotažených. I přesto jsem se příjemně pobavil.

Solo (1996)

Dost velký propadák! Od začátku filmu víte co bude následovat, což je nepopsatelná nuda. Super robot voják se slituje nad rolníky.... Hodně špatně napsaný scénář a tudíž ani herci to nemohli zahrát dobře....

Kalhoty v pozoru (2000)

Němcům se zkrátka komedie alá American Pie moc nevedou. Nicméně Axel Stein je vážně hustej!!!

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Průměrná komedie s velkým obsazením známých herců. Arnold jakožto turecký princ byla opravdu vtipná vložka. Bohužel scénař byl trochu splácaný a nedotažený. Připadalo mi jako kdyby Chan a Coogan hráli ve dvou rozdílných filmech. Jeden je Foggovi a jeho cestě kolem světa a druhý o Jackie Chanovi a vrácení sošky do Číny.

Insomnie (2002)

Je to dokonalá krimi-thrillerová detektivka se skvělou atmosférou. Od začátku filmu se těšíte jak to celé bude pokračovat. Ve snímku nejsou žádná hluchá místa, takže jsem se ani chvilku nenudil. Al Pacinův herecký výkon je úžasný a navíc mu výborně sekunduje Robin Williams. Víc není potřeba dodávat.

Můj soused zabiják 2 (2004)

Bohužel pokračování se moc nepovedlo, ve srovnání s prvním dílem, který byl výborný! Snímek čerpá vtipné situace z minula a nicmoc nového nepřidává. A také ztratil takovou tu nadlehčenost a ostrý humor jedničky. To jsou holt druhé díly :(

Daredevil (2003)

Bylo to slušné zpracování dalšího komixového hrdiny. Ale příběh mohl být o něco silnější a souboje o trochu více propracovanější. A navíc Affleck nepodal nijak oslepující výkon. Takže Bull´s Eye to teda není!

Alexander Veliký (2004)

Na můj vkus je Alexander Veliký trochu dlohý. Postrádá dynamiku akce! A navíc bitevní scény mi přišly docela zmatené a špatně se v nich orientovalo díky velmi útržkovité kameře.