Jak vycvičit draka 3 (2019)

První dva filmy nastavili laťku dost vysoko a tak moje očekávání byly obrovský. Po shlédnutí musím konstatovat, že tyto ambice jsou splněny. Film se nese v epickém duchu, kdy na vás působí téměř každý záběr, že tohle je opravdu závěrečný díl skvělé pohádkové trilogie, která dle mého není ani tak pro děti, ale pro dospělé. Plno vtipných hlášek (dvojčata tu jsou dokonalost sama, ale téměř každá postava tu má svůj moment slávy). Nádherného prostředí, které svou pestrostí barev a originalitou berou kolikrát až dech. Vztah Škyťáka s Bezzubkou tu je opět o level navýšen a jejich interakce je bez chyby. Záporák je dle mého dost průměrný, ale dokázal zabavit tím jaký to byl hračička a vášnivý lovec. Závěrečných souboj je na jedničku a při jeho závěru jsem měl husí kůži až na pr.eli. Posledních 15 minut se vás pak snaží totálně emočně vyždímat a musím uznat, že se mu to daří přirozeně. Uzavření příběhu se povedlo, za mě nádherných 85%

Ženy v běhu (2019)

Opravdu po hodně dlouhé době se stalo, že jsem se pořádně bavil u českého filmu. Téma a duch v jakém se snímek nese mi sedl jako p.del na hrnec. Běh, mezilidské vztahy a jako špica ledovce situační humor. Nejlepší dějovou linku tam za mě má Ondřej Vetchý (který si absolutně krade scény pro sebe, neuvěřitelný hlášky) s Terezou Kostkovou a jejich děckama. Celá tahle rodinka neskutečně bavila. Zbytek herců a dějový linky jsou fajn, pobaví nebo dojmou. Skvěle vysvětlené a hlavně ukázané motivace, proč se vlastně holky rozhodnou tu maratónskou štafetu běžet. Což chce palec hore. Celý film jsem se skvěle bavil, utíkalo to jako voda, herci super, příběh to samé a co nebývá zvykem je na závěr i odkaz na možné pokračování, což dost uznávám a klidně bych si ho dal. Velké letošní překvapení je na světě a já nemůžu jinak než dát 84% a doufat, že i další ČR filmy budou mít takovou kvalitu.

Ticho před bouří (2019)

Z trailerů a hereckého obsazení jsem byl doslova nadšen a očekával jsem že tento film bude jedním z mých kandidátů na film roku. Bohužel této výsostné pozice se nedočká, každopádně letošní TOP 10 by v klidu atakovat mohl. Nejlepší na tomhle filmu je absolutní sympaťák, Hollywoodská hvězda a můj velký oblíbenec Matthew McConaughey, který opět ukazuje herecké umění na veliké úrovni. Jeho postava je totální nespokojenec, který se za každou cenu snaží chytit velkou rybu, kterou je téměř posedlí. Ostatní jsou v jeho stínu a nijak mě nepřesvědčily, max. Djimon Hounsou, který bohužel nemá moc prostoru. Anne Hathaway je sice sexy, ale moc mi tu neseděla. Velmi cením ještě prostředí filmu na které se krásně kouká a to ať se děj odehrává na lodi či na ostrově. Navíc velkým bonusem je atmosféra filmu a závěrečný zvrat, který se mi líbil, ale až tak mě nedostal, každopádně překvapil. Celkově je film povedený, ale přeci jen mi tam do absolutního nadšení ještě něco chybělo. Za mě 80%

Robin Hood (2018)

Na tento film se snesla až zbytečně velká vlna kritiky a vůbec nechápu proč. Jasný, není to žádná ultra kvalita, ale po celou dobu jsem se dobře bavil a ty necelé dvě hodiny uběhli hodně rychle. Kostýmy vypadali zajímavě (moderní pojetí v historických filmech mi nedělá problém), muzika skvělá, akční scény super (celková choreografie s luky) a dost nápaditý (samostříly palec hore a celý děj v Arábii vypadal luxusně). Taron Egerton sympaťák jako v každé roli a skvěle se ukázal i Bill Mendelshon. Škoda, že to tak vyhořelo a pokračování se nikdy nedočkáme. Pro milovníky akčního/historickýho žánru a sympatických herců tento film rozhodně stojí za podporu v kině a nebo případné zhlédnutí doma. Za mě jednoznačných 73% ..... Are you sure? Jo to jsem.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Fakt hodně velká pecka, byl jsem totálně v hypu od prvních minut a i dlouho po filmu stále ještě jsem. Absolutně boží tam je Peter Parker ze světa, kde je totální zkrachovalec ten by měl dostat vlastní film. To samé Spider Gwen tu jsem si taky ihned zamiloval. Miles Morales byl ze začátku lehce otravnej, ale nakonec i on mě přesvědčil, že je cool postava. Především to jak se ke konci nahecuje a jeho kostým je absolutní TOPka. Velký překvapení byla teta May. Spiderman Noir by mě taky bavil ve spin offu, bohužel tady nemá moc prostoru, ale to tomu nebrání. Japanese girl mi přišla jako rušivý element, to bych jako jediný na filmu vytkl a prase je taky retardovaný, ale má tam několik fakt skvělých hlášek, což uznávám Animace naprosto boží (to se Sony opravdu povedlo), hudba úžasná (doplňuje scény + jejich celkovou atmosféru) a příběh to samé. Velký palec hore za tenhle film a rozhodně ho řadím do TOP 10 filmů 2018 Za mě nádherných 92%

Aquaman (2018)

Po Wonder Woman se DCEU konečně něco povedlo, už se mi v to ani nechtělo věřit. Jason Momoa i když ho moc nemusím, byl fakt sympaťák a měl spoustu dobrých momentek a hlášek. Především chemie mezi ním a Amber Heard byla uvěřitelná, což cením. Méra neuvěřitelně HOT a navíc cool postava, která ukázala schopnosti, který vypadali úžasně na efekt. Záporák v podobě Ocean Mastera na jedničku, Patrick Wilson je sympaťák, sice byl šáhnutej a chtěl válku s lidma, tak i přesto byl fanditelnej. Vztah mezi ním a Aquamanem slibuje zápletku do budoucna. A finální boj? (Aquaman vs. Ocean Master, ne podmořská bitva) KONEČNĚ u DCEU žádná nepřehledná slátanina, ale ''normální'' bitka. Black Manta jako druhý záporák jednoznačně slabší, ale svoje si splnil. Nejlepší část filmu rozhodně na Sicílii. Nádherné záběry, vtipné momentky a akční sekvence opravdu stojí za to. Pokud DC takhle půjde dál, můžou se ještě zmátořit a vytvořit kvalitní vesmír. Tenhle film si zaslouží alespoň 82%

Tomb Raider (2018)

Dle mého rozhodně nejlepší film, který má za předlohu hru. Herecká hvězda Alicia Vikander tu předvádí úžasný výkon, kde jí člověk musí naprosto věřit tu křehkou, ale zároveň drsnou holku, která vám dokáže nakopat prd*l. Celý film si naprosto krade pro sebe a krom jejího ''kámoše'' ožralého Číňana jsou pro mě všichni zapomenutelní a to i hlavní záporák. Film totálně prošpikovaný akcí potěší každého fanouška tohoto žánru (Lara tu dostává po celý film neskutečný nářez, ale i přesto stále HOT jak ona to jen dělá), především první polovina filmu je dokonalá a srší nápaditostí, ke konci už trošinku ztrácí tempo, ale i přesto netratí na kvalitě. Film sice nevydělal tolik, ale na pokračování by to stačit mohlo a já v to osobně doufám. Jelikož Alicii jako Laru chci vidět rozhodně znovu. Jen díky ní a skvělé akci 77%

Skleněný (2019)

Vše to začalo u naprosto nadčasového Vyvoleného, který je v dnešní době naprosto dokonale napínavou a odlišnou komiksovkou než jsme zvyklí. Naprosto tu exceluje super silák, hlídač stadionu, ''milovník'' vody a pláštěnkář v pravém slova smyslu Bruce Willis a také komiksový fanoušek + maminčin hošík Samul L. Jackson. Kteří nám tu ukazují že jsou to oba skvělí herci. Celý film vás drží v napětí a do poslední chvíle nevíte k jakému závěru postavy směřují. Závěrečný zvrat kdy se dozvíme o tom čím se celý film chce stát pan Glass je excelentní a kulervoucí. Úžasný start pro trilogii, se kterou se v té době určitě vůbec nepočítalo, každopádně velký palec nahoru pro M. Night Shyamalana. 85% O 16 let později se nám představuje mnohonásobný schizofrenik James McAvoy ve filmu Rozpolcený, který své osobnosti rozděluje do dvou skupin a to uctívače Beasta a ty kteří se ho snaží zastavit. McAvoy tu předvádí herecké orgie, kdy každá jeho osobnost je zahraná s precizností. Za mě tu exceluje jako Patricia a jako uťápnutý, naivní hoch, který má ale schopnost krást světlo druhé straně a povolat uctívače. Anya Taylor-Joy jakožto jediná přeživší ze skupiny děvčat tu má hodně silný příběh ve flashbacích a nejde jí proti šílenému Beastovi nefandit, hlavně když má v ruce brokovnici. ''Potitulková'' scéna v tomto filmu nám ukazuje že se můžeme těšit na vyvrcholení této dokonalé trilogie. 87% Glass skvělý završení trilogie od M. Night Shyamalana. Příběh ještě více přibližuje vztahy mezi hlavními protagonisty, plus jejich vedlejšími postavami z původních filmů a závěrečný zvraty patří mezi TOPku. James McAvoy předvádí absolutní one man show a pokud nebude příští rok nominovaný na Oscara, tak to totálně neuznám. Bruce Willis opět sympaťák a člověk mu musí fandit, navíc potěší návrat jeho syna (Spencer Treat Clark, stejný herec jako ve Vyvoleném z roku 2000). Samuel L. Jackson ukazuje, že je to mastermind za oponou, který to celé má pod palcem, kdy každý jeho krok je promyšleným tahem na šachovnici a vysvětleno to je opravdu kvalitně. Hlavní ''záporák'' mě po celou dobu štval a byl dost nesympatický, což je ve výsledku jedině dobře. Za herecký výkony (James McAvoy), sympatičnost (Bruce Willis) a závěrečný zvraty (Samuel L. Jackson) si tenhle film zaslouží velkou podporu, snad finančně nevyhoří a trilogie se uzavře na výbornou nejen kvalitativně, ale i po ekonomické stránce. Za mě nejlepší film z trilogie a nádherných 90%

Upgrade (2018)

Tenhle film jsem si pustil jen díky ohlasům, které jsem na něj slyšel nebo četl. Nutno poznamenat, že po shlédnutí chápu proč se na to pějí ódy, je to totální pecka. Pro milovníky filmů o budoucnosti na naší planetě, originálních nápadů a drsných momentů je tohle ideální dílo. Celou dobu jsem se náramně bavil, tempo bylo ideální. Herec Logan Marshall-Green tu podává výborný výkon a po celou dobu si jede one man show. Záběry a pohyb kamery srší originalitou (a to je holý fakt, jelikož u drtivé většiny filmů to mám na párku, nevšímám si toho, ale tady je to do očí bijící) a to hlavně u bojových sekvencí. Závěr filmu stojí opravdu za to, jelikož ještě při závěrečných titulcích jsem si říkal, co se to ku.va stalo?! Perfektní, doufám že se někdy do budoucna dočkáme pokračování, ale i kdyby ne, tak film sám o sobě uspokojí na dlouhou dobu. 85%