Životní trefa (2022)

Po delší době se nám představuje kvalitní snímek o sportu. Toto téma je mi velice blízký a tak jsem si užíval film po celou dobu. Příběh se mi velice líbil (jak vzestup zlého Španěla tak i ambiciózního skauta. Navíc tréninkové pasáže jsou úžasný). Herecké výkony nikoho neurazí. Líbí se mi i budované napětí a ze Sandlera je cítit, že sázky jsou vysoko. Hudba je další příjemný prvek tohoto díla. Netflix hold po delší době dokázal z hromady ho*en vytáhnout kvalitní materiál. Za mě je to hranice čtyř a pěti hvězd. Nakonec převládlo nadšení a dávám 5*.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Jedním slovem TRAGÉDIE! Jak nízko Marvel klesl od Endgame. Jako parodie by film fungoval dobře, ale toto má být oficiální pokračování mé milované jedničky? Humor je tu příšerný, kolikrát mě až vytáčel. Posun postav na nule (vlastně spíš do mínusu) a zesměšňování minulých filmů je k zblití. Bůh hromu je oficiálně pryč a místo něj nastoupila ultimátně nabušená karikaturní kreatura. 1* za Gorra (motivace, pěkný příběh leč bohužel krátký a jeho vizualizace) nic jiného si pochvalu nezaslouží.

Jan Žižka (2022)

Ocenit se musí především snaha Petra Jákla naservírovat tuzemskému divákovi taky něco jinýho než podprůměrnou romantickou komedii nebo nějakou Troškovinu. Pokud jde o atmosféru a brutalitu, tak to film splňuje dokonale. Navíc vidět české herce vedle Caina či Fostera je velmi příjemný. Ano, film má spoustu problémů. Slabší příběh, rozházená kamera kdy nevíte co se děje, příšerný střih scén nebo nedostatek prostoru vedlejších postav. Každopádně i tak film cením na 3* a doufám že i do budoucna se budou natáčet podobné projekty. Jen snad s trošku lepší kvalitou.

Predátor: Kořist (2022)

Velmi příjemné překvapení, které po zhlédnutí nechápu proč nebyl snímek nasazený do kin. Musím ocenit období děje, vizuál postav (Indiánů i Prdeátora), ale především to že hlavní ženská postava byla sympatická (každopádně nahecovanej bratr mě bavil víc). Napětí tu graduje náramně a Predátorův lov tu po jedničce zabaví nejvíce právě zde. Stopáž totiž není přehnaně dlouhá, film krásně plyne a neobsahuje trapný humor jako byl v Evoluci. Doufám že tímto směrem bude s touto značkou nakládáno i do budoucna. Za mě solidní 4*

Bullet Train (2022)

Povedená akční komedie, která si nebere servítky a podává nám dávku úžasných dialogů a vtipných momentů či rvaček. Každá postava dokáže zaujmout svým příběhem (herecké obsazení na jedničku s *), což velmi cením. Styl vyprávění, zvratů a vzhledu mi velice sedl, bohužel až na zbytečně přepálený konec. Celkově hodnotím film jako povedený a pokud se vám líbil Deadpool, tak tento snímek vřele doporučuju. Za mě silnější 4*

Všechno, všude, najednou (2022)

2* a to ještě s odřenýma ušima. Jen a pouze díky neuvěřitelné kreativitě a bláznivinám co se v tomto filmu událi. Jinak je to k uzoufání dlouhé a nudné. Herecké výkony o kterých jsem četl že jsou špička, mi přišli průměrný. Samotný příběh je pak o ničem  a tvůrcům se samotný základ rozpadá pod rukama. Hold když do snímku chcete narvat VŠECHNO jak název napovídá, musíte tomu dát i strukturu aby to dávalo smysl. To se tu tedy vůbec nepovedlo a já tenhle film zkrátka doporučit nemohu.

Super-Blb (2022)

Extrémní kanonáda vtipů tu sice je, ale ke mě osobně se dostalo pouze malé množství. Což u komedie založené na situačním humoru beru jako velké mínus. Avšak když už, tak jsem se zasmál řádně od plic. Jinak je to opravdu hloupoučký film, s neuspokojujícím rozuzlením. Obrovské množství easter eggů na komiksovky ze stáje DC či Marvel pobavili a je to i to nejlepší co film nabízí. Za mě standartní 2* a poměrně zklamání.

Rychlá rota (2022)

Dobrý a pohodový filmek u kterého se večer hezky pobavíte, druhý den o něm však nevíte. Rozhodně musím pochválit extrémní množství easter eggů, které mě neskutečně bavili po celý film (Ugly Sonic TOP). Různé druhy animací tu vypadají výborně a celkově je snímek na oko líbiví. Bohužel je příběh dost jednoduchý, ani tak kreativní jak by mohl být a ke konci i trošku zdlouhaví. Klasika jak za starých dob Chip je výbornej a Dale mě těžce nebaví (avšak film se s tím snaží pracovat). Bylo to mezi silnými 3* anebo slabými 4* nakonec tomu však sluší více první varianta. Film doporučuju všem věkovým kategoriím.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Tak toto byla TRAGÉDIE!!! Od příšerného scénáře, přes režii až po herecké výkony. Rozhovory, chování postav nebo jakým stylem řeší postavy dané situace jsou absolutně nesmyslný a tvůrci si myslí, že na tenhle seriál koukají maximálně 5 letý děti. Tam bylo tolik koko*in, že se to ani vypsat nedá (a to v každé epizodě, ale toto je TOP všech TOPů --- https://www.youtube.com/watch?v=d_PEEzVOhGA---). 1* za to, že to bylo tak příšerně ubohý, až jsem se smíchy mohl potrhat co tam v další scéně zase předvedou.

Belfast (2021)

Dle traileru jsem očekával dramatickou jízdu se skvělou hudbou a silným příběhem. Za mě osobně jsem se nedočkal ničeho. Jedna hvězda je za sympaťáka Jamieho Dornana a za dobrý úvodní minuty filmu. Pak už následoval strmí pád do totální nudy, hrozných dialogů, nesympatických postav (matka byla příšerná, až místy pitomá) a žalostného hereckého výkonu hlavního chlapeckého herce. Bohužel, jedno velké zklamání.