Občanská válka (2024)

U mě letos první zklamání, nejspíš jsem od toho očekával něco jiného. Samozřejmě to není špatné, ale mě osobně přijde téma občanské války nevyužité. Téma klouže jenom po povrchu a o konfliktu se nic nedozvíme. Je to surové, akce má grády a je pěkně natočená, ale o postavy má člověk reálně strach jen jednou. A to když na scénu nastoupí Jesse Plemons a začne si tam hlavní charaktery mazat na chleba. Bohužel kromě Wagnera Moury mi žádná postava nepřišla moc zajímavá. A závěrečné klišé s obětováním bylo až trapné (opravdu? Odstrčení v přestřelce místo strhnutí? MEH). Za mě bohužel pouze slabší 3*

Opičí muž (2024)

Velmi jednoduchá premisa o pomstě, víře a brutální akci. Každopádně mě osobně nikdy nepřestanou udivovat filmy z Indického prostředí. To je totiž úplně jiný svět, než člověk zná z Evropy. Vše je namícháno v drsném kabátu a nudit se nebudete. Za mě po přemýšlení tomu více sluší slabší 4* než silné 3.

Mladá dáma (2024)

Nápad super, provedení horší. Pár momentek je tu velmi překvapivých, ale celkový příběh je čitelný. Každopádně mladá dáma Brownová je parádní. Po delší době nová mladá herečka, které věřím drsné momenty. Na večerní pobavení ideální. Za mě silnější 3*

Duna: Část druhá (2024)

Jednoduše řečeno master piece. Už dlouho jsem neměl pocit, že jsem byl u nějaké velké kino události a nyní to nastalo. Osobně nemám co vytknout. Hudba, vizuál, kamera, herecké výkony i příběh mě naprosto pohltili od první minuty. Když byl po třech hodinách konec, říkal jsem si, že bych byl vděčný ještě o hodinu navíc. Za mě absolutní pecka, kterou by měl každý fanoušek filmu povinnost shlédnout. Jasně zářících a silných 5*

Jeden gól (2023)

Upřímně ani nevím proč, ale čekal jsem od tohoto snímku trochu víc. Jak po komické, vztahové, tak i fotbalové stránce. Každopádně není to ani žádný průser. Hold taková ta pohodovka na večer, na kterou pak časem snadno zapomenete. Za mě lehce slabší 3*

Chudáčci (2023)

Velmi prazvláštní snímek, který však dokáže zaujmout. Ve výsledku je to jako na houpačce, chvílemi mě to neskutečně bavilo, ale většinu času jsem si říkal ''co to má jako být? Proč?''. Každopádně většinou to bylo myšleno v dobrém. Nutno říct že co se týká hereckých výkonů, tak jsou tu všichni opravdu skvělý. Především nymfomanka Emma Stone je tu kolikrát opravdu šílená. Vizuálně na mě snímek působí uměle, ale ne ošklivě. Avšak příšerná byla hudba, pokaždý když začala hrát, tak mě to zařezalo v hlavě. Za mě pěkné 4*

To se mi snad zdá (2023)

Film jenž se zaobírá rychle nabitou slávou a oblíbeností, která se může obrátit v nenávist a pohrdání. Kolikrát je snímek opravdu zajímavý a až překvapivě vtipný, každopádně není to žádná hitparáda. Například ze snových částí se podle mě dalo vytěžit více a závěr je taky poměrně slabý, i když pro hlavní postavu nejspíš uspokojující. Nicolas Cage je tu každopádně vynikající a to je dle mě hlavní důvod proč snímek vidět. Za mě silnější 3*

Nech svět světem (2023)

Výborný katastrofický film, který je spíše dramatem mezi několika výbornými herci. Pomalé tempo, budované napětí, tepavá hudba, postupné zjišťování co se vlastně děje a různé náznaky událostí je zkrátka pecka. Upřímně za mě výborný počin u kterého jsem byl zaháčkován až do samého konce. 5* a nějaké pokračování či spin off bych mile rád uvítal.

Wonka (2023)

Příběh i vizuál sladký jako samotná čokoláda. Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle Vánočně laděný muzikál zkrátka bavil. Písně sice nejsou tak zapamatovatelné, ale během filmu jsou příjemný. Timothé je skvělí herecký chameleon a tady to dokazuje. Grant jako Umpa Lumpa je vtipný a ne trapný, což jsem z traileru nečekal. Za mě velmi milé překvapení ke konci roku a jen o chloupek tomu uniklo pět hvězd. Za mě silné 4*

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Potenciál ohromný, výsledek podprůměrný. I přes ansábl dobrých herců je tento snímek čistě o Sofii Boutelle. Jiné postavy mají nulový prostor a to včetně hlavních vedlejších postav. Snyderovi zpomalovačky jsou tu více k smíchu než aby zvýraznili epičnost momentu. Největší průser jsou tu však postavy. Ty by mohli být zajímavý, ale k ničemu se za celý film nedostanou. A to včetně dialogu mezi sebou. Bohužel ani CGI není nijak kvalitní, což u vizuálního stylu Snydera je velký problém. Každopádně pochválit chci určitě hudbu a případný potenciál světa pro další snímek ve kterém se příběh odehrává. Za mě průměrné 2*