Válka zítřka (2021)

Téma cestování času mám rád a tak jsem na první dobrou věděl, že tomuhle snímku dám šanci. Hned na začátek musím pochválit celkový vizuál snímku, který je opravdu povedený a cestování časem je poměrně dobře vysvětleno (z rychlovlaku, postavy se ptají na stejné otázky jako divák a odpověď je snadná a smysluplná). Postavy jsou fajn, ale kromě Dana a dcery z budoucnosti mě nikdo nezaujal (ono to bude tím, že je to hlavně o nich). Je to solidní jízda, bohužel najde se tu i dost hluchých míst a závěr mě až tak neohromil (mohlo to dopadnout drsněji, což by i průběhu snímku sedělo více). U mě to bylo na přelomu 3 a 4 hvězd, nakonec jsem se rozhodl pro hodně silný 3*

Otcovství (2021)

Téma vypadalo dost nadějně ale hned od začátku musím říct, že komediálních prvků se tu moc nedočkáte (nějaké tam sice jsou, ale ty působí spíš trapně, než vtipně. Čest výjimkám). Je to až zbytečně moc těžkopádný drama, kdy se v každé druhé větě říká ''tohle by si tvoje máma přála'' ''tohle by tvoje máma udělala'' atd. je toho fakt zbytečně moc a věřím že spoustu lidí to pak už začne štvát. Přitom první půl hodina celkem šla a mělo to co říct, bohužel tím to i končilo. Pokud bych si chtěl dát někdy film na téma vdovec s dítětem, tak si mnohem raději pustím s Benem Affleckem Táta na plný úvazek. Za mě slabší 2*

Black Widow (2021)

Film který přišel příliš pozdě. Nic jsem od něj nečekal a nic moc neukázal. Za mě dost nemastný neslaný počin, který není ani moc dobrý v dialogách a jako třešnička na dortu zbytečně přepálená akce, kde se Nataša stala oficiálně nezranitelnou postavou se supersilou. Vedlejší herci F. Pugh, R. Weisz a D. Harbour za mě nemají tolik prostoru jak jsem doufal a i kvůli tomu mi nijak nepřirostli k srdci, avšak potenciál cítím ve všech třech. Hlavní ''padouši'' to je kapitola sama pro sebe, starý šáša který tam je k hovnu, stejně jako loutka Taskmaster, kterému dali příšerný příběh. Celkově mě iritovalo, že se tam ohledně Red room nejelo vůbec na manipulaci a ideologii, když už je vychovávali od malička, ale spoléhali se na nějaký feromony a čipy nebo co. Na to lze říct jedině SHIT. Pochválit můžu úvod, ten byl zajímavý a taky momenty kdy jsem měl pocit že spolu bojují dva obyčejní lidé (bohužel, hodně málo těchto momentek). Hudba solidní, hlavní muzika zapamatovatelná. Bohužel nelze toto tvrdit o filmu, jelikož pro mě tam není žádný legendární moment. Průměrné 2*

Na papíře dobrý (2021)

Film se odráží v názvu. Trailer vypadal dobře a film měl potenciál, dokonce první 20 minut jsem si říkal, že to může být po delší době dobrá komedie se zajímavým zvratem na konci. Bohužel, nakonec se to přetaví ve zdlouhavou nudu s otravnými vedlejšími postavami a koncem tak špatným, že to nemá ani smysl komentovat. Rozhodně nedoporučuju a za mě 35%

Luca (2021)

Příběh pojednávající o síle přátelství i rodiny, která může být jak zalitá sluncem, tak mít i svá úskalí. Podmořský svět i rybářská vesnička se moc povedli. Po celou dobu jsem měl příjemný pocit, který z filmu vyzařoval. Navíc rozbroje i usmíření tu fungují naprosto realisticky. Překvapivě se tu otevřeně mluví o smrti. Luca je jako hlavní postava klasický střed (neurazí ani neohromí), ale neskutečně ho zastupuje Alberto který se u mě řadí k jedné z nejlepších postav vůbec, jeho energie, humor, nespokojenost i obětavost mě bavila po celý film. Závěr je opravdu hodně emotivní a měl jsem dost na kahánku. U mě velký palec nahoru a 5* zasloužených.

Tiché místo: Část II (2020)

Až neuvěřitelně atmosferický film nabitý napětím. V takové tenzi jsem byl naposled u prvního filmu. To když u každé scény čekáte že se něco pokazí je ojedinělý. Velké plus pro začátek filmu, kde je znázorněn počátek apokalypsy a osobně bych si dal rád o něco větší kus z této etapy. Za mě se Cillian Murphy dokázal přiblížit ke Krasinkiho výkonu z prvního filmu, což jsem neočekával, ale je to tak. Bohužel menší mínus je u mě za pár nesrovnalostí s chováním monster a občasné absolutní nelogické chování postav (ano především Marcus). Djimon Hounsou jako cameo super. Ve výsledku jsem spokojen a za mě silné 4* na kvality jedničky to u mě nedosáhlo, ale trojku si dám velmi rád.

Cruella (2021)

Koncept kdy vezmete zápornou postavu a uděláte o ní snímek, mě baví a tady to platí také. Emma Stone společně s Emmou Thompson tu předvádí skvělý výkon jako narcistické, sobecké a kariéristické sviňky. Jejich slovní a módní přestřelky mě bavili, což bylo podpořeno skvělým playlistem, ve kterém bohužel postrádám nějakou novou píseň vymyšlenou pro film. Prolog z dětství je sice důležitý, ale mě moc nebavil + bych vytkl kolikrát zbytečnou zdlouhavost u některých scén. Vedlejší postavy solidní a určitě zapamatovatelný. Kostýmy na vynikající úrovni a to přesto že mě móda nezajímá, tak tady jsem si to kolikrát užíval. Konečný zvrat lehce překvapil (těsně před jeho odhalením mi to docvaklo). Za mě slabší 4* a film si klidně dám někdy znovu.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Přátelé jsou pro mě absolutní seriálový vrchol a proto jsem se na tohle setkání po letech hodně těšil a nutno říct, že to splnilo má očekávání. Měl jsem téměř po celou dobu úsměv na tváři, smál jsem se a občas se i dojal nad starými scénkami, které se prolínali se současností. Čas je hold neúprosný a i naše hvězdičky poznamenal zub času, ale i přesto Rachel s Phoebe vypadají stále skvěle. Samozřejmě to nebylo geniální dílo a našli se tam hluchý místa (videa fanoušků ze světa za mě totální zbytečnost), ale já to téhle šestce prominu. Jediné co mě mrzí, že se neobjevil Mike a David (manžel a ex-přítel Phoebe) tam mohla proběhnout zajímavá scénka. A bohužel i Chandler, který mi jako jediný přišel tak nějak vyčpělí a nebo v lehčí depresi. I tak za mě velký palec nahoru, že tohle vzniklo a rád si to zase někdy pustím. 5* je u mě jasných, ale ne za to jak je to natočený, ale že jsem viděl všechny herce spolu a náramně se bavil.

Betonový kovboj (2020)

Chytlavý příběh, který bohužel trpí nedotaženými vztahovými linkami. Především mě mrzí to, že se více nerozvíjela Coleova pokora k práci ve stájích, kde mě hodně bavilo jak mu dávali ostatní bídu a rady. Jediná dobře vybudována byla mezi Colem a Smushem. Velmi cením fakt, že polovina osazenstva jsou opravdový Filadelfští kovbojové. Na hereckých výkonech to není poznat a za to palec nahoru. Celkově je to tedy dobré drama s kovbojskou atmosférou mísící se s životem na ulici v ghettu. Pohodový filmek na jedno shlédnutí za mě lehce slabší 3*

Armáda mrtvých (2021)

Zombie žánr mám rád a i přesto, že jsem příznivce klasických pomalých zombie, tak myšlenka na rozvíjející komunitu myslících mrtváků okolo Alfy je zajímavá. Bohužel se scénářem filmu je to horší. Jít tam vykrást trezor je ještě v pohodě, přeci jen tak 200 mega nikde neseženeš, ale následná zrada všech jen kvůli hlavě myslící zombie a únikový ''PLÁN'' v rozbitém vrtulníku je kokosárna. K nasrání nesmysli jsou následující: Dceřin útěk a pokus o záchranu, přežití nabušenýho černocha v sejfu po zásahu atomovky + pokousání který nebylo vidět do posledních vteřin a jako bonus stání a povídání si u vrtulníku, když mám 5 minut do výbuchu atomovky a za zády nasran*ho Alfu. Každopádně film mě dost bavil a držel mě v napětí. Taky tam bylo několik fakt super momentů u kterých jsem uznale přikyvoval hlavou a nebo se zasmál. Bohužel klišé je tu dost, hlavně ke konci až zbytečný. Top postavy pro mě jsou kasař, borka s červenou čelenkou a Alfa. Za mě slabší 4*