Belfast (2021)

Dle traileru jsem očekával dramatickou jízdu se skvělou hudbou a silným příběhem. Za mě osobně jsem se nedočkal ničeho. Jedna hvězda je za sympaťáka Jamieho Dornana a za dobrý úvodní minuty filmu. Pak už následoval strmí pád do totální nudy, hrozných dialogů, nesympatických postav (matka byla příšerná, až místy pitomá) a žalostného hereckého výkonu hlavního chlapeckého herce. Bohužel, jedno velké zklamání.

Zlouni (2022)

Příjemná a jednoduchá podívaná na odpoledne, když si chcete u něčeho odpočinout. Animace, hudba a nápady na krádeže super. Bohužel příběh je hodně přímočarý a předvídatelný (ano a to i zvrat ohledně záporáka nebo dvojtého agenta). O humor se tu snaží hodně, ale tref do černého je poskromnu. Z hlavních postav je zapamatovatelný především Vlk, zbytek už podstatně slabší. 3* jsou jak ušitý.

Kingsman: První mise (2021)

Solidní snímek, který ale kvalitou na původní 2 filmy nestačí. Příběh vlastně ani není o založení  Kingsmanů jako takových, což je zklamání. Mezi zklamání lze započítat i souboje které jsou tu průměrné (vlastně celkově akce). Kamera není nijak nápaditá a záporné postavy absolutně zapomenutelné. Každopádně hlavní čtveřice mě bavila, zvrat uprostřed filmu byl skvělí (vůbec jsem to nečekal) a snímek na svou délku hezky uběhl. Znovu vidět nepotřebuji, ale pro menší rozšíření tohoto světa fajnovka. Za mě standartní 3*

Rakeťák (2022)

Bohužel po hodně slabé Proměně přichází letošní největší zklamání v podobě Rakeťáka. Co je na tom tak špatného? Děj je nudný, vedlejší postavy extrémně otravný (čest vyjímce SOX) a i přesto že mám rád cestování v čase, tak zde mi nedávalo vůbec smysl. Rakeťák je super, bohužel z něj dělají až moc často hňupa, který by bez pomoci ostatních nic nezvládl. Za mě na Pixar hodně slabý snímek, který ve mě nevyvolal žádné emoce ani fanditelnost vůči postavám. Oceňuju easter eggy na různé sci-fi filmy a pěknou animaci. S velkou lítostí 2* a u mě film upadne do zapomnění. Budu doufat že se Pixar do příště opěr vrátí na starou dobrou emocionální jízdu s dojemným a silným příběhem.

Top Gun: Maverick (2022)

Za mě jedno velké překvapení. Nejsem velký fanoušek prvního dílu, který je za mě průměrný snímek. Avšak Maverick patří do jiné ligy. Cruise tu po dlouhé době opravdu hraje. Jeho postava je mi oproti jedničce sympatická. Je tu i dost zapamatovatelných vedlejších postav, což je velké plus. Příběh dává smysl, tempo sprintuje naplno, ale ne na úkor kvality. Hlavní znělka i po 36 letech skvělá. Záběry ze stíhaček a souboje vynikající. Na snímku je nejlepší, že funguje samostatně. K tomu aby jste si film užili nepotřebujete vidět jedničku, jelikož je tu vše dostatečně vysvětleno a ukázáno. Odkazů je tu více než dost a až na přehnaný závěr je film téměř bez chyby. Osobně jsem si to užil a vřele doporučuji každému. 5* bez váhání.

Bod varu (2021)

Pokud má někdo zájem vidět film na jeden záběr určitě doporučuju mrknout na tento snímek, než na 1917. Vše se totiž odehrává na malém prostoru a díky tomu skvěle funguje tempo. Předávání štafety mezi postavami kdo je zrovna hlavní na scéně funguje skvěle a nutno říct, že skoro každý je zajímavý. Za mě nejlepší postava byl nespokojenec ''Freeman'' až je mi líto, že neměl více prostoru. Prostředí restaurace znám i z vlastní zkušenosti a tak jsem chápal jak se postavy cítí. Avšak do postav se vcítíte i pokud  jste v pohostinství nepracovali. Za mě povedený snímek, který si zaslouží silné 4*

Maturitní ročník (2022)

Jedním slovem HOVADINA. Nic kromě toho že se jen pobavím jsem neočekával. Bohužel to že jediný u čeho se zasměju je nesmyslnost až kolikrát přepálená trapnost snímku jsem nečekal. Rebel tu chce být tak moc vtipná až je úplně mimo charakter původního já. Na které měla navazovat, avšak to působilo jako 2 rozdílné postavy. Navíc je tu až zbytečně moc trapných sexuálních vtípků. Za mě jedna hvězda s odřenou zadnicí.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Zklamáním bych to sice nenazval, ale upřímně extra nadšený jako z prvního filmu určitě nejsem. Zkrátka z tohohle snímku necítím to správné magično. Spíš klasický Marvel akčňák, avšak s hororovými prvky, které se mi líbili. Na jednu stranu jsem rád, že tu dostala Wanda prostor, bohužel na stranu druhou si myslím, že čistokrevnou sólovku bych bral raději. Hodně cením Ilumináty a to především její mužské osazenstvo, které vykouzlilo úsměv na tváři. Navíc neskutečná scéna kdy procházíme během chvíle xx světy (z toho kreativita čišila). Celkově tu bylo několik kreativních scén, bohužel film jako celek je pro mě zapomenutelný. America Chavez mě vůbec nebavila a tak doufám, že nebude mít extra prostor v dalším filmu Dr. Strange. Celkově hodnotím film jako průměr a proto dostává klasické 3*

Seveřan (2022)

Skvělí film pro milovníky vikingské kultury, severské mytologie a nespojených hlavních postav. Naštěstí patřím do všech tří kategorií a tak jsem si film užíval na maximum. Jenomže už jen podle ohlasů z promítání kde jsem byl je mi jasný, že tenhle snímek ocení menšina. Skarsgardova doposud životní role a pro mě se ukotvil do paměti jako nespokojenec Amleth. Film sice není tak akční, ale to mi vůbec nevadilo, ba naopak. Užíval jsem si samotnou surovost a brutálnost dané doby, která byla ztvárněna realisticky. Hodně oceňuju hudbu a celkový vzhled snímku. Najdou se tu i dva velké zvraty a nutno říct že jsem očekával pouze jeden z nich. I když jsem se nad filmem hodně zamýšlel, nenašel jsem nic co bych mohl kritizovat. Dokonce i délka je v pohodě, jelikož mi to uteklo rychleji, než kdejaká komiksovka. Za mě 5*

Vyšehrad: Fylm (2022)

Oh yeah, tak tohle byla neskutečná jízda, která se přiřítila jako Lavina. Je tu spoustu šílených momentů, nekorektního humoru, easter eggů na sportovce a díky tomu všemu mé srdce pukalo nadšením. Mám rád kanální humor, tak jsem se bavil po celou dobu a to tak že jsem se smál jak protrženej. Nejdřív jsem myslel, že s příchodem syna film ztratí koule, ale naopak mi to hodně sedlo a servítky si nebrali ani s malým klučinou. Štáfek a všichni kolem něj předvedli skvělou práci od castingu, scénáře, hudby, režie až po herecké výkony a to já oceňuju. Konečně Česká komedie, která se může řadit k TOPu z let minulých. Za mě suverénní výkon v podobě 5* a těším se na pokračování, které je tu silně naznačeno a já jsem z toho nadšený.