• Rodinný

Kult hákového kříže (1998)

Nadherný film o magorismu, který se zrodil v hlavě Adolfa Hitlera. Vřele doporučuji !!!!

Zahradnictví: Nápadník (2017)

Malá Danuška nám vyrostla a zamilovala se do týpka z vesnice. Příběhově je to nejmíň napínavý snímek trilogie. Nevím proč, ale mě to prostě bavilo nejvíc. Nemůžu si pomoct. Možná to je kvůli hlavní herečce Anně Fialové, která je hezká. Prostě tam ty 3 dam.

Zahradnictví: Dezertér (2017)

Druhý díl triligie Zahradnictví je znatelně lepší než nedotáhlá jednička. Období raného komunismu mi přijde naprosto ideální, protože je to jedno z nejzajímavějších období světových dějin. Dezertér je na začátlu hodně natáhlí a děj se příliš neposouvá, ale konec je zdrcující a plný emocí. Dávám 3 hvězdy.

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Po zhlédnutí celé trilogie nusím usoudit, že se jedná o jeden z lepších počinů české filmařiny. Rodiný přítel musí působit sám o sobě divně. Hodnotím ho až v kontextu celé trilogie. Myslím, že se Hřebejkovi povedlo zrežírovat kroniku scénáristovi rodiny. Děj se odehrává od roku 1939 až do konce války. Vztah mezi doktorem a místní rodinou je hodně zvláštní. Samotný návrat Jindřicha nepůsobí tak dobře, jak by měl, což byl asi záměr. Konec byl dost uspěchaný.

Kolja (1996)

Tak tohle je skutečně skvost české kinematografie. Vedle Babovřesků, Kameňáků a jiných sraček se tohle snad ani nemohlo povést. Díky Bohu povedlo. Film o starém čelistovi, který ve svém životě postrádá štěstí, které se mu dostaví v podobě malého chlapce Kolji. Opravdu citlivě natočené. Tenhle český film se jako jeden z mála řadí mezi světovou špičku !!!!

Warcraft: První střet (2016)

Mé zklamání je na stejně úrovni jako u nového Zaklínače. Fantasy svět vlastmě nepřinesl nic nového. Navíc docela dost rozhovorů jsou hloupé. Scénáristé si ulehčili práci tím, že se vše ve filmu děje v jejich prospěch. Například král lidí řekne orgyni, že ho musí zabít, aby přežila, prý jí budou oslavovat. A vše se stane podle plánu krále lidí. Asi je to nějaký sociolog u orgů, když zná dopředu jejich chování. Nebo při jejich rozhovoru na ně nikdo neútočí. A moc lidí kolem už není. Jak příhodné. Ten scénář je nedodělaný. Šlo si s tím daleko víc vyhrát. A většina scén, které by měly působit velkolepě, zklamou. Snad každá scéna s LOTRa je lepší než tohle. Dost velké zklamání, a proto dávám slabé 3 hvězdy.

Katapult: Modrý z nebe (1987) (hudební videoklip)

Aby jí dokázal, že je chlapák, odešel pokořit nejvyšší pohoří !!!!

Katapult: Až (2006) (hudební videoklip)

Až psát rok 2006 !!! Škoda, že na Venuši nelétáme. : (