Červená tečka (2021)

Nudná severská dráma, ktorá sa na konci zvrhla na paródiu? Plus mnoho ďálších wtf momentov to potopilo do podpriemeru, nezachránila to ani tradične nádherná prírodná scenéria. Chcel som si užiť riadny severský survival a miesto toho som videl... ani neviem, čo vlastne.

Monster Hunter (2020)

Milé fantasy so sympatickými hercami. Celé sa to nesie v odľahčenom zjednodušenom móde, má to pekné efekty a dá sa to v pohode pozrieť.

Pod bodem mrazu (2021)

Zaujímavý nápad, technicky dokonalé, ale ináč blbé, v detailoch pomätené.

Enola Holmesová (2020)

Kravina, zabalená do nádherného dobového vizuálu, ale kde je poriadny príbeh? Nikde, vyšumel do vetra a v infantilne debilnej story, navyše nedokončenej.

Breeder (2020)

Vcelku zaujímavý horor so silným záverom, kedy sa už konečne objavia aj nejaké fanúšikmi očakávané záležitosti :-). Kamera, prostredie, súhrnne vizuál, vrátane zvukov podľa očakávaní, horšie to už bolo miestami až s hlúpym scenárom a vzťah oboch mladých mi prišiel tiež dosť zvláštne podaný.

Zprávy ze světa (2020)

Pekne pomaly plynúci nádherný ľudský príbeh o priateľstve medzi malým dievčatkom a starším pánkom, vyslúžilým texasským kapitánom. Mladučká Helena Zengel tu síce nedostala toľko priestoru ako vo filme „Narušiteľ systému“, ale zrejme z nej niečo vyrastie, musíme si ešte počkať. Predsa len popri Tomovi Hanksovi sa ešte má čo priučiť. Westernovú atmosféru mohutne podporila aj famózna Howardova hudba a azda najsilnejšou scénou nebola jedna z akčných, ale ich vzájomné zblíženie sa rozpravou na voze.

Nadějná mladá žena (2020)

Morbídny, miestami dokonca vtipný príbeh, super hudba. Len žiaľ, až moc často som mal pocit, že takto by tie scénky nemohli prebehnúť. Overtop namakaná babizňa, ktorá všetkých chlapov vo svojom okolí porážala... pohľadom?

Corpus Christi (2019)

Uf, tak to bol náročný film so silným príbehom, ktorý na konci vyvoláva neskutočne ťažké pocity. Vynikajúci výkon hlavného hrdinu + práca s kamerou, k tomu mrazivá hudba a máme tu iste kandidáta na depku roka a filmový majstrštyk.

Za čárou (2021)

Úplná katastrofa to zasa nebola, dejovo skôr klasická zápletka o záchrane sveta, teda pardon vlastne len Ameriky. Zaujali aj celkom slušne spracované robotické prestrelky a akcie Mackieho. Nelogičností bolo, žiaľ, tiež dosť, tak ale mi zapadali do koloritu filmu a dali sa očakávať. Nadpriemerná bola hudobná stránka, pri nej si autor zaslúži pochvalu.

Geomgaek (2020)

Typicky kórejsky teatrálne, miestami prepálené a politicky nespravodlivé. Po mlsnom úvode sa rozbehli nudnejšie dialógy, počas ktorých sme bližšie spoznali osudy ľudí z príbehu, čo neskôr pomohlo pochopiť ich konanie. Hlavné postavy zrejme vyberali aj pre európskeho diváka, ktoré tak nesplývali vďaka vizuálnej podobnosti dokopy. No a neskôr už vycibrená akcia (bez laniek) kraľovala až do konca. Súboje jeden na jedného a tiež proti presile boli famózne natočené, skvele pripravené a vynikajúco zahraté, jednoducho akčná dokonalosť.