Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Vzdáleně mě při sledování snímku napadalo "něco mezi mou zamilovanou Naukou o snech a velkým zklamáním 500 dní se Summer a možná bych tam ještě někde našla i závan pozérské divnosti té hrůzy "Pan Nikdo". Jenže je fakt, že mně se hlavou při sledování filmů honí zvláštní asociace, dost bizarní a pro většinu lidí nepochopitelné. Ale nechme to být, je to "něco docela milého a o lásce", ráj pro reálné Olivery Taty, peklo pro ty, kteří takovou "tateovskou" část svého Já v sobě dávno a definitivně potlačili a nic proti ničemu pro všechny ostatní.

Lidice (2011)

Čekala jsem to horší, naštěstí byl trailer neadekvátní a ten Armagedon, na který pravděpodobně měl upoutávat, se na plátně nakonec nekonal. A Verča Kubařová je krásná.

Borgiové (2011) (seriál)

HBO už podle mne mnohokrát dokázalo, že seriály, zvlášť ty historické, prostě umí. Okázalá, ale nikoliv nevěrná či přemrštěná výprava, velice kvalitní herecké výkony a skvělý scénář, dostatečná dávka sexu, intrik i zajímavých vztahů politických či jiných podobně "faktických", nic z toho seriálům z produkce HBO není cizí a prozatím se všechny tyto složky projevili dostatečně. U Borgiů to není jinak, přesto je to můj čtvrtý HBO seriál podobného ražení v poslední době- proto asi nestoprocentní hodnocení, je toho na mě už moc.

Quills - Perem markýze de Sade (2000)

Jen zopakuji, co už po zběžném přelétnutí komentářů několikrát padlo. Po herecké a výpravné stránce si film zaslouží plné hodnocení- a víc, a to i přes Canea, který je tak nechutný a odporný, že by zasloužil zarazit do řiti jednu z markýzových "bytových dekorací". Příběh také není úplně špatný a jelikož Sade je rozporuplná postava, řekla jsem si- proč by takhle ne? Nicméně závěr je kýč jak bič a kazí jinak podle mě fungující, našlápnutý a komplexní = nadprůměrný film.

Habermannův mlýn (2010)

Po poměrně slušném začátečním vykreslení postav příběhu, které vypadalo, že uvádí velmi hutné komorní drama, se to, co mělo být vrcholným bodem filmu, zvratem v ději, zápletkou a zároveň rozuzlením, se ve filmu scvrklo do podivně prostříhaných dvou minut (a to možná přeháním). Starý senilní antisemita Herz si jistě užil pozici režiséra, který ukáže českému národu, jak krutě a přehnaně nevinné chudáčky Němce potrestal. Těžko jak ocelek soudit historickou situaci, ne už tak film, který je komplexně špatný, nefunguje a jako bonus má fakticky nejhorší dabing, co jsem za poslední dobu slyšela.

Norské dřevo (2010)

... Mohlo to být hvězdiček pět, kdyby to pořádný spád a grády nedostalo až po první hodině. Jinak typicky japonské= nestravitelné pro každého. Zase trochu jiný pohled na vztahy a sex, než je ten náš evropský... No, jestli přímo pohled, to nevím, dobrá, každopádně tady, když se chce někdo nimrat ve vztazích, natočí o tom buď pseudointelektuální, nekoukatelný drama nebo prapodivnou komedii. Takže pro mě rozhodně příjemná změna.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Dvě a půl hodiny dlouhá detektivka, přesto je každá minuta stejně napínavá a ani na chvíli to nenudí. Bravo!

Jeepers Creepers (2001)

Tisíckrát radši budu dokola koukat na horor, který přímo řve "Já jsem laciný béčko a vůbec mě to neštve.", než jednou jedinkrát na "Já jsem americká předělávka asijskýho horroru, poserte se ze mě." Jeepers creepers je už klasika na úrovni Fakulty a myslím, že milovníci žánru, aspoň ti z mého okolí, na něj nedají dopustit. Je to asi tak; normální divák, když se chce odreagovat, pustí si Lásku nebeskou, přitulí se k polovičce a mlsá k tomu popcorn. Hororoví fanoušci si pustí Jeeperse, přitulí se k sobě a s blahosklonným výrazem si ho užijí:)

Splice (2009)

Vypadá to, že budu pouze opakovat/souhlasit s tím, co už zde bylo řečeno. Od režiséra Kostky se normální film čekat asi vážně nedal. Je dobře, že se film na celou věc snaží nahlížet spíše z psychologické stránky, přesto jsou všechny zde zobrazené vztahy pouze povrchní a každý by potřeboval svůj vlastní film. Předvídatelný konec, který z díky bohu nepřestylizovaného sci- fi dramatu udělal špatný pokus o horor, přičemž hlavní mutant, nyní mužského pohlaví není nic jiného, než Jeepers Creepers za mlada. Nicméně do té doby, dokud je hlavní mutant ještě mutantkou, nelze mu upřít velký půvab. A i mě v poslední půlhodině filmu napadalo "Co je to za blbost?", ale když si pak řeknete, no tak co, na druhou stranu- proč ne, nevyzní to nakonec tak špatně. Po vizuální stránce je to krásné, avšak úplný závěr je předvídatelný od prvních chvil Drenina života. Proto průměr, ale rozhodně mě to nerozčílilo, jako mnohé jiné:D Klid, jsou i mnohem, mnohem horší snímky.

Fantazie (1940)

Povinnost nejen pro milovníky Disneyho, ale pro každého pořádného filmového fanouška, to je bez diskuze.