Sherlock Holmes (2009)

Jakožto milovník příběhů Sherlocka Holmese jsem byla zprvu skeptická, ale Guy Ritchie zřejmě do pásky s tímhle filmem vložil jakési zaklínadlo, protože mi ani nevadilo, že udělal z vždy asexuálního génia sexy rváče se šarmantním úsměvem. Oceňuji náběh na dvojku, ale o co, že ta skončí pádem Sherlocka a dr. Moriartyho do vodopádu? A o co, že trojka začne procházkou dr. Watsona po Londýně, načež velmi brzy zjistí, že náš úžasný Holmes vyvázl a ještě tak brilantně a vychytrale! Stejně tak oceňuji velice sympatické špičkování dvou přátel, teď už jen - Kdy bude pes Baskervillský? Myslím, že na další dva roky máme se slušnými popcorňáky vystaráno, když už nic jinýho...

Bratři Bloomovi (2008)

Ten sychravý večer jsem celý prospala, rušilo mě jen pár jakžtakž vtipů ze začátku a pak nějaký ten výbuch Pražského hradu. Překombinované cosi, jelikož žánrově to tedy vážně nezařadím, kde Mark Ruffalo byl ta jedna hvězdička mého hodnocení a to ještě jen proto, že "odpad!" je zase až příliš silné.

Zrcadla (2008)

* za to, jak hrozně sem se pobavila, když Jack Bauer a jeho bezedný zásobník stříleli po tom plesnivém glumíkovi. -*********** za tak neuvěřitelnou a neodpustitelnou neznalost korejských horrorů pro mě, jelikož jsem užuž začínala pochybovat, jestli to náhodou není po x letech první americký nešikmooký remake.

Labyrint (1986)

Je to prostě srdcová, kouzelná záležitost.

Vášeň a cit (2007)

Do role Jane Austen si umím představit asi tak tucet hereček, které by jí byli podobnější, působili by věrohodněji, dodali by ji mnohem lépe potřebný šarm, kterým byla tak pověstná a i po herecké stránce by ot dopadlo lépe. Ano, Anne Hathaway nepatří k mým oblíbenkyním, ale i přesto, ona vtipná, bystrá a chytrá Jane Austen z literárních serverů je zde pouze v několika chvílích, které jsou vtipné, bystré a chytré pouze díky tomu, jaký text v nich je napsán, nikoliv díky umu Anne. Příběh je neskutečná nuda Svéhlavá slečnika odmítá nápadníky, dokud nepřijde jeden, ten nejméně vhodný, pak se milují, vezmou ,nevezmou, nemilují, utoečou, neutečou, utečou, neutečou, potkají po letech, stále se milují... Četla jsem, že je zde vztah, založený na realitě, hodně zveličený- a i tak je to nuda. Co z toho vyplývá? Filmaři by se měli držet zpracovávání díla a na život se vykašlat.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

"Americké situační komedie, ať jic hbude kolik chce, se nidky ani zdaleka nepřiblíží britským klasikám či mladší, avšak o nic horším kouskům." TBBT je výjimka, která výše zmíněné pravidlo potvrzuje. Jo a ještě něco. Vy, kteří upřednostňujete How I Met Your Mother, rozhodně chápu vaše hodnocení, ale nechápu, proč vůbec hodnotíte, nebo lépe, proč ztrácíte sůvj čas sledováním "Big Bangu". Tohle není seriál vaší ligy. No offence.

Prokletý ostrov (2010)

Scorsese jako vždy nezklamal, stejně tak Leonardo. Ben Kingsley se do pozice hlavního psychiatra hodil dokonale, stejně tak lehce neohrabaný "typický americký policajt z padesátých let" Mark Ruffalo. Asi tak na konci první hodiny jsem se mračila a byla silně zmatena, říkala jsem si "Bože, ne, další film "Všichni jsou proti mě- ale ne, to vlastně já jsem tu ten schizofrení maniak!", dvacet minut před koncem už jsem se vyrovnala s tím, že zřejmě všechny filmy z prostředí psychiatrických léčeben takhle končí a závěrečný dramatický Leův doslov alá "Nedokážu s tím žít" byl celkem sympatický. Jo a hudba byla naprosto výborná!

Katka (2009)

Jen jednu větu- Pokud něco pouštět jako zcela vážně míněnou anti-agitku dětem na základkách, pak tohle.