Ready Player One: Hra začíná (2018)

Dalo by se tady filozofovat nad stovkou věcí, ale k plnýmu kotli úplně stačí to, že jsem po víc než půl roce docházel z kina maximálně spokojenej. Dokonce si dovolím subjektivně konstatovat, že je to největší audiovizuální pecka od Millerova Mad Maxe. Doporučuju KINO! Btw. takhle měl vypadat už TRON: Legacy....

7 životů (2017)

Sci-fi petarda o přelidněni planety. TOP10 2017. Doporučuju!

Blok 99 (2017)

Vince Vaughn rulezzzz!!!! TOP5 2017. Masakr!!!!!

Wind River (2017)

Jeden z nejlepších filmů roku 2017. Doporučuju!

Dunkerk (2017)

Na dnešní dobu netradičně pojatý válečný film, což ale rozhodně naznamená, že je pojatý špatně. Velkou výtkou by mohl být rating přístupnosti, který limituje množství krve na několik šrámů ve tváři a krev na rukou. Jasně, u válečnýho filmu je to skoro fail, ale když se zamyslíte na povahou "střetu", ony ty jatka ani nejsou na místě (sledovat pořád dokola, jak se borec rozprskne po přímým zásahu pumou, to asi není nutný). Absence hlavních postav, lépe řečeno hrdinů, by mohla evokovat pocit emocionální prázdnoty, no je tomu jinak, protože pouze zapřičiňuje nepřítomnost patosu. Nolan se z emocinonálního hlediska soustředí pouze a jedině na vykreslení pocitu beznaděje dané situace, k čemuž není třeba vědět, kterej je Jarda, kterej Pepa a kterej Henry. Práci si dal s rozstříhnutím scénáře na tři na první pohled oddělené dějství, které se precizně doplňují. Tento starý známý přístup k dějové lince boří diváka na 100 minut do židle, a je jedno, jestli je to zrovna za hrobového ticha, které protíná jen svištění bomb, nebo za bublání jednomotoráku a řevu protiletadlovýho kanónu, nebo za zalykání se topících se vojáků na otevřeném moři. Celkově se jedná o skoro dokumentaristicky vypadající okénko do unikátní historické události, které je tak úzké, že se dá jen s teží nazvat vypravěčským (válečným) velkofilmem. O audiovizuální stránce se nemá cenu bavit, chystáte se zkouknout Nolana se Zimmerem. 90%

Uteč (2017)

Skvělej film! Možná to není až tak moc horor, jak by si hororový fanoušek přál, přičemž já osobně, i když na sortu stejně sere pes, bych jej díky hutnému napětí a svazujícímu pocitu nejistoty zařadil spíš do thrilleru (mysteriózní beru bez řečí). Nejpozoruhodnějším na Get Out je fakt, že než se očekávalo, mnohem méně se točí okolo rasové nesnášenlivosti. Ano, součástí pointy je samé jádro problematiky sociálního darwinismu, vtipný je na tom ale to, že dnes si každej (včetně jistých prasečích hlav ve vrcholných funkcích našeho státu) pod pojmem "rasismus" představí pomalu genocidu, takže o to je tento filmek a jeho finální vývoj příjemnějším překvapením. Dovedu si živě představit, že v kontextu dnešní doby a ve spojení s hypem tohoto kusu v USA každej čekal parádní, zadostiučiňující polynčováníčko, takže pak může docházet k hořkému zklamání a vlažnějšímu hodnocení, ale krásně to ukazuje na sociálně darwinistický rozdíly v myšlení lidí. Parádním bonusem navrch je skutečnost, že v celým filmu je skryto toliko nerozlousknutých oříšků, že druhá projekce je nutná....teda alespoň pro ty, co maj sociálně darwinistický předpoklady ke škrábání se na hlavě nejen z důvodů opičího svrabu. TOPka letos zřejmě jistá. Doporučuju!

Vzestup a pád NSDAP (2014) (seriál)

Označit látku na 490 minut za povrchní materiál může jen idiot. Pro běžného uživatele je tento seriál obsahově více než přínosný. 90%

Logan: Wolverine (2017)

Pětka pro Logana je takovou tou pětkou z povinnosti. Říkám si, že je lepší takováto eRková řezba než žádná eRková řezba, lepší takovýto komiksák než většina předigitálněvybordelařených komiksáků, který teď v posledních letech vychází. Na druhou stranu toto určitě není podívaná, kterou bych měl chuť si nějak často opakovat. Pod komiksákem si představuju zábavnou eRkovou show typu Deadpoola, nikoliv komiksový geriatrický umučení Krista. Logan je krom parádní řezby taky bezúztěšným depresivním očistcem oblíbené a dnes už tradiční postavy, což je i s ohledem na derniéristický pojetí pojetím zcela neservilním. Někomu se toto pojetí líbit může, já s nim jako s jednorázovkou problém taky nemám, ale s případným vyhajpováním tohoto přístupu k žánru bych asi měl problém. Škoda ho, kluka, stačilo tak málo. 90%