Uncharted (2022)

Úplně na začátek. Jako člověk, co dohrál (některé i vícekrát) všechny herní díly, tak si myslím, že si tenhle film zaslouží být zde v červených číslech. A to i po absenci hlavního hudebního motivu (těch pár sekund nepočítám), občas neskutečné bizarnosti toho, co se děje na plátně a de facto i po výsměchu hrám (zejména letadlová scéna). Vzhledem k tomu, že jsem ale nic neočekával a dostal jsem velmi slušný akčňák za slabší sedmičku, kdy jsem na 80% filmu zapomněl, že se jedná o uncharted, tak jo, ve výsledku musím hodnotit pozitivně. Bavil jsem, ale bohužel na úkor brilantních her. To ale neznamená, že dvojka nemůže být lepší. Rozhodně k tomu bude mít s lepším režisérem více nakročeno než jednička. 6/10

K zemi hleď! (2021)

Úžasný film, který se snad NIKDY nestane realitou. Teď je ale pouze a jenom na vás, jestli máte v lidstvo ještě nějakou víru, nebo jste ji již ztratili. 8/10.

Cesta za smířením (2021)

Totálně šílenej serverskej film, který má ale i finální myšlenku a smysluplný konec se zaslouženou velmi krvavou akcí. A ten konec je pouze a jedině třešnička na tomhle filmovém dortu. Severní evropské filmy jsou zkrátka bomba a ještě stále mě nic nepřesvědčilo o opaku. Snad to tak i vydrží. 7/10.

Matrix Resurrections (2021)

Tak jo. Viděli jsme stejný film? Protože já jsem byl spokojený! Ano. Já jsem byl SPOKOJENÝ! Nechápu, co lidi čekali. Vždyť tohle je Matrix!!! A já jsem minimálně s příběhem a napojením na původní trilogii maximálně spokojený. Co je teda rapidně horší, tak je akce. Tu asi dělal kdysi druhý z bratrů (nyní sester). A to je teda veliký problém. A ke konci padající mrtvoly? Cítil jsem se trapně. To nebudu lhát. Taky jsem se cítil trapně, když Neo za celý film neudělal nic jiného než naprosto trapné zastavení nábojů. Vypadal jako důchodce, který má všechny akčňáky za sebou. Tvůrci asi zapomněli, že mají v hlavní roli tu největší akční hvězdu současnosti. Škoda… přesto ale stále: 7/10.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Co více napsat, než to, co je zde již napsané. Jeden z nejlepších spider-manů? Určitě! Že jsem tomu absolutně nevěřil, nejen kvůli režisérovi? Určitě! Zvládli to? Neskutečně! A já na tom filmu miluji vše. Jediný z čím mám zkrátka problém je režisér. Watts to zvládl skvěle. A po jeho druhém tragickém spider-manovi až neporovnatelně skvěle. Ale stále si nemyslím, že dokáže vytěžit úplně sto procentně ty emoce. Těch náběhů na otvírání kapesníčků je zde spoustu ale téměř žádný není dotáhnut do pomyslného konce. A to je bohužel přesně ten důvod, proč nedám plnohodnotnou desítku. A proto “pouhých:” 9/10.

Síla psa (2021)

Strašně pomalý a ještě pomalejší film, kde se de facto nic nestane. Ale i přesto mě tenhle občas i brutální ART baví. A Cumberbatch mě jako herec baví s každým filmem více s více. Netuším, jak vysoko ta oblíbenost půjde, ale třeba se někdy do té velmi pomyslné topky dostane. 7/10.

The Tragedy of Macbeth (2021)

Kvalitní, kvalitní a ještě jednou… velmi kvalitní Shakespeare. Jo a btw. je to i ve filmu. Je to ve formátu 4:3 a je to černobílý. Zkrátka artový Shakespeare, jak má být. 7/10.

tick, tick...BOOM! (2021)

Totální BOOM. Andrew je neskutečný a občas i naprosto nechápatelný herec. To, co zde dokázal je neskutečný. Filmu neméně pomáhá, že tick, tick… BOOM! je sám o sobě užasný a strašně zábavný muzikál. Funguje zde vše a mě to zkrátka strašně baví! 8/10.