Stranger Things - Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (epizoda)

Jako ono je to docela v pohodě, ale ta stopáž? Takovou stopáž si můžou dovolit pouze seriálová finále, protože si to dokážou odůvodnit, ale jet tyhle stopáže hned od začátku? Zde vidím pouze Netflix, který dal tvůrcům jediný úkol: "Udělejte to co nejdelší, ať je u toho co nejdéle udržíme." Zatím ty první dvě epky působí hodně jako režisérské verze Hobita. Tak snad se to zlomí a ty stopáže si konečně tvůrci odůvodní. Zatím slabých 7/10.

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda)

Otvírák díky kterému věřím, že ty pravé Star Wars stále existují. Úvodní epizoda krásně začíná a pouze lehce rozhazuje kostky a karty pro celou show. Konečně ale vidíme, že to i po té trilogii jde... 9/10.

Top Gun: Maverick (2022)

Fenomenální film, který je dokonalý v doslova každém ohledu. Celková detailnost a až žravost scén je naprosto neskutečná. Zvuk a hudba jsou naprosto špičkově zpracovány, tak jako celý film. Viděno v Dolby atmos a dohromady to tvoři nezapomenutelný zážitek z kino projekce. Po dlouhé době více než povinnost vidět! 10/10.

Moon Knight (2022) (seriál)

Ach jo. Start skvělý. Střed nudný. "Předfinále" úžasný a finále tragický. Neskutečně nevyvážený seriál. Isaac je naprosto skvělý ale to bohužel nestačí. Rozhodně se nejedná o nejhorší MCU seriál, ale blízko k tomu bohužel má. 6/10.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Je to celé taková velká přeefektovaná a ve své podstatě i nudná bída. Akce je zde (zejména v první půl hodině) fakt moc. Až zbytečně moc. Je jí zde, tak moc, že ji někdo zapomněl dát i na samotný konec filmu, který pro mě končí zkrátka divně a nedokončeně. Scénář je neskutečně banální a hloupý. Z těch spousty slibovaných cameí se objeví tolik, že bych je spočítal na třech prstech a z toho polovina byla “leaknutá” oficiální cestou v traileru. Někde (zejména na začátku) je film tak akčně nabitý, že divák chce vysvětlení, co se to tam sakra děje (to se poté shrne přesně v jedné větě). A zejména od druhé poloviny jsem se modlil, aby už to konečně skončilo. Na samotném filmu bych pochválil pouze 2 věci. Elizabeth Olsen, která je prostě skvělá a poté hudbu. Ta je oproti jiným marvelovkám mnohem lepší a divák si uvědomuje, že tam aspoň něco hraje. Největší prohra ale je, že tohle je přesně ten film, který si představí moji rodiče pod komiksovým filmem. Přeplácaný, hloupý a nezajímavý film s hodně ale fakt hodně až škaredými  efekty. A to je hodně ale fakt hodně špatně. 4/10

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Nepatřím mezi fanoušky prvních krotitelů ale tohle mě vyloženě nudilo. Jen tak tak jsem se tím prokousal a rozhodně vím, že si plánovanou dvojku nechám v kině určitě ujít. 6/10.

Vřískot (2022)

Nápaditý comeback, který prostě celou stopáž fakt baví. Hodně se těším na pokračování. S tímto filmem+ tvůrci doopravdy nešlápli vedle. 8/10

Kmotr (1972)

Pokaždé, když Kmotra vidím, tak nevěřím, že mohlo něco takového vzniknout. O to víc jsem šťastný, že jsem mohl vidět tenhle skvost ve vylepšené verzi v klasickém kino-sále. Neskutečný obdiv i po 50 letech.

Podvodník z Tinderu (2022)

Strašně úžasný dokument, který vás chytne a nepustí….. Aneb. Když se Netflix rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou. 8/10.