Chaos (2021)

Ach jo. Kdyby zde alespoň byla nějaká důstojná závěrečná katarze.Tady ale jako odměnu za ty dvě necelé hodiny dostaneme velice krátký "souboj"?, kde bojuje pouze jedna strana? No snad se do tohohle světa podíváme znovu třeba za 10 let v nějakém rebootu. 3/10.

Yes Day (2021)

Velice příjemné a sympatické překvapení. 6/10

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Já ten film tak strašně miluji. Tady funguje opravdu všechno. Podle mně se tady nachází bezkonkurenčně nejlépe sestříhaná hudba z celé ságy. Je zde nejlepší scénář, nejlepší výkony režiséra, nejlepší herecké výkony. Toto patří přesně k těm filmům o kterých vám řeknu: Toto patří k těm nejlepším, určitě si to zamiluješ. Kostýmy krásný, kulisy a prostředí krásné..10/10

Billie Eilish: The World's a Little Blurry (2021)

Hudbu Billie nevyhledávám a určitě se to po shlédnutí tohohle dokumentu nestane. To ale nemění nic na tom, že bychom před ní měli všichni smeknout. To co dokázala je neskutečné. Většina jejího růstu se v dokumentu nachází, nebo tam je alespoň řečena/naznačena. Na první pohled přepálená stopáž se táhne pouze na začátku. Od prostření části (která je podle mě nejlepší) už se to rozjede ale cítíte, jak neustále hraje na Vaše city. Myslím si, že ale jeden z hlavních účelu tohoto dokumentu se splnil. Hlavní hvězda tohoto dokumentu je přece jen člověk a řve to na Vás každá scéna. Co bych ale velice rád vypíchl, je setkání Billie s Orlandem Bloomem a poté zjišťování, kdo to vůbec byl. S názorem, s kterým se ale vůbec neztotožňuji, a který zde byl několik řečen je, že všichni teenageři mají pořád deprese a chtějí se zabít. Stále si ale myslím, že by tohle měli vidět hlavně hateři (fanouškům to nemůže přinést žádné závratně nové informace, kromě více času stráveného s Billie), aby si uvědomili, že se baví o holce, která je možná i mladší než oni sami, ale hlavně to je úplně stejný člověk, jako oni. 7/10.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Film který je pro mě osobně spolu s Jurský světem 2 zklamání roku. Ach jo. Popravdě akce tam byla nulová. A sorry, ale to že všichni zapíchnou hůlky do země a 30 vteřin tam blíká strašně moc počítačových efektů, to pro mě žádný pořádný final battle není. Všichni se mi snaží vysvětlit, že to je jedno, že ten film je špatný, protože to je přece spojovník mezi prvním a třetím dílem. Promiňte ale tady se jedná o opravdu velký projekt, který má mít dobrý scénář ale hlavně by měl stát sám na sobě! Ale to jediný, co jsem viděl bylo ždímání kouzelnického světa. Podruhé ach jo. 5/10

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Film od kterého jsem neměl úplně velké očekávání. Ale ten film byl tak dobrý, že vyhrál i Oscara! Animace úplně jiná než na kterou jsem z pláten zvyklý ale můj mozek to vstřebal opravdu rychle a strašně se mu to líbilo. Celou dobu jsem si říkal: ať to ještě nekončí, ať ještě není konec. A až ten konec nastal tak jsem byl šťastný, že vůbec něco takového vzniklo ale bylo mi na nic z toho že pokračování uvidím až za několik let. Hudba tu krásně fungovala. Celkově ten film fungoval opravdu krásně. 10/10

Dumbo (2019)

Takže asi úplně od začátku. Od tohoto filmu nečekejte žádný velký věci. Je to úplně klasický film od Disneyho. Film opět hraje dost na city. Dětský casting byl povedený, hudba taky seděla. Ale celkově mám z toho filmu dost dobrý pocit. Popravdě jsem v tom kině seděl a nečekal jsem nic takového, co jsem viděl. Takže o víkendu kdybyste si chtěli odpočinout a vidět film u kterého nemusíte přemýšlet, tak byste mohli zvážit Dumba. 3.5/5

Shazam! (2019)

Popravdě DC filmy mně osobně nijak moc nezajímají ale i tak jsem se na Shazama opravdu hodně těšil. Mělo to být něco nového. Něco úžasného. Má to být vtipné. Vtipné to opravdu bylo, ale měl to film o Shazamovi! A ne o lidech kteří si na Shazama hrají. Casting byl tím pádem asi okay. Také se filmu opravdu dost povedlo vložení hudby tam kde se vůbec nehodí. Za tohle rozhodně něco málo strhnu. Sečteno a podtrženo, aby DC naskočilo zpět na svoji krasojízdu bude muset hodně přidat. 6/10

Riverdale - Kapitola 79: Konec školy (2021) (epizoda)

Konečnê jsme se dočkali nějakého "konce". Bohužel se jedná o konec, který "pokračuje" v další epizodě. Předpokládám, že tenhle seriál tu bude navždy...

‘Ohana: Rodina je poklad (2021)

Krásná rodinná předehra k Indianu Jonesovi na příští rok (snad se té pětky už doopravdy dočkáme...) Tempo, příběh, kulisy, střih, atd. je velice příjemné. Předpokládám, že do dvou let se dočkáme druhého a poté i třetího dílu. Nic ale proti tomu nemám, a pokračování budu vyhlížet s lehkým očekáváním a širokým úsměvem. 6,5/10