Reminiscence (2021)

Film, který mě opět velmi potěšil. A mrzí mě, že ho warneři poslali takhle k kelu. Zajímavý vizuál, hudební doprovod, zápletka i nakonec herecké výkony. Na Oscary to nejspíš nebude ale postačí to. Co mě ale zaráží je, že poslední dobou dávám filmům čtyři hvězdy. Takže buď se mé nároky na filmy rapidně snižují, nebo kvalita filmů konečně opět po náročném prvním půl roce zvyšuje. Snad se odehrává to druhé. No ale zpátky k Reminiscenci... Byly to příjemně strávené dvě hoďky, které přijemně uběhli. Podruhé asi ne, ale i tak příjemné překvápko. 7/10.

Annette (2021)

Buď si vás tento film omotá kolem prstu od začátku, nebo ho budete od začátku nenávidět. Asi je jasné, co udělal se mnou. Hned od začátku je patrné, že tady je něco jinak, sakra jinak. První minuta je totiž pouze výzva k zákazu smíchu, pláči a jiným emocím. Zkrátka dalších 150 minut máte právo pouze dýchat a všechny emoce si představovat pouze ve vaší hlavě. Hned poté začíná muzikálové May we begin a já vím, že tohle bude definitivně v TOP 3 tohoto roku. A konec? Celkový příběh? Ta myšlenka? Tohle je sakra 10/10 a já nemůžu být více nadšený. 10 z fucking 10!

Kamarád taky rád (2011)

Neskutečně feel-good movie, který si teď pustím pokaždé moc rád. Velice milé překvapení, kde fungovalo doopravdy vše. 7/10.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Wow, anime styl zaklínači fakt sedí. Po trailerech, které jsem neviděl fakt překvapení. Příběh tvůrci trefili doopravdy dobře. Nazval bych to o hodně více dostupnější než původní seriálový zaklínač a možná i nový vstupní bod do světa zaklínače. Zkrátka velice příjemné překvapení, které má v průběhu psaní recenze 88% a jako lákadlo a výplň na druhou sérii zaklínače fakt bomba. 7/10.

Válka zítřka (2021)

Blockbuster u kterého jsem asi i rád, že skončil rovnou na streamovací službě. Protože dívat se na tohle v autě na tabletu je asi ideální. Celkově to vlastně po zlověstných trailerech dopadlo velmi dobře. Akce, příběh a celkový vizuál je zkrátka dobrý. A i ten nenáviděný 40 minutový konec mi dával smysl a nechal tu akční část snímku hezky doběhnout. Samozřejmě to má své chyby ale to neznamená, že bych si nechal ujít již plánovanou dvojku. 7/10.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Veliké překvapení a neskutečně feel good film. Tady se musel někdo sakra moc vyhrát. 7/10.

Expedice: Džungle (2021)

Příjemná disneyovka s dobrým humorem a taky  trochou akce. Záporáci, kteří vypadali jako mix z Pirátů z Karibiku vizuálně pobavili a stojí za povšimnutí. Škoda ale, že na plátně byli možná pět minut. Občas docela nuda a hudba bohužel až na pár momentů nevýrazná (a ten potenciál tam určitě byl). Důstojné vyvrcholení nebo-li finále taktéž bohužel zaniklo a je doopravdy nevýrazné. Za týden ani nebudu vědět, že jsem nějakou Expedici viděl. Možná tomu ale pomůže moje první návštěva 4DX. 6/10

Tiché místo: Část II (2020)

Na pokračování to je doopravdy skvělé. Nemám již ale žádnou potřebu v tomhle světě nějak pokračovat. Nezajímají mě sequely ani spin-offy. Takže asi čau Tiché místo! 7/10

Rozhněvaný muž (2021)

Taky znáte ten pocit, když sedíte v kině a cítíte každou kulku vystřelenou od Stathama? Perfektní mixáž zvuku, kameru, scénář a režii? Statham je zkrátka král a Ritchie ještě větší. Mozaika příběhu, která se postupně skládá je úžasná. Ritchie se oficiálně stává jedním z mých nejvíce oblíbených a očekávaných režisérů. A ještě něco. Wrath of man se určitě jako minulý rok Gentlemani dostane do mé TOP 10 za celý rok. Za rok 2021 se jedná zatím o nejlepší filmový zážitek v kině! 8/10.