Cobra Kai - Série 4 (2021) (série)

MILUJU TO! A chci víc. Hned! Jeden z nejlepších seriálů vůbec dostává další pokračování a je stejně bezchybné a skvělé jako minule (téměř). Akorát, že nevím pokud mě to bude bavit i příště. Mám takový pocit, že se seriál bude muset celý razantně změnit, aby zůstal i nadále atraktivní a stále tak zajímavý. To je ale problém budoucnosti a budoucí páté série. Pro mě je důležité, že se stále skvěle bavím a ten šarm tohoto seriálu stále funguje. 9/10.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Naprosto příšerné a strašné. Příště budeme atakovat zase o stupínek níž. 5/10.

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun (2021)

Tři téměř černobílé, ne moc zajímavé příběhy v jednom velkém zvláštním filmu, kde pouze sledujeme obsah posledního vydání časopisu v hrané podobě. Kdyby se tohle zkrátilo do půl hodinky a narvalo do nějakého velkého filmu jako nějaká rádoby “vsuvka”, asi bych se i zasmál. Samo o sobě ale spíš ne. 5/10.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Nyní naprosto objektivně… Tohle je naprosto excelentní film. Ještě nikdy nebyla šance vidět tak nádherný tenis ve filmu. A ještě jednou… tak nádherně natočeně výměny jsem ještě neviděl. Herci (jakože úplně všichni) velmi dobří. Willa asi vyzdvihovat nemusím, ale mladá Venus je velmi ale velmi dobrá a i velmi sympatická. Na konci se navíc stalo i to, co jsem doopravdy nečekal. Já ty dvě američanky možná začínám i chápat a lehce (ale velmi lehce) mít i rád. Ve výsledku se jedná o film, kde vám to lezení do prdele reálným charakterům a “předlohám” ani až tak nevadí a je to vlastně i vstřebatelné. Nakonec chci ale zmínit, že to možná ode mě až tak objektivní nebylo, protože člověk, co se v tomhle pohybuje celý svůj život, asi moc objektivní nebude. Co ale nadělám… 8/10.

V rytmu srdce (2021)

Strašně hezký, příjemný a neskutečně sympatický film. Baví mě to strašně. 8/10.

Kingsman: První mise (2021)

Omlouvám se, ale tohle je zkrátka naprosto skvělý film. Při akci jsem absolutně nedýchal a pouze se usmíval ve stylu: “jak je tohle zkrátka možné?” A k tomu všemu film nabízí dvě naprosto úžasné, zapamatovatelné a strašně atraktivní akční scény. A mě to úplně stačí. Ja nevyžaduji u Kingsmanů extra silné drama či nedej bože složitý a zapeklitý příběh. Já vyžaduji pouze pouze strašně dobrou atmosféru, vtip a akci. A tohle všechno noví Kingsmani přináší. A na závěr… Kingsmani patří momentálně k těm nejlepším filmovým sériím, které patří na plátno. A to na to největší. 8/10 a chci víc. Hned! Silných 8/10.

Hawkeye (2021) (seriál)

Tohle je naprosto suverénně zatím nejlepší seriál od Marvelu. WandaVision, Falcon, Loki i What if byly bohužel průměry. Tohle ale byl podle mě ten čistý a ryzí Marvel, který všichni tak milujeme. A ano, jedná se o ten Marvel u kterého víte, že tohle není to nejlepší, co jste kdy viděli ale víte, že se strašně dobře bavíte a chcete víc. A nic jiného jsem od těchto ani seriálů nečekal. Velké plus je i ta nádherná vánoční atmosféra, která se nese celý seriál a doopravdy ve vás ty vánoce vyvolá. Pouze škoda, že jsme na to museli čekat rok. 8/10.

Matrix (1999)

Že by, když ne jeden z nejlepších, tak ten úplně nejlepší? Nedivil bych se. Zkrátka dokonalý.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Možná bych tohle nazval i lehce lepším spider-manem něž první díl s Amazing série. Ale bohužel, to neznamená žádnou výhru. Ještě, že to aspoň zachraňuje ten Zimmer. 6/10.