Karamazovi (2008)

Dostojevskij byl chlapík ačkoliv nejednoho čtenáře zřejmě utrápil k smrti jak to vídáme na různých obrazech. Druhá "současná" dějová linie mi úplně nedosedla a závěr nepřekvapil. Předvídatelnost většiny toho co se na plátně udá je mou jedinou výtkou vůči tomuto filmu.

Já, legenda (2007)

Příběh se skládá ze dvou neadekvátních částí. V první části se čeká na zombíky (oni nepřichází) a druhá část už je jenom o nich... Pro navození tísně ze samoty v postapokalyptickém světě všem zájemcům osobně doporučuji přečíst si raději klasiku Den Trifidů.

Nahý oběd (1991)

"Ten název lhal minimálně ve dvou věcech."

Východ slunce (1927)

Místy trochu vleklé, současnému cynickému divákovi příjde nejspíš naivní. Já sám se nořím do hlubin oněch časů celkem rád (samozřejmě s orobincem v náručí).

Spiknutí (1997)

Poměrně zajímavý scénář a několik dobrých nápadů podaných pokud možno srozumitelnou formou. Vařeno podle vyzkoušených receptů se šťastným koncem navrch.

Vaterland - Lovecký deník (2004)

Myslím že hodnocení tohoto filmu kalí mnoha lidem příliš velké očekávání. Možná jste hledali vyšší ideu se špatným náčiním nebo na špatném lovišti.

Vratné lahve (2007)

Příjemně mě ten film překvapil. Snad jen ta reklama! Pane Svěrák, to jak potřikrát slyšíme v rádiu že hraje právě a jen Frekvence 1 či jak náhodou pijete Kozla (mimochodem mou oblíbenou značku) etiketou vždy ku kameře (s hloubkou ostrosti právě na tu etiketu) -to je nějaký nový druh černého humoru? Pravda, s kamarádem nás to pobavilo ale úsměv to byl spíše trpký.

Revizoři (2003)

Celý svět je špinavý labyrint jednoho metra a v něm démoni, hadi vlaků i lidé různí.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Kdysi se mi to strašně líbilo a nedávno jsem měl možnost vidět to znovu -v kině -dokonce nesestříhanou verzi. Těšil jsem se jak malej kluk. Kam se ale podělo to nadšení? Film je stále tentýž, nejspíš už nejsem tentýž já.

Gummo (1997)

Není nutno pochopit pohnutky "hrdinů" tohohle filmu. Je jen potřeba se dívat, bez předsudku, s otevřenou hlavou. Možná seznáte že jiné věci pak začnou dávat smysl. Legenda o Noemově arše bez potopy a bez Noeho.