Fotograf (2015)

Smluvená setkání v multiplexu. Trestuhodná chyba.

Chudobka (1976)

Narozdíl od kocouraMoura labilnějším povahám vřele doporučuji ve smyslu metody "vytlouct klín klínem.". 9 z 10 psychoterapeutů doporučuje shlédnout Chudobku pakliže trpíte pocitem, že vás rodiče (potažmo maminka) nemilovali tak jak si zasloužíte. Maďarský blíženec.

Upstream Color (2013)

Obsah mi uniknul. Filmový sandbox? Prasátka jsou roztomilá. Transfuzi si zaslouží.

Interstellar (2014)

Bavilo mě překvapivě až do momentu než jsem se podíval do vesmíru. Za těch prvních dvacet minut ale vstupné stálo.

Gravitace (2013)

Prima kolotoč. První 3D film který neotrávil.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Seriál mě začal zajímat díky stejnojmenné hře od společnosti Telltale, která už předtím vytvořila výbornou herní adaptaci na první díl Jurského parku, z níž by se mohli poučit mnozí současní filmoví tvůrci (neboť se jedná vpravdě o "interaktivní film" na způsob Kinoautomatu s dinosaury). Bohužel seriál svůj potenciál rychle spotřebuje, řekl bych už v průběhu první série. Pro úplnost dodávám, že jsem ze setrvačnosti "přetrpěl" i všech 13 dílů druhé série, během nichž jsem si vypěstoval dokonalou averzi vůči všem zúčastněným postavám. Moje hlavní výtky směřují k vypravěčské rozvláčnosti a k absurdní psychologii hlavních hrdinů - škoda. "Méně mohlo být více."

Občanský průkaz (2010)

Naturalismus? Spíš LARP ala normalizace. Skutečnost jsem nezažil. Retro? Možná - "artefaktů" tam bylo víc než dost. Celkový dojem podprůměrný.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Žádné velké očekávání - žádné velké zklamání. Snad jen lehké napomenutí Jacksonovým trpaslíkům. Z Posledního domáckého domu se neutíká.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Torzo Rady Jediů prchá v hrůze z natáčení dalších epizod na ledovou planetu Hoth, zahodí světelné meče, ukradnou Gandalfovu hůl a rozdají si legrační krycí jména. Od té doby tam tak sedí, občas pomáhají domorodcům, nabourávají se do meteorologických družic a když už z toho všeho někomu z nich začne hrabat, pouští blesky do kolemjdoucích. "Vše čím si projdem se v nás střádá."

451° Fahrenheita (1966)

Kniha je jednoznačně lepší. Film se mi nelíbil.