Psí vévoda (1999)

Ak človek prehryzne onen prihlúply nápad, že by sa nejaký hafan mal stať vojvodom, a len si užíva si jeho kúsky, celkom sa film dá stráviť a malý divák ho bude určite "baštiť". Tí starší si ešte poprípade môžu zdriemnuť, lebo naše komerčné televízie takéto kúsky s obľubou dávajú cez víkend doobeda a to sa predsa človeku hodí. Koniec koncov, dosť ľudí sa baví pri Beethovenovi, Rexovi, dalmatíncoch, cvičených opiciach a čojaviem ešte akej hávedi, tak prečo nie aj pri vojvodovi Hubertovi?

Od zítřka nečaruji (1979)

Salvám smiechu som sa nevyhol, keď som počul deti v tábore prosiť o guláš slovami - "Soudruh Tau, ešte si prosím". To mi zase raz došlo, že tí komanči to mali naozaj hodne vylízané v paliciach... Ale ináč ideologicky neškodná vata a naša rodinná ideologická posudková komisia udeľuje 3 sýto červené jasne žiariace päťcípe hviezdy. Nech "soudruhovi Tauovi" žiaria v hodnotení na večné časy a nikdy inak.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Pokračovanie tejto frantíckej krimi akcie už trošku stráca na razancii, ale dá sa to pochopiť, veď predsa Mesrin nám odrastá, starne a už neni až taký radikál, ako za mlada. Teraz už sa na každú akciu starostlivo pripravuje, maskuje a prezlieka, ulúpené prachy si užíva tak ako treba - v štýle "autá, děvky, chlast", ale všetci vieme, že jeho život bude mať rýchly spád a film dáva tušiť, že divákovi nebude dopriate slziť nad sivovlasým prestarnutým Mesrinom v domove dôchodcov. To proste jeho štýl nebol. Znovu skvelý "mafi-antisocial" zážitok.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

No konečne to prišlo! Už som si myslel, že frantíci vedia v poslednej dobe točiť len prihlúple druhotriedne komédie. Takému Žérardovi Depardié to v tomto filme ako drsnému mafošovi sedí určite viac, ako v trápne komediálnych kúskoch a normálne že mi pod dlhej dobe nevadil - ba priam naopak. Ku tomu skvelý nápad spracovať život tohto frantíckeho "bankového Jánošíka" a skvelá práca komplet celého štábu. Je vidieť, že ani peniažky v rozpočte nechýbali, takže suma sumárum skvelý divácky zážitok. Už sa teším na druhý diel, dúfam, že ako býva podľa pána Murphyho a jeho zákonov zvykom, nič sa neposerie k horšiemu.

Život Davida Galea (2003)

Pán scenárista na mňa vymyslel dobrý a šokujúci príbeh a na veľmi rozporuplnú tému vykonávania trestov smrti a partička okolo vždy skvelého Kevina sa už postarala o vierohodný divácky zážitok. Perfekto!

Klub sráčů (2000)

Normálne mi tieto blbečkovské komédie nezvyknú vadiť, ale toto bol fakt hnus. Strach & hruza čo i len kútikom oka zavadiť na obrazovku, keď sa na nej objavij jeden z dvojice lúzrov, ďalším utrpením pre mňa bolo počúvať ich nasilu zmutované násťročné hlasy. Blééé. Najväčším šokom však pre mňa bolo, keď som až na csfd zistil, že to druhé indivídum z dvojice bola zrejme žena. Tak to fakt sorry...

Another Gay Movie 2: divoká jízda (2008) odpad!

Ako asi tak môže dopadnúť pokračovanie takej demencie, akým bol prvý diel tohto paškvilu? Umiestnenie v 200 najhorších filmov je pre tento zblitok ešte pochvalou. Potom nech sa ma niekto opýta, kde sa berú všetky tie predsudky voči teplošom...

Another Gay Movie (2006) odpad!

Naozaj niekedy netuším, prečo si vlastne sám sebe takéto veci robím... Veď predsa dobre viem, že sa mi na kopulujúce dvojice mužov díva veľmi ťažko, nehovoriac už o iných úchylnostiach, ktoré sa pod zámienkou pobaviť ma, na mňa z tohto filmu vyvyalili. Nielenže som sa na trápnom a silne úchylnom humore nepobavil, ešte mi aj bolo na zvracanie. A to vidím, že táto stupidita má aj druhý diel, tak to už vážne nechápem.

Růžový Cadillac (1989)

Silne priemerná akčárna, ovšem musím uznať, že Klinto v scénach bez trička ešte vyzerá celkom nabušený. A to prosím vo svojich bezmála 60 rokoch.

Vévodkyně (2008)

Hoci aj s hviezdnym obsadením, "Vévodkyně" mi pripomínala skôr paperbackovú lovestorku ako poctivý historický fim, v ktorom ma zaujíma skôr riešenie iných vecí, ako kto koho dieťa nosí pod srdcom, komu sa narodil a nenarodil dedič, kto s kým oné, kedy a ako. Proste historická romantika so silným dôrazom na kostýmy a vlasový styling. Také účesy, ako som videl v tomto filme o 200 rokov neskôr už nosila snáď len Marge Simpsonová a moja teta Hildegard. Diváci, ktorí si labúžia v monumentálnych historických súbojoch, radšej ruky preč.