• Pohádka

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

První díl neuvěřitelné trilogie z pera Tolkiena. Můj neoblíbenější. Tady jsem poznala Vigga Mortensena, který hrál Aragorna naprosto senzačně.

Pýcha a předsudek (2005)

Řadím se k fanynkám Jane Austenové a jejich románů (o čemž by mohla vyprávět moje knihovna :o)) Film jsem poprvé viděla v kině, kam jsme šli se školou, takže jsem z něj pochopitelně nic neměla. Navíc moje angličtinářka, která je J.A. posedlá ještě víc, toto ztvárnění poté velmi zkritizovala. Verze s Colinem Firthem je prý daleko lepší (patrně to bude tím, že ho zbožňuje)....nicméně mně se film velmi líbil. Ale abych jen nechválila - představitelka Lydie mi byla v roli nesympatická a paní Bennetová až moc ukňouraná.

Stmívání (2008)

Guilty pleasure. Myslím si, že Stmívání je jedním z rozporuplných snímků. Mnoho lidí jej považuje za film pro puberťačky nebo emaře. Já se neřadím ani do jedné skupiny. Četla jsem všechny díly Twilight ságy, a tak jsem byla zvědavá, jak bude vypadat filmové ztvárnění. Bavila jsem se nad názory, které se týkaly hereckého obsazení. Na začátku všichni nesnášeli Roberta Pattinsona (Edward). Poté, co film přišel do kin, se stal miláčkem davů......Hudba ve filmu byla vážně skvělá. Co se týče samotného filmu - mám ráda scénu s letadlem, kdy se ocitáme z prosluněného Phoenixu ve Forks, dále seznámení Belly s Cullenovými, baseball a samozřejmě scénu v baletním studiu.

Angel (1999) (seriál)

Ze začátku jsem tenhle seriál moc nemusela. Přišlo mi, že David měl zůstat v BTVS. Postupem času se mi začal líbit víc. Takže spokojenost. Co mi ale dost vadí - otevřený konec!!! Oblíbené postavy: Angel, Spike a Wesley

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Tenhle seriál zbožňuju. Nedokážu asi plně vyjádřit proč. Určitě proto, že mám ráda filmy a seriály s upíry, dále hl. kvůli Davidu Boreanazovi (Angel) a Jamesu Marstersovi (Spike), Závěr seriálu byl dokonalý, jen je škoda, že Whedon nedokončil spin - off Angel tím, že by poslal postavy z BTVS na pomoc Angelovi. Oblíbené epizody: 1x07 - Angel, 2x14 - Innocence, 2x22 - Becoming II, 3x04 - Beauty and beasts, 3x 22 - Graduation day II, 4x 08 Pangs, 4x 20 Yoko factor, 6x 09 Smashed, 6x 20 Villains, 7x22 Chosen

Gumídci (1985) (seriál)

Stoupo!!!.....Ano, Vaše Ignoranstvo :D jeden z oblíbených seriálů mého dětství

Ztraceni (2004) (seriál)

Pamatuju si na svoji spolužačku z gymplu, která přišla s tím, že teď sleduje skvělý seriál Lost....všichni jsme z ní byli otrávení, protože nám to nic neříkalo, v TV to nešlo atd.... No a pak jsem to náhodou viděla a pohltilo mě to :D

Chirurgové (2005) (seriál)

Tenhle seriál si mě získal až po nějaké době. Případy jsou zajímavé (př. muž v betonu), herci jsou věrohodní. Už se těším na další sérii

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Vzpomínám si na první díl. Byl to celkem krvák, asi aby upoutali diváky. Tahle kriminálka se mi ale vryla pod kůži. Je daleko lepší než Miami i NY. Hlavně kvůli Grissomovi :D

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Už aby ho začali dávat u nás. Seriál mě nadchnul svým burtonovským pojetím. Hlavní představitelé jsou skvělí....hlavně Anna Friel -----> tak jsem se dočkala :o) A seriál nezklamal! Jen je škoda, že má tak málo dílů :(