• Pohádka
  • Rodinný

Setkání v červenci (1978)

Letní komedie ze sedmdesátek, kterou i když jsme všichni viděli stokrát, podíváme se na ni po sto první. 👍🏻 (ale milujeme ji) Oldřich Kaiser s Danielou Kolářovou mi k sobě jako pár absolutně neseděli... asi měli všichni prostě stejně dlouhý vlasy... fakt nevim. 🤷🏼‍♀️ Co ale vím omg je to, že oba dva hráli super a do toho ještě Tomáš Holý, který nebude nikdy David, ale Vašek, sry.  Film režíroval Karel Kachyňa, takže láska byla i v rybníce, i na kole, i v koupelně, všude. 🤍 |Po tomhle filmu se do Oldřicha Kaisera musely zamilovat všechny ženy světa neříkejte, že ne.| A sama doporučuji si film pustit v červenci, má to úplně že jinou atmosféru díky názvu. 👍🏻🍒 Hodně mladí lidi spolu tráví léto, koupou se v těch 💩💀 rybnících a běhají a tancují na strašně sedmdesátkovou melodii a je to komedie a hraje tam Tomáš Holý = 70. léta. #miluju Jo a pozastavil se někdy někdo nad tím, jak je obrovská ta koupelna a v ní to mini umyvadlo? :D

Mít tak holku na hlídání (1980) (TV film)

Velmi krátká televizní inscenace, která má asi půl hodiny a určitě by si zasloužila být ještě jednou taková… teď říká člověk, co miluje televizní inscenace. 👍🏻😭 Proč má tak bídné hodnocení, tomu sice nerozumím, ale její herecké obsazení se opravdu povedlo. 🛐 Děj je sám o sobě na svou dobu dokonalý (jen tak v hospodě řekne otec náhodnému klukovi, aby se začal zajímat o jeho dceru a on s tím souhlasí bez jedné jediné výtky - Petr Nárožný v překladu dohazovač ženichů). 🕺🏻 Objevuje se i spousta vtipných? hlášek - na dobu, ve které je to točeno. Dneska jsou to jen fráze, kterým bychom se ve společnosti z principu… ani z principu nezasmáli. 👍🏻 Ale i tak snímek pokládám za velmi přátelský, takže doporučuji minimálně crushe Oldřicha Kaisera. :D

Slunce, seno, erotika (1991)

Můj nejoblíbenější díl z celé trilogie, který si svoji úroveň vtipu zvedl snad na ještě vyšší. Ta Itálie opravdu stojí za to. 😈 Herci a neherci jsou boží, nikdo nic nepřehrává a vtipy, které říkají ve své podstatě co by minutu po minutě ✨nestojí za starou bačkoru✨ jak by se u třetího pokračování mohlo zdát. :D Oldřich Kaiser a Martin Dejdar jakože italští mafiáni, v překladu italští jezeďáci - tuto vražednou kombinaci naprosto miluju.  Konečně dostala víc prostoru Jaroslava Kretschmerová, coby Evík (ta žena je vyloženě stvořená k této postavě) a Jiří Lábus jakože absolutní jezeďák. (si tam už mohla zahrát rovnou celá Ypsilonka :D) Podle mě je to nejpovedenější díl, který dokonce zachránil krachující barrandovské ateliéry fňuk. 💀 Možná bych z filmu vyškrtla to extrémní množství nahých mužů ehm. Doporučuju, O. Kaiser je tam prostě bez debat hot :) a konec.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Druhý díl, který svým vtipem, razancí a opět skvělým hereckým obsazením překonal jedničku na plné čáře. Slunce, seno a pár facek už je poněkud „drsnějším“ filmem, kde se to seká jak na Windows XP a já se u toho nepřestávám smát. Je to pravá česká komedie, kterou pochopí jen Češi nebo Čechoslováci a fakt se u toho pobaví. Nepřestává mě udivovat, že se opravdu dávaly reálně facky, takže herci po závěrečné scéně museli ulehat do postele s pocitem zatlučeného hřebíku. Opět jeden z filmů, který umím nazpaměť a jsem ráda, že u nás něco takového vzniklo. Už jsem tady víc upřela zrak na doktora Káju Kroupu, protože jeho herecký/neherecký výkon byl výborný. Helena Růžičková, coby Škopková opět nezklamala a vždycky mi bylo tak strašně líto těch talířků, které hodila za plot Konopnici. Opět film, který nezklame diváky se smyslem pro humor. Doporučuju!

Slunce, seno, jahody (1983)

Tahle trilogie je kapitola sama o sobě. Slunce, seno, jahody jakožto první díl beru jako ten mírně slabší, protože mu dost konkurují ještě jeho dvě pokračování. Ovšem nepřestává mě bavit. Jako velká většina diváků umím film téměř nazpaměť, což už teď svědčí tomu, že je to naprosto skvělá komedie, ve které herecky válí jak herci, tak i neherci, což je co říct... Zdeňku Troškovi se povedlo nemožné, protože tam všichni vypadají tak přirozeně, že je to moc příjemná podívaná na typický československý venkov, kde se každý zná s každým, všechno se všude roznese a panuje taková příjemná venkovská atmosféra, pokud se zrovna nechytne Škopková s Konopnicí. Tenhle díl mi přijde jako úplně ten nejmírumilovnější, nejklidnější a jako začátek, úplně geniální. Jakožto milovnice Slunce, sena musím tenhle díl rozhodně doporučit, myslím si, že diváka se smyslem pro humor dokáže mile navnadit na další díly, protože Československo bylo opět schopno natočit něco, co se vrylo do paměti nás všech a jako národ můžeme být rádi za to, jaký skvělý smysl pro humor máme!

Chobotnice z II. patra (1986) (seriál)

Podle mě neexistuje člověk, který by neznal Chobotničky... nebo snad ano? 🤡 Pro mě je naprosto nejlepším a nejoblíbenějším dílem právě nevydařená dovolená v Portugalsku.💀 Ropa, zapadlé auto v písku, ten strašně starý karavan … ups. A když se na film/seriál podívám zpětně, uvědomuju si, jak moc je to smutná a depresivní záležitost. Děti jedou na dovolenou s rozhádanými rodiči těsně před rozvodem, najdou nějakou podivnou hmotu, do které se zamilují, což na mě působí tak, jako kdyby nikdy neměly žádné hračky, nebo se nic netušící vykoupou v moři plném ropy a následně jedou na policii wtf. 👍🏻 Jiřina Bohdalová je opravdu schopná svým hlasem přivést k životu i starý škrpál a Oldřich Kaiser spolu s Josefem Bláhou jako španělští policajti byla naprosto dokonalá kombinace, asi první a poslední, každopádně velmi líbivá. 🕺🏻 A PS: Věděli jste, že právě tam v Portugalsku z recese Oldřich Kaiser spolu s Josefem Bláhou v těchto kostýmech španělských policistů pokutovali řidiče a řídili dopravu?

Chobotnice z II. patra (1986)

Podle mě neexistuje člověk, který by neznal Chobotničky... nebo snad ano?Pro mě je naprosto nejlepším a nejoblíbenějším dílem právě nevydařená dovolená v Portugalsku. Ropa, zapadlé auto v písku, ten strašně starý karavan - tohle jsou přesně tři věci, které se mi vybaví, když se řeknou Chobotničky. A když se na film/seriál podívám zpětně, uvědomuju si, jak moc je to smutná a depresivní záležitost. Děti jedou na dovolenou s rozhádanými rodiči těsně před rozvodem, najdou nějakou podivnou hmotu, do které se zamilují, což na mě působí tak, jako kdyby nikdy neměly žádné hračky, nebo se nic netušící vykoupou v moři plném ropy, což musel být tedy opravdu zážitek a následně jedou na policii... :/ Jiřina Bohdalová je opravdu schopná svým hlasem přivést k životu i starý škrpál a Oldřich Kaiser spolu s Josefem Bláhou jako španělští policajti byla naprosto dokonalá kombinace, asi první a poslední, každopádně velmi líbivá. Do kníru Pavla Zedníčka jsem zamilovaná už dávno, takže pro mě jako vždy špička, tudíž doporučuju!

Pojďte s námi na tah (1980) (pořad)

Jeden z velmi výjimečných zábavných pořadů, které u nás byly vytvořeny. Ať už je to z důvodu, že je to možná poprvé, kdy spolu Oldřich Kaiser a Jiří Lábus něco uváděli a vůbec, něco společně tvořili. 🤩 Nejzajímavější bylo to zjištění, že úvodní znělka byla stejná jako ta, pak později z jejich pořadu Možná přijde i kouzelník - záměr? náhoda? 🤍 Scénka s Růženou Hulínovou, Otec a syn nebo Columbo jsou legendární a já konečně zjistila, odkud pocházejí. Ačkoli chápu, že to byl silvestrovský pořad, přišlo mi i tak dvě hodiny docela dost. Některé scénky byly slabší, ale co mi tam vadilo nejvíc byly ty nudné československé písničky, kterými byl pořad prokládán hhhh. Losování silvestrovského tahu ve zvětšené podobě Matesa můžou opravdu uskutečnit jen Kaiser a Lábus. Scénka s baletící Helenou Růžičkovou mi učarovala a já tenhle pořad jako skvělou vzpomínku na 80. léta můžu jenom doporučit. 🙌🏻

Mazaný Filip (2003)

Skvělá parodie. ✨️ Komediální detektivka? Proč ne. I když je poněkud střelená, doslova a je mírně bizarní. 🕺🏻 (ovšem to já stejně vyhledávám :D) Za občasné vtipy mi bylo trapně, ale Tomáš Hanák to pak svojí flegmatickou rolí zachránil. I když je to sympatický snímek a chvílemi mě i celkem bavil, ale viděla jsem to asi dvakrát a idk stačilo mi to prostě. 🤷🏼‍♀️ Tomáše Hanáka mám jako herce ráda... prostě crush material 🛐 a to jak z filmů z minulého století, tak i těch novodobých. Oldřich Kaiser měl kupodivu taky vážnou roli a my za to děkujeme, dokonce měl každé oko jiné, čehož jsem si všimla až ke konci. 😮 Mazaný Filip asi není nic dvakrát super, prostě u toho usnete, toť asi vše.

Byli jsme to my? (1990)

Úplně první věc, co mě napadla po zhlédnutí samotného filmu byla ta, že hlavní hrdina (Leoš Suchařípa) strašně mumlal. V prvních pár minutách ve vlaku mě to vyloženě štvalo. Po chvíli jsem si sice zvykla, ale ze začátku mi to fakt trhalo uši. Ovšem film je to velmi povedený. Proč tyhle české klenoty televize pohřbívá? - Tenhle snímek si to rozhodně nezaslouží. Je velmi nadčasový, povahy hlavních postav se odrážejí i do dnešní doby, i když se divadlo a doba s ním změnila. Bavila mě pozorovat práce, starosti, ale i rodinné potíže hlavního hrdiny, divadelního režiséra. Leoš Suchařípa téměř nehrál, byl. Geniálně mu sedla role a když herci hrají herce, je to slast pro oči. Protože oni sami jsou. Mladý Ondřej Vetchý spolu s Terezou Brodskou jako téměř začínající herci dokázali diváka svým hereckým talentem taky zaujmout. Film s velmi osobním příběhem. Miluju divadlo, ráda se dívám na filmy o divadle a tenhle byl jeden z těch, který bych moc ráda všem doporučila!